Neohodnotené

BEWIT® PRAWTEIN® RIASY

**Nadýchnite sa zmesi byliniek**, ktorá je jedinečnou zložkou tohto prawteinu. Spolu s ďalšími zložkami vytvára komplexný produkt **obnovujúci harmóniu** najvyššej možnej kvality.
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 3502000010000010
€28,81 / ks
Kategória: Prawtein
Varianta: BEWIT® PRAWTEIN® RIASY
Položka bola vypredaná…

PRAWTEIN ALG a jeho jedinečná zmes bylín vám vyrazí dych

Od nepamäti sme vystavení rôznym výkyvom vnútorného aj vonkajšieho sveta. Či už denne, alebo len v určitých obdobiach roka, čelíme týmto nepríjemným nástrahám a snažíme sa im odolávať. Poddajte sa harmónii prameniacej zo samotnej prírody a znovu naberte dych.

Vynikajúca aloe vera, silný koriander, výnimočná červená repa, užitočná žihľava a preslávená snodária. Táto zmes spolu s ďalšími zložkami obsiahnutými v recepte ALG vám bude v týchto chvíľach pevnou oporou. Bez ohľadu na to, či ste viac alebo menej citliví na vplyvy prostredia, dajte prírode šancu - byť v harmónii so sebou a svojím vonkajším prostredím je jednoducho kľúčové.

 

Kakaové bôby - nenahraditeľný základ všetkých zákonov

Základnou zložkou prawteins sú 100 % prírodné BIO RAW fermentované nepražené kakaové bôby. Po vysušení na slnku sa kakaové bôby zbavia šupky a rozdrvia sa na zrnká. Tie sa potom spolu s ostatnými prísadami rozomelú na jednotnú hmotu - výsledný prawtein - tým najšetrnejším spôsobom.

Samotné nepražené kakaové bôby sú dôležitým zdrojom nielen širokého spektra vitamínov, minerálov a cenných fytonutrientov, ale aj kvalitného kakaového masla, rastlinných proteínov a účinných antioxidantov. Okrem toho sú takéto kvalitné kakaové bôby najlepším prírodným zdrojom veľkého množstva ľahko stráviteľného horčíka a potrebnej organickej síry.

 

Výťažky z morských rias a rastlinných púčikov

BIO RAW OMEGA COMPLEX obohacuje zloženie pravteínu o cenné, ľahko vstrebateľné výťažky z BIO certifikovaných chaluh. Tie pochádzajú zo západného pobrežia Írska, z najčistejších vôd severného Atlantiku. Výťažky z púčikov, ktoré sú súčasťou BIO RAW GEMMA COMPLEX, dopĺňajú zloženie výrobku o látky, ktoré sa podieľajú na ochrane a výstavbe nových rastlinných systémov.

Spolu s certifikovanými CTEO® esenciálnymi olejmi, sušenými bylinami, výnimočnými superpotravinami a prírodnými sladidlami predstavujú naše pravteiny úplne jedinečný produkt najvyššej možnej kvality.

 

11 dôvodov, prečo si vybrať PRAWTEIN ALG

 1. Obsahuje zmes bylín obnovujúcich harmóniu, ktorá vám vyrazí dych.
 2. 100% poteší všetkých vegetariánov a vegánov.
 3. Vyrobené výlučne z prírodných zložiek najvyššej kvality.
 4. Žiadne syntetické farbivá, plnidlá, stabilizátory,...
 5. Väčšina ingrediencií je v certifikovanej kvalite BIO RAW a mnohé z nich sú tiež divorastúce.
 6. Bylinky a púčiky sú ručne zbierané na úpätí Beskýd a sušené na slnku.
 7. Obsahuje terapeutické esenciálne oleje CTEO®.
 8. Teplota procesov nepresahuje 42 °C, čo je zatiaľ najšetrnejší spôsob spracovania.
 9. Vyrába sa v malých sériách v našom výrobnom závode v Ostrave.
 10. Pestovanie, výroba, testovanie a kontrola zahŕňajú vysoký podiel manuálnej práce.
 11. Každá pravička je vyrobená s láskou a láskavou starostlivosťou všetkých zúčastnených.

 

Prawtein je stále nažive

Šetrné zaobchádzanie, 100 % prírodné suroviny a nízke teploty spracovania. Vďaka tejto kombinácii si krevety zachovávajú maximálne množstvo životne dôležitých enzýmov = sú stále živé.

Mierne enzymatické zmeny v štruktúre a vôni môžu byť dôkazom tejto živosti. A to aj napriek tomu, že zloženie riktínov je úplne nezmenené... Aj vo voľnej prírode sú tieto zmeny prirodzené a žiaduce.

Každá pravica je úplne bezpečná. Pomáhajú mu prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty, vysoký podiel kvalitných tukov a esenciálne látky s konzervačnou účinnosťou.

 

Bez temperovania a s patinou na povrchu

V záujme dodržiavania zásad RAW výrobkov sa pri výrobe vynecháva tzv. temperovanie. Spravidla k tomu dochádza pri teplotách okolo 47 °C alebo vyšších. Kakaové maslo potom prirodzene vytvára relatívne stabilné špicaté kryštáliky a čiastočne uvoľnený tuk môže vystúpiť na povrch výrobku = patina.

Každý prawtein obsahuje rôzne zložky, ktoré môžu výslednú patinu sfarbiť do rôznych odtieňov. Tie však vôbec nie sú na škodu.

 • Béžové odtiene - superpotraviny ako maca peruviana, rohovník,...
 • Zelené odtiene - byliny (päťlistá gynostema, žihľava,...) alebo morské riasy (pílová palma, atlantická spirulina,...).
 • A ďalšie farebné odtiene, ktoré sa líšia v závislosti od rôznych druhov kreviet.

 

Úplne jedinečná výroba kreviet

Výrobky BEWIT® PRAWTEIN® spĺňajú všetky zásady RAW - pomocou súčasnej najšetrnejšej technológie regulujeme teplotu výrobného procesu tak, aby nepresiahla 42 °C. Tým sa zabráni strate cenných, tepelne labilných látok a prirodzene sa vyskytujúcich enzýmov = žiadna zbytočná degradácia konečného výrobku.

Súčasné zloženie kreviet sme navrhli tak, aby nebola potrebná ani štipka stabilizátorov, farbív, plnidiel a iných syntetických látok. Pri ich vývoji a výrobe sme vychádzali z najnovších vedeckých poznatkov, súčasných vedeckých štúdií a postupov, ako aj zo skúseností našich predkov. Postupovali sme tiež podľa zásad SPAGYRIA - dokonalých postupov spracovania rastlín, ktoré nie sú bežne použiteľné v praxi.

Intrinsic sú aj úplne jedinečné prvky LIGHT ESSENCE a GOLD ESSENCE, pri ktorých výrobe používame 24-karátové zlato. Presné výrobné postupy sú však obchodným tajomstvom spoločnosti BEWIT®.

 

Dávkovanie

3 x denne jedna až dve malé (espresso) "čajové lyžičky":[https://bewit.love/produkt/espresso-spoon/]. Hrdlo fľaše bolo zvolené tak, aby cezň neprešla lyžička väčšia ako na espresso.

 

BEWIT® PRAWTEIN® ALG obsahuje:

 • BIO surové kakaové bôby Theobroma Cacao
 • BIO RAW OMEGA COMPLEX (Fucus Serratus / Sawfly Kelp, Fucus Vesiculosus / Bubble Kelp, Ascophyllum Nodosum / Seaweas, Pelvetia Canaliculata / Seaweas, Laminaria Japonica / Kombu Seaweas, Himanthalia Elongata / Seaweas, Ulva Spiralis / Atlantic Spirulina, Saccharina Latissima / Cukrová chňapka, Alaria Esculenta / Jedlá chňapka, Carrageenan / Karagenan, Palmaria Palmata / Morská riasa, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / Slnečnicový olej)
 • BIO jaggery / sušená trstinová šťava
 • BIO RAW Helianthus Annuus Seed
 • BIO RAW Aloe Vera / Aloe vera
 • BIO RAW Ceratonia Siliqua / Carob tree
 • BIO agávový sirup
 • BIO RAW Vitis Vinifera / Sultana hrozienka
 • RAW Beta Vulgaris var. Vulgaris / Červená repa
 • BIO RAW Urtica Dioica / Žihľava
 • RAW Withania Somnifera / Withania snodar (Ashvaganda)
 • SILVA Tinospora cordifolia / Chebule cordifolia
 • BIO RAW Juniperus Communis / Juniperus Communis
 • BIO RAW Coriandrum Sativum / Koriander
 • BIO RAW Taraxacum Officinale / Šalvia lekárska
 • BIO RAW Rosmarinus Officinalis / Rozmarín lekársky
 • BIO RAW Moringa Oleifera / Moringa oleifera
 • RAW Gynostemma Pentaphyllum / Gynostemma pentaphyllum
 • BIO RAW Lavandula Angustifolia/Lavender
 • BIO RAW Rosa Canina / Šípková ruža
 • RAW Centella Asiatica / Asian Umbrella (Gotu kola)
 • BIO RAW Fucus Vesiculosus / Bubblegum
 • BIO RAW Silybum Marianum / Milk Thistle
 • BIO RAW GEMMA COMPLEX (Castanea Sativa Mill. Výťažok z púčikov / Výťažok z púčikov gaštana, Výťažok z púčikov buka / Výťažok z púčikov buka, Výťažok z púčikov čerešne / Výťažok z púčikov Prunus Avium, Výťažok z púčikov višne / Výťažok z púčikov Prunus Cerasus L., Juglans Regia L. výťažok z púčikov / výťažok z púčikov vlašského orecha, výťažok z púčikov Malus Domestica / výťažok z púčikov domáceho jablka, výťažok z púčikov Tilia Cordata / výťažok z púčikov lipy srdcovej, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / slnečnicový olej, BIO Lavandula Angustifolia Essential Oil / levanduľový esenciálny olej)
 • BIO RAW Syzygium Aromaticum / Hrebíček
 • Esenciálny olej z Nigella Sativa / Esenciálny olej z čierneho rasca
 • BIO RAW esenciálny olej z kôry citrusov Sinensis / esenciálny olej z červeného pomaranča
 • Grifola Frondosa / Cane Thistle (Sulphur, Maitake)
 • Auricularia Auricula-Judae / Elderberry Boltwort (Judas Ear)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO GOLD ESSENCE)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO LIGHT ESSENCE)

 

Zdroje

USMANOVA, G. A. et al., 2018. GC-MS STUDY OF NONPOLAR CONSTITUENTS OF JUNIPERUS communis NEEDLES. Chemistry of Natural Compounds. 54(4), 781-783.

TUNÓN, H., C. OLAVSDOTTER a L. BOHLIN, 1995. hodnotenie protizápalovej aktivity niektorých švédskych liečivých rastlín. Inhibícia biosyntézy prostaglandínov a exocytózy vyvolanej PAF. Journal of Ethnopharmacolog. 48, 62-76.

HĘŚ, Marzanna et al. 2019. Aloe vera (L.) Webb.: prírodné zdroje antioxidantov - prehľad. Rastlinné potraviny pre výživu ľudí. 74, 255-265.

G. NAIR, Muraleedharan a kol. 2006. Ashwagandhanolid, bioaktívny dimérový tiowitanolid izolovaný z koreňov Withania somnifera. Journal of natural products. 69(12), 1790-1792.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie