Neohodnotené

BEWIT® PRAWTEIN® RIASY

**Nadýchnite sa zmesi byliniek**, ktorá je jedinečnou zložkou tohto prawteinu. Spolu s ďalšími zložkami vytvára komplexný produkt **obnovujúci harmóniu** najvyššej možnej kvality.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 3502000010000010
€31,21 / ks
Kategória: Prawtein
Varianta: BEWIT® PRAWTEIN® RIASY

PRAWTEIN ALG a jeho jedinečná zmes bylín vám vyrazí dych

Od nepamäti sme vystavení rôznym výkyvom vnútorného aj vonkajšieho sveta. Či už denne, alebo len v určitých obdobiach roka, čelíme týmto nepríjemným nástrahám a snažíme sa im odolávať. Poddajte sa harmónii prameniacej zo samotnej prírody a znovu naberte dych.

Vynikajúca aloe vera, silný koriander, výnimočná červená repa, užitočná žihľava a preslávená snodária. Táto zmes spolu s ďalšími zložkami obsiahnutými v recepte ALG vám bude v týchto chvíľach pevnou oporou. Bez ohľadu na to, či ste viac alebo menej citliví na vplyvy prostredia, dajte prírode šancu - byť v harmónii so sebou a svojím vonkajším prostredím je jednoducho kľúčové.

 

Kakaové bôby - nenahraditeľný základ všetkých zákonov

Základnou zložkou prawteins sú 100 % prírodné BIO RAW fermentované nepražené kakaové bôby. Po vysušení na slnku sa kakaové bôby zbavia šupky a rozdrvia sa na zrnká. Tie sa potom spolu s ostatnými prísadami rozomelú na jednotnú hmotu - výsledný prawtein - tým najšetrnejším spôsobom.

Samotné nepražené kakaové bôby sú dôležitým zdrojom nielen širokého spektra vitamínov, minerálov a cenných fytonutrientov, ale aj kvalitného kakaového masla, rastlinných proteínov a účinných antioxidantov. Okrem toho sú takéto kvalitné kakaové bôby najlepším prírodným zdrojom veľkého množstva ľahko stráviteľného horčíka a potrebnej organickej síry.

 

Výťažky z morských rias a rastlinných púčikov

BIO RAW OMEGA COMPLEX obohacuje zloženie pravteínu o cenné, ľahko vstrebateľné výťažky z BIO certifikovaných chaluh. Tie pochádzajú zo západného pobrežia Írska, z najčistejších vôd severného Atlantiku. Výťažky z púčikov, ktoré sú súčasťou BIO RAW GEMMA COMPLEX, dopĺňajú zloženie výrobku o látky, ktoré sa podieľajú na ochrane a výstavbe nových rastlinných systémov.

Spolu s certifikovanými CTEO® esenciálnymi olejmi, sušenými bylinami, výnimočnými superpotravinami a prírodnými sladidlami predstavujú naše pravteiny úplne jedinečný produkt najvyššej možnej kvality.

 

11 dôvodov, prečo si vybrať PRAWTEIN ALG

 1. Obsahuje zmes bylín obnovujúcich harmóniu, ktorá vám vyrazí dych.
 2. 100% poteší všetkých vegetariánov a vegánov.
 3. Vyrobené výlučne z prírodných zložiek najvyššej kvality.
 4. Žiadne syntetické farbivá, plnidlá, stabilizátory,...
 5. Väčšina ingrediencií je v certifikovanej kvalite BIO RAW a mnohé z nich sú tiež divorastúce.
 6. Bylinky a púčiky sú ručne zbierané na úpätí Beskýd a sušené na slnku.
 7. Obsahuje terapeutické esenciálne oleje CTEO®.
 8. Teplota procesov nepresahuje 42 °C, čo je zatiaľ najšetrnejší spôsob spracovania.
 9. Vyrába sa v malých sériách v našom výrobnom závode v Ostrave.
 10. Pestovanie, výroba, testovanie a kontrola zahŕňajú vysoký podiel manuálnej práce.
 11. Každá pravička je vyrobená s láskou a láskavou starostlivosťou všetkých zúčastnených.

 

Prawtein je stále nažive

Šetrné zaobchádzanie, 100 % prírodné suroviny a nízke teploty spracovania. Vďaka tejto kombinácii si krevety zachovávajú maximálne množstvo životne dôležitých enzýmov = sú stále živé.

Mierne enzymatické zmeny v štruktúre a vôni môžu byť dôkazom tejto živosti. A to aj napriek tomu, že zloženie riktínov je úplne nezmenené... Aj vo voľnej prírode sú tieto zmeny prirodzené a žiaduce.

Každá pravica je úplne bezpečná. Pomáhajú mu prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty, vysoký podiel kvalitných tukov a esenciálne látky s konzervačnou účinnosťou.

 

Bez temperovania a s patinou na povrchu

V záujme dodržiavania zásad RAW výrobkov sa pri výrobe vynecháva tzv. temperovanie. Spravidla k tomu dochádza pri teplotách okolo 47 °C alebo vyšších. Kakaové maslo potom prirodzene vytvára relatívne stabilné špicaté kryštáliky a čiastočne uvoľnený tuk môže vystúpiť na povrch výrobku = patina.

Každý prawtein obsahuje rôzne zložky, ktoré môžu výslednú patinu sfarbiť do rôznych odtieňov. Tie však vôbec nie sú na škodu.

 • Béžové odtiene - superpotraviny ako maca peruviana, rohovník,...
 • Zelené odtiene - byliny (päťlistá gynostema, žihľava,...) alebo morské riasy (pílová palma, atlantická spirulina,...).
 • A ďalšie farebné odtiene, ktoré sa líšia v závislosti od rôznych druhov kreviet.

 

Úplne jedinečná výroba kreviet

Výrobky BEWIT® PRAWTEIN® spĺňajú všetky zásady RAW - pomocou súčasnej najšetrnejšej technológie regulujeme teplotu výrobného procesu tak, aby nepresiahla 42 °C. Tým sa zabráni strate cenných, tepelne labilných látok a prirodzene sa vyskytujúcich enzýmov = žiadna zbytočná degradácia konečného výrobku.

Súčasné zloženie kreviet sme navrhli tak, aby nebola potrebná ani štipka stabilizátorov, farbív, plnidiel a iných syntetických látok. Pri ich vývoji a výrobe sme vychádzali z najnovších vedeckých poznatkov, súčasných vedeckých štúdií a postupov, ako aj zo skúseností našich predkov. Postupovali sme tiež podľa zásad SPAGYRIA - dokonalých postupov spracovania rastlín, ktoré nie sú bežne použiteľné v praxi.

Intrinsic sú aj úplne jedinečné prvky LIGHT ESSENCE a GOLD ESSENCE, pri ktorých výrobe používame 24-karátové zlato. Presné výrobné postupy sú však obchodným tajomstvom spoločnosti BEWIT®.

 

Dávkovanie

3 x denne jedna až dve malé (espresso) "čajové lyžičky":[https://bewit.love/produkt/espresso-spoon/]. Hrdlo fľaše bolo zvolené tak, aby cezň neprešla lyžička väčšia ako na espresso.

 

BEWIT® PRAWTEIN® ALG obsahuje:

 • BIO surové kakaové bôby Theobroma Cacao
 • BIO RAW OMEGA COMPLEX (Fucus Serratus / Sawfly Kelp, Fucus Vesiculosus / Bubble Kelp, Ascophyllum Nodosum / Seaweas, Pelvetia Canaliculata / Seaweas, Laminaria Japonica / Kombu Seaweas, Himanthalia Elongata / Seaweas, Ulva Spiralis / Atlantic Spirulina, Saccharina Latissima / Cukrová chňapka, Alaria Esculenta / Jedlá chňapka, Carrageenan / Karagenan, Palmaria Palmata / Morská riasa, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / Slnečnicový olej)
 • BIO jaggery / sušená trstinová šťava
 • BIO RAW Helianthus Annuus Seed
 • BIO RAW Aloe Vera / Aloe vera
 • BIO RAW Ceratonia Siliqua / Carob tree
 • BIO agávový sirup
 • BIO RAW Vitis Vinifera / Sultana hrozienka
 • RAW Beta Vulgaris var. Vulgaris / Červená repa
 • BIO RAW Urtica Dioica / Žihľava
 • RAW Withania Somnifera / Withania snodar (Ashvaganda)
 • SILVA Tinospora cordifolia / Chebule cordifolia
 • BIO RAW Juniperus Communis / Juniperus Communis
 • BIO RAW Coriandrum Sativum / Koriander
 • BIO RAW Taraxacum Officinale / Šalvia lekárska
 • BIO RAW Rosmarinus Officinalis / Rozmarín lekársky
 • BIO RAW Moringa Oleifera / Moringa oleifera
 • RAW Gynostemma Pentaphyllum / Gynostemma pentaphyllum
 • BIO RAW Lavandula Angustifolia/Lavender
 • BIO RAW Rosa Canina / Šípková ruža
 • RAW Centella Asiatica / Asian Umbrella (Gotu kola)
 • BIO RAW Fucus Vesiculosus / Bubblegum
 • BIO RAW Silybum Marianum / Milk Thistle
 • BIO RAW GEMMA COMPLEX (Castanea Sativa Mill. Výťažok z púčikov / Výťažok z púčikov gaštana, Výťažok z púčikov buka / Výťažok z púčikov buka, Výťažok z púčikov čerešne / Výťažok z púčikov Prunus Avium, Výťažok z púčikov višne / Výťažok z púčikov Prunus Cerasus L., Juglans Regia L. výťažok z púčikov / výťažok z púčikov vlašského orecha, výťažok z púčikov Malus Domestica / výťažok z púčikov domáceho jablka, výťažok z púčikov Tilia Cordata / výťažok z púčikov lipy srdcovej, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / slnečnicový olej, BIO Lavandula Angustifolia Essential Oil / levanduľový esenciálny olej)
 • BIO RAW Syzygium Aromaticum / Hrebíček
 • Esenciálny olej z Nigella Sativa / Esenciálny olej z čierneho rasca
 • BIO RAW esenciálny olej z kôry citrusov Sinensis / esenciálny olej z červeného pomaranča
 • Grifola Frondosa / Cane Thistle (Sulphur, Maitake)
 • Auricularia Auricula-Judae / Elderberry Boltwort (Judas Ear)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO GOLD ESSENCE)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO LIGHT ESSENCE)

 

Zdroje

USMANOVA, G. A. et al., 2018. GC-MS STUDY OF NONPOLAR CONSTITUENTS OF JUNIPERUS communis NEEDLES. Chemistry of Natural Compounds. 54(4), 781-783.

TUNÓN, H., C. OLAVSDOTTER a L. BOHLIN, 1995. hodnotenie protizápalovej aktivity niektorých švédskych liečivých rastlín. Inhibícia biosyntézy prostaglandínov a exocytózy vyvolanej PAF. Journal of Ethnopharmacolog. 48, 62-76.

HĘŚ, Marzanna et al. 2019. Aloe vera (L.) Webb.: prírodné zdroje antioxidantov - prehľad. Rastlinné potraviny pre výživu ľudí. 74, 255-265.

G. NAIR, Muraleedharan a kol. 2006. Ashwagandhanolid, bioaktívny dimérový tiowitanolid izolovaný z koreňov Withania somnifera. Journal of natural products. 69(12), 1790-1792.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: