Neohodnotené

ARAŠIDOVÝ OLEJ

Lahodná chuť a nápaditý arašidový podtón. Pre tieto a ďalšie vlastnosti si vás tento arašidový olej jednoducho získa.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 4001000025000002
€7,12 / ks
Kategória: Konvenčné
Varianta: 250 ml

ARASHIDE OIL

Lahodná chuť a nápadité podtóny arašidov. Pre tieto a ďalšie vlastnosti si vás tento arašidový olej získa. Kým dodá ten správny nádych šalátovým dipom, domácim dresingom a majonézam. Ázijské špeciality dovedie k dokonalosti. Navyše je stabilný a dá sa používať aj v horúcej kuchyni.

 

História

Poklad Inkov

Arašid, nenápadná strukovina, ktorú pestovala jedna z prvých civilizácií, juhoamerickí Inkovia. Jej plod, arašid, bol pre nich nielen výživnou pochúťkou, ale aj čistým darom prírody, ktorý prostredníctvom rituálov obetovali božstvu slnka. [1]

Tajomstvá ázijskej kuchyne

Harakteristická chuť arašidového oleja je jednou zo základných chutí ázijskej kuchyne už tisícky rokov. Ak si radi pripravujete ázijské špeciality doma a máte pocit, že im stále niečo chýba. Pravdepodobne ide o arašidový olej. [1, 2]

 

Spracovanie

Šetrne lisované, lisované za studena

Arašidový olej sa získava z jadier arašidov najšetrnejším spôsobom, lisovaním za studena. Týmto spôsobom sa zachováva maximálne množstvo vitamínov, minerálov a ďalších prospešných látok.

 

Zloženie a vlastnosti

Nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E

Zloženie arašidového oleja tvoria najmä mono a polynenasýtené mastné kyseliny v ich jedinečnom pomere. Prítomný je aj vitamín E rozpustný v tukoch, ktorý okrem iného zabraňuje nadmernej oxidácii. [3]

Stabilný olej aj na teplú kuchyňu

Arašidový olej má ako jeden z mála rastlinných olejov relatívne dobrú tepelnú stabilitu. Možno ho teda používať aj v horúcej kuchyni.

Alergici pozor

Ak trpíte zvýšenou citlivosťou a/alebo alergiou na arašidy a výrobky z nich, potom sa arašidovému oleju úplne vyhnite.

 

Použitie

V dipoch, dresingoch, majonézach a ázijských špecialitách

Arašidový olej lisovaný za studena sa vyznačuje lahodnou chuťou s nápaditými arašidovými podtónmi. Dodáva ten správny nádych šalátovým dipom, domácim dresingom a majonézam. Ázijské špeciality, tie dovedie k dokonalosti. Navyše je stabilný a môžete ho používať v horúcej kuchyni.

 

Zdroje

[1] O.Hammons, R.; Herman, D. Kapitola 1 - Pôvod a raná história arašidov. Peanuts 2016, 1-26.

[2] Ondulla, T. T. Nutričná chémia arašidov (Arachis hypogaea). Critical Reviews in Food Science and Nutrition 2018, 58 (17).

[3] Arya, S.; Salve, R.; Salve, A.; et al. Arašidy ako funkčná potravina: prehľad. J. Food Sci. Technol 2016, 53 (1), 31-41.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie