Neohodnotené

BEWIT® PRAWTEIN® C60 PLUS, S KADIDLOM

Špeciálna verzia "PRAWTEIN C60":[https://bewit.love/produkt/prawtein-c60/], **doplnku stravy**, obohatená o **esenciálny olej z kadidlovníka, "spirulinu a chlorellu vulgaris":[https://bewit.love/zelene-doplnky-stravy/]**.
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 3400100100000011
€129,13 / ks
Kategória: C60
Varianta: BEWIT® PRAWTEIN® C60 PLUS, S KADIDLOM
Položka bola vypredaná…

PRAWTEIN C60 obohatený o najsilnejšie prvky, ktoré nám príroda ponúkla. Zloženie v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami

Uhlík života

C60 - prírodná zlúčenina uhlíka, ktorá vyniká mimoriadnym účinkom, ktorý vyplýva z jedinečnej štruktúry molekúl, ktoré obsahuje, fullerénov. [1, 2]

Silná kyselina šikimová

Kyselina šikimová je silná, biologicky aktívna látka borovice ihličia, o ktorú sa v posledných rokoch prejavuje čoraz väčší záujem v mnohých oblastiach výskumu vrátane biomedicínskych aplikácií [3]

.

Vynikajúca absorpčná schopnosť

Organické aktívne uhlie - úplne prírodná látka s výnimočnou absorpčnou schopnosťou, ktorá na seba viaže všetky cudzorodé látky a pomáha ich odstrániť z tela navonok. Aby sme zabezpečili BIO kvalitu, vyrábame si ho aj sami, a to pomocou našej vlastnej technológie, ktorá využíva len vodnú paru a oxid uhličitý.

Zázrak fermentácie

Japonské fazule natto - tradičný pokrm Japoncov, ktorý sa vyznačuje vysokým množstvom prirodzene sa vyskytujúcich účinných látok a vitamínov, ktoré vznikajú fermentáciou. [4]

Tolerantné kadidlo

Olej z kadidla - prírodný esenciálny olej povznášajúcej vône. Jeho všestranné pôsobenie je výsledkom synergickej kombinácie stoviek prirodzene sa vyskytujúcich zložiek. [5]

Fytonutrienty zelených superpotravín

Spirulina, chlorella vulgaris - "zelená superpotravina":[https://bewit.love/zelene-doplnky-stravy/] doslova nabitá potrebnými minerálmi, vitamínmi, enzýmami a ďalšími veľmi cennými fytonutrientmi. Okrem toho v najprirodzenejšej, pre telo najšetrnejšej forme. [6]

Zdroje, certifikované BIO

Rastlinné oleje, extrakty, superpotraviny, byliny a esenciálne oleje, ktoré tvoria zloženie prawteinu C60, sú všetky certifikované ako BIO.

https://youtu.be/oxeuEGvISVM

"Ďalšie skúsenosti členov BEWIT FAMILY":[https://youtube.com/playlist?list=PLyYziTN2dGbPSqIpugmshkbwHoSpQzPXs]

 

 

Kakaové bôby - nenahraditeľný základ pre všetky správne prísady

Základnou zložkou prawteins sú 100 % prírodné BIO RAW fermentované nepražené kakaové bôby. Po vysušení na slnku sa kakaové bôby zbavia šupky a rozdrvia sa na zrnká. Tie sa potom spolu s ostatnými prísadami rozomelú na jednotnú hmotu - výsledný prawtein - tým najšetrnejším spôsobom.

Samotné nepražené kakaové bôby sú dôležitým zdrojom nielen širokého spektra vitamínov, minerálov a cenných fytonutrientov, ale aj kvalitného kakaového masla, rastlinných proteínov a účinných antioxidantov. Okrem toho sú takéto kvalitné kakaové bôby najlepším prírodným zdrojom veľkého množstva ľahko stráviteľného horčíka a potrebnej organickej síry.

 

Výťažky z morských rias a rastlinných púčikov

BIO RAW OMEGA COMPLEX obohacuje zloženie pravteínu o cenné, ľahko vstrebateľné výťažky z BIO certifikovaných chaluh. Tie pochádzajú zo západného pobrežia Írska, z najčistejších vôd severného Atlantiku. Výťažky z púčikov, ktoré sú súčasťou BIO RAW GEMMA COMPLEX, dopĺňajú zloženie výrobku o látky, ktoré sa podieľajú na ochrane a výstavbe nových rastlinných systémov.

Spolu s certifikovanými CTEO® esenciálnymi olejmi, sušenými bylinami, výnimočnými superpotravinami a prírodnými sladidlami predstavujú naše pravteiny úplne jedinečný produkt najvyššej možnej kvality.

 

11 dôvodov, prečo si vybrať PRAWTEIN C60 PLUS, S FRANKINCENOM

 1. Doplnené uhlíkom C60 a špeciálne kadidlovým esenciálnym olejom, spirulinou a chlorellou.
 2. 100% poteší všetkých vegetariánov a vegánov.
 3. Vyrába sa výlučne z prírodných zložiek najvyššej kvality.
 4. Žiadne syntetické farbivá, plnidlá, stabilizátory,...
 5. Väčšina zložiek je v certifikovanej kvalite BIO RAW a mnohé pochádzajú z voľnej prírody.
 6. Bylinky a púčiky sú ručne zbierané na úpätí Beskýd a sušené na slnku.
 7. Obsahuje terapeutické esenciálne oleje CTEO®.
 8. Teplota procesov nepresahuje 42 °C, čo je zatiaľ najšetrnejší spôsob spracovania.
 9. Vyrába sa v malých sériách v našom výrobnom závode v Ostrave.
 10. Pestovanie, výroba, testovanie a kontrola zahŕňajú vysoký podiel manuálnej práce.
 11. Každá pravička je vyrobená s láskou a láskavou starostlivosťou všetkých zúčastnených.

 

Prawtein je stále nažive

Šetrné zaobchádzanie, 100 % prírodné suroviny a nízke teploty spracovania. Vďaka tejto kombinácii si krevety zachovávajú maximálne množstvo životne dôležitých enzýmov = sú stále živé.

Mierne enzymatické zmeny v štruktúre a vôni môžu byť dôkazom tejto živosti. A to aj napriek tomu, že zloženie riktínov je úplne nezmenené... Aj vo voľnej prírode sú tieto zmeny prirodzené a žiaduce.

Každá pravica je úplne bezpečná. Pomáhajú mu prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty, vysoký podiel kvalitných tukov a esenciálne látky s konzervačnou účinnosťou.

 

Bez temperovania a s patinou na povrchu

V záujme dodržiavania zásad RAW výrobkov sa pri výrobe vynecháva tzv. temperovanie. Spravidla k tomu dochádza pri teplotách okolo 47 °C alebo vyšších. Kakaové maslo potom prirodzene vytvára relatívne stabilné špicaté kryštáliky a čiastočne uvoľnený tuk môže vystúpiť na povrch výrobku = patina.

Každý prawtein obsahuje rôzne zložky, ktoré môžu výslednú patinu sfarbiť do rôznych odtieňov. Tie však vôbec nie sú na škodu.

 • Béžové odtiene - superpotraviny ako maca peruviana, rohovník,...
 • Zelené odtiene - byliny (päťlistá gynostema, žihľava,...) alebo morské riasy (pílová palma, atlantická spirulina,...).
 • A ďalšie farebné odtiene, ktoré sa líšia v závislosti od rôznych druhov kreviet.

 

Úplne jedinečná výroba kreviet

Výrobky BEWIT® PRAWTEIN® spĺňajú všetky zásady RAW - pomocou súčasnej najšetrnejšej technológie regulujeme teplotu výrobného procesu tak, aby nepresiahla 42 °C. Tým sa zabráni strate cenných, tepelne labilných látok a prirodzene sa vyskytujúcich enzýmov = žiadna zbytočná degradácia konečného výrobku.

Súčasné zloženie kreviet sme navrhli tak, aby nebola potrebná ani štipka stabilizátorov, farbív, plnidiel a iných syntetických látok. Pri ich vývoji a výrobe sme vychádzali z najnovších vedeckých poznatkov, súčasných vedeckých štúdií a postupov, ako aj zo skúseností našich predkov. Postupovali sme tiež podľa zásad SPAGYRIA - dokonalých postupov spracovania rastlín, ktoré nie sú bežne použiteľné v praxi.

Intrinsic sú aj úplne jedinečné prvky LIGHT ESSENCE a GOLD ESSENCE, pri ktorých výrobe používame 24-karátové zlato. Presné výrobné postupy sú však obchodným tajomstvom spoločnosti BEWIT®.

 

Dávkovanie

3-krát denne 1-2 "čajové lyžičky espressa":[https://bewit.love/produkt/espresso-spoon/]. Hrdlo fľaše bolo zvolené tak, aby ním neprešla väčšia lyžička ako na espresso.

 

BEWIT® PRAWTEIN® C60 obsahuje:

 • BIO surové kakaové bôby Theobroma Cacao
 • BIO Saccharum Officinarum / Sušená trstinová šťava
 • BIO RAW OMEGA COMPLEX (Fucus Serratus / Morské riasy, Fucus Vesiculosus / Bubblegum, Ascophyllum Nodosum / Morské riasy, Pelvetia Canaliculata / -Challuha, Laminaria Japonica / Morské riasy Kombu, Himanthalia Elongata / Morské riasy, Ulva Spiralis / Spirulina atlantická, Saccharina Latissima / Cukrový chňapavec, Alaria Esculenta / Jedlý chňapavec, Carrageenan / Karagenan, Palmaria Palmata / Morská riasa, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / Slnečnicový olej)
 • BIO Olea Europaea Fruit Oil / Olivový olej
 • C60 fullerén
 • BIO Aktívne uhlie
 • BIO RAW Ceratonia Siliqua / Carob tree
 • BIO RAW Urtica Dioica / Žihľava
 • BIO RAW Lepidium Meyenii / Peruánska žerucha (Maca)
 • BIO Arthrospira Platensis / Spirulina
 • BIO Chlorella Vulgaris / Chlorella
 • BIO RAW Moringa Oleifera / Moringa oleifera
 • BIO Aronia Melanocarpa / Darkfruit (Aronia, Black Cranberry)
 • BIO RAW semená Cannabis Sativa
 • BIO RAW Cucurbita Pepo Seed / Tekvicové semená
 • BIO surové semená sezamu indického
 • BIO RAW Natto / Surovina vyrobená fermentáciou sójových bôbov
 • BIO RAW Fucus Vesiculosus / Morské riasy
 • BIO RAW Fucus Vesiculosus / Bubblegum
 • BIO RAW Pinus Halepensis / borovicové ihličie Halep
 • BIO esenciálny olej Boswellia Serrata / Kadidlový esenciálny olej
 • BIO Pouteria lucuma / Lukuma
 • BIO Sambucus nigra / baza čierna
 • BIO RAW GEMMA COMPLEX (Castanea Sativa Mill. Výťažok z púčikov / Výťažok z púčikov gaštana, Výťažok z púčikov buka / Výťažok z púčikov buka, Výťažok z púčikov čerešne / Výťažok z púčikov Prunus Avium, Výťažok z púčikov višne / Výťažok z púčikov Prunus Cerasus L., Juglans Regia L. výťažok z púčikov / výťažok z púčikov vlašského orecha, výťažok z púčikov Malus Domestica / výťažok z púčikov domáceho jablka, výťažok z púčikov Tilia Cordata / výťažok z púčikov lipy srdcovej, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / slnečnicový olej, BIO Lavandula Angustifolia Essential Oil / levanduľový esenciálny olej)
 • BIO RAW Syzygium Aromaticum / Hrebíček
 • BIO olej z marhuľových semien
 • BIO RAW olej zo semien Nigella Sativa / olej z čiernej rasce
 • BIO RAW Euterpe Oleracea / brazílsky Euterpe (Acai berry)
 • BIO RAW Cocos Nucifera Water / Kokosová voda
 • BIO RAW esenciálny olej z kôry citrusov Sinensis / esenciálny olej z červeného pomaranča
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO DIAMANTOVÁ ESENCIA)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO GOLD ESSENCE)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO LIGHT ESSENCE)

Alergény: Sója, sezamové semienka

 

Zdroje

[1] CHISTYAKOV, V. A., Yu. O. SMIRNOVA, E. V. PRAZDNOVA a A. V. SOLDATOV. Možné mechanizmy antioxidačného účinku fullerénu C60. BieMed Research International. 2013, (4), 1-4.

[2] SRDJENOVIC, Branislava, Vukosava MILIC-TORRES a Nevena GRUJIC. Antioxidačné vlastnosti fullerenolu C60(OH)24 v obličkách, semenníkoch a pľúcach potkanov liečených doxorubicínom. Toxicology Mechanisms and Methods. 2010, 6(20), 298-305.

[3] BOCHKOVA, D. V., S. V. SYSOLYATINA, A. I. KALASHNIKOVA, I. A. SURMACHEVAA, A. A. LAMBEROVAB, A. S. BUYANOVAB a M. E. LAMBEROVAB. Hľadanie surovín na izoláciu kyseliny šikimovej. Russian Journal of Bioorganic Chemistry. 2013, 39(7), 750-754.

[4] AKAGAWA, Mitsugu, Masahiko NAKANO a Kazuto IKEMOTO. Najnovší pokrok v štúdiách o zdravotných prínosoch pyrrochinolínchinónu. Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry. 2016, 80(1), 12-22.

[5] HUSSAIN, Hidayat, Ahmed AL-HARRASI, Ahmed AL-RAWAHI a Javid HUSSAIN. Chémia a biológia esenciálnych olejov rodu Boswellia. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine. 2014, (2), 1-10.

[6] LI, Yuchen, Carmen LAMMI a Giovanna BOSCHIN, 2019. recent Advances in Microalgae Peptides: Cardiovascular Health Benefits and Analysis. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 67(43), 11825-11838.

[7] Baati, T.; et al. Predĺženie života potkanov opakovaným perorálnym podávaním [60]fullerénu. Biomaterials. 2012, 33 (19), 4936-46.

[8] Gudkov, S. V.; et al. Nemodifikované hydratované molekuly fullerénu C 60 vykazujú antioxidačné vlastnosti, zabraňujú poškodeniu DNA a proteínov vyvolanému reaktívnymi formami kyslíka a chránia myši pred poškodením spôsobeným oxidačným stresom vyvolaným žiarením. Nanomedicine 2018, 15 (1), 37-46.

[9] Xiaoqing, C.; et al. Polyhydroxylovaný derivát fullerénu C60(OH)24 chráni myši pred imunitnou a mitochondriálnou dysfunkciou vyvolanou ionizujúcim žiarením. Toxicol. Appl. Pharmacol. 2010, 243 (1), 27-34.

[10] Miller, G. G.; et al. Inhibícia reprodukcie HIV derivátmi aminokyselín a dipeptidov fullerénu C60. Antibiot Khimioter. 2004, 49 (12), 3-8.

[11] Shigeki, I.; et al. Zlepšenie akné vulgaris lokálnou aplikáciou fullerénu: jedinečný vplyv na starostlivosť o pleť. Nanomedicine. 2011, 7 (2), 238-241.

[12] Zhiguo, Z.; Lenk, R.; et al. Fullerénové nanomateriály potencujú rast vlasov. Nanomedicin. 2009, 5 (2), 202-207.

[13] Prylutskyy ; et al. C 60 fullerén ako sľubný terapeutický prostriedok na korekciu a prevenciu únavy kostrového svalstva. Nanobiotechnology. 2017, 15 (1), 517.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: