Neohodnotené

BEWIT® PRAWTEIN® SUPER D3 PLUS K2

Prawtein SUPER D3 a K2 obohatený o vitamín D3 a fermentované sójové bôby Natto s vitamínom K2 je prírodný výživový doplnok poskytujúci prevenciu, podporu a vitalitu. Silná kombinácia vitamínov spolu s ďalšími superpotravinami spoluvytvára mimoriadne podporný prírodný doplnok stravy.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 3400100100000010
€31,21 / ks
Kategória: Prawtein
Varianta: BEWIT® PRAWTEIN® SUPER D3 PLUS K2

PRAWTEIN® SUPER D3 PLUS K2 so synergickou interakciou vitamínu D3 a K2

Vitamín D nemusí byť len slnečnou výhodou. [1,2] Môže byť doplnená aj v inej, veľmi príjemnej, čokoládovej forme. Krevety obohatené o vitamín D3 sú preto skvelou alternatívou na zabezpečenie dostatočného príjmu. Ďalšou cennou zložkou sú fermentované sójové bôby Natto, tradičné japonské jedlo. [3,4]

 

Sila pre váš život

Spolu s vynikajúcou peruánskou žeruchou, mačacím pazúrom, kadidlom a ďalšími zložkami je prawtein SUPER D3 + K2 skvelým, úplne prírodným doplnkom.

 

Kakaové bôby - nenahraditeľný základ všetkých vitamínov

Základnou zložkou prawteins sú 100 % prírodné BIO RAW fermentované nepražené kakaové bôby. Po vysušení na slnku sa kakaové bôby zbavia šupky a rozdrvia sa na zrnká. Tie sa potom spolu s ostatnými prísadami rozomelú na jednotnú hmotu - výsledný prawtein - tým najšetrnejším spôsobom.

Samotné nepražené kakaové bôby sú dôležitým zdrojom nielen širokého spektra vitamínov, minerálov a cenných fytonutrientov, ale aj kvalitného kakaového masla, rastlinných proteínov a účinných antioxidantov. Okrem toho sú takéto kvalitné kakaové bôby najlepším prírodným zdrojom veľkého množstva ľahko stráviteľného horčíka a potrebnej organickej síry.

 

Výťažky z morských rias a rastlinných púčikov

BIO RAW OMEGA COMPLEX obohacuje zloženie pravteínu o cenné, ľahko vstrebateľné výťažky z BIO certifikovaných chaluh. Tie pochádzajú zo západného pobrežia Írska, z najčistejších vôd severného Atlantiku. Výťažky z púčikov, ktoré sú súčasťou BIO RAW GEMMA COMPLEX, dopĺňajú zloženie výrobku o látky, ktoré sa podieľajú na ochrane a výstavbe nových rastlinných systémov.

Spolu s certifikovanými CTEO® esenciálnymi olejmi, sušenými bylinami, výnimočnými superpotravinami a prírodnými sladidlami predstavujú naše pravteiny úplne jedinečný produkt najvyššej možnej kvality.

 

11 dôvodov, prečo si vybrať PRAWTEIN SUPER D3 PLUS K2

 1. Doplnené vitamínom D3 a sójovými bôbmi natto.
 2. 100% poteší všetkých vegetariánov a vegánov.
 3. Vyrába sa výlučne z prírodných zložiek najvyššej kvality.
 4. Žiadne syntetické farbivá, plnidlá, stabilizátory,...
 5. Väčšina ingrediencií je v certifikovanej kvalite BIO RAW a mnohé z nich sú tiež divorastúce.
 6. Bylinky a púčiky sú ručne zbierané na úpätí Beskýd a sušené na slnku.
 7. Obsahuje terapeutické esenciálne oleje CTEO®.
 8. Teplota procesov nepresahuje 42 °C, čo je zatiaľ najšetrnejší spôsob spracovania.
 9. Vyrába sa v malých sériách v našom výrobnom závode v Ostrave.
 10. Pestovanie, výroba, testovanie a kontrola zahŕňajú vysoký podiel manuálnej práce.
 11. Každá pravička je vyrobená s láskou a láskavou starostlivosťou všetkých zúčastnených.

 

Prawtein je stále nažive

Šetrné zaobchádzanie, 100 % prírodné suroviny a nízke teploty spracovania. Vďaka tejto kombinácii si krevety zachovávajú maximálne množstvo životne dôležitých enzýmov = sú stále živé.

Mierne enzymatické zmeny v štruktúre a vôni môžu byť dôkazom tejto živosti. A to aj napriek tomu, že zloženie riktínov je úplne nezmenené... Aj vo voľnej prírode sú tieto zmeny prirodzené a žiaduce.

Každá pravica je úplne bezpečná. Pomáhajú mu prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty, vysoký podiel kvalitných tukov a esenciálne látky s konzervačnou účinnosťou.

 

Bez temperovania a s patinou na povrchu

V záujme dodržiavania zásad RAW výrobkov sa pri výrobe vynecháva tzv. temperovanie. Spravidla k tomu dochádza pri teplotách okolo 47 °C alebo vyšších. Kakaové maslo potom prirodzene vytvára relatívne stabilné špicaté kryštáliky a čiastočne uvoľnený tuk môže vystúpiť na povrch výrobku = patina.

Každý prawtein obsahuje rôzne zložky, ktoré môžu výslednú patinu sfarbiť do rôznych odtieňov. Tie však vôbec nie sú na škodu.

 • Béžové odtiene - superpotraviny ako maca peruviana, rohovník,...
 • Zelené odtiene - byliny (päťlistá gynostema, žihľava,...) alebo morské riasy (pílová palma, atlantická spirulina,...).
 • A ďalšie farebné odtiene, ktoré sa líšia v závislosti od rôznych druhov kreviet.

 

Úplne jedinečná výroba kreviet

Výrobky BEWIT® PRAWTEIN® spĺňajú všetky zásady RAW - pomocou súčasnej najšetrnejšej technológie regulujeme teplotu výrobného procesu tak, aby nepresiahla 42 °C. Tým sa zabráni strate cenných, tepelne labilných látok a prirodzene sa vyskytujúcich enzýmov = žiadna zbytočná degradácia konečného výrobku.

Súčasné zloženie kreviet sme navrhli tak, aby nebola potrebná ani štipka stabilizátorov, farbív, plnidiel a iných syntetických látok. Pri ich vývoji a výrobe sme vychádzali z najnovších vedeckých poznatkov, súčasných vedeckých štúdií a postupov, ako aj zo skúseností našich predkov. Postupovali sme tiež podľa zásad SPAGYRIA - dokonalých postupov spracovania rastlín, ktoré nie sú bežne použiteľné v praxi.

Intrinsic sú aj úplne jedinečné prvky LIGHT ESSENCE a GOLD ESSENCE, pri ktorých výrobe používame 24-karátové zlato. Presné výrobné postupy sú však obchodným tajomstvom spoločnosti BEWIT®.

 

Dávkovanie

3-krát denne 1-3 "lyžičky espressa":[https://bewit.love/produkt/espresso-spoon/] (1 lyžička espressa 2 g). Hrdlo fľaše bolo zvolené tak, aby ním neprešlo viac ako lyžička na espresso.

 

Poznámka:

 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Tento výrobok nie je určený na nahradenie pestrej a vyváženej stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.
 • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

PRAWTEIN SUPER D3 PLUS K2 obsahuje:

 • BIO RAW Theobroma Cacao / Kakaové bôby
 • BIO RAW OMEGA COMPLEX (Fucus Serratus / Morské riasy, Fucus Vesiculosus / Bubblegum, Ascophyllum Nodosum / Morské riasy, Pelvetia Canaliculata / Morské riasy, Laminaria Japonica / Morské riasy Kombu, Himanthalia Elongata / Morské riasy, Ulva Spiralis / Spirulina atlantická, Saccharina Latissima / Cukrový chňapavec, Alaria Esculenta / Jedlý chňapavec, Carrageenan / Karagenan, Palmaria Palmata / Morská riasa, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / Slnečnicový olej)
 • BIO jaggery / sušená trstinová šťava
 • BIO RAW Ceratonia Siliqua / Carob)
 • RAW živica z gumy Boswellia Serrata / živica z borievky pílovitej
 • BIO RAW Helianthus Annuus Seed / slnečnicové semeno
 • BIO RAW Lepidium Meyenii / Peruánska žerucha (Maca)
 • BIO RAW Urtica Dioica / Žihľava
 • Uncaria Tomentosa / Felt-tipped yarrow (Vilkakora, Cat's Claw)
 • RAW Withania Somnifera / Withania snodaria (Ashwaganda)
 • RAW Gynostemma Pentaphyllum / Gynostemma pentaphyllum
 • BIO RAW Natto / Surovina vyrobená fermentáciou sójových bôbov
 • BIO Sambucus Nigra Ovocie / Nečierne ovocie
 • RAW Schizandra Chinensis / Chinese Clanoprache
 • BIO RAW GEMMA COMPLEX (Castanea Sativa Mill. Výťažok z púčikov / Výťažok z púčikov gaštana, Výťažok z púčikov buka / Výťažok z púčikov buka, Výťažok z púčikov čerešne / Výťažok z púčikov Prunus Avium, Výťažok z púčikov višne / Výťažok z púčikov Prunus Cerasus L., Juglans Regia L. výťažok z púčikov / výťažok z púčikov vlašského orecha, výťažok z púčikov Malus Domestica / výťažok z púčikov domáceho jablka, výťažok z púčikov Tilia Cordata / výťažok z púčikov lipy srdcovej, BIO Helianthus Annuus Seed Oil / slnečnicový olej, BIO Lavandula Angustifolia Essential Oil / levanduľový esenciálny olej)
 • BIO RAW Syzygium Aromaticum / Hrebíček
 • RRAW Cannabis Sativa Seed / Mladé konope
 • Esenciálny olej z Nigella Sativa / Esenciálny olej z čierneho rasca
 • Esenciálny olej Boswellia Serrata / Kadidlový esenciálny olej
 • BIO RAW esenciálny olej z kôry citrusov Sinensis / esenciálny olej z červeného pomaranča
 • Grifola Frondosa / Cane Thistle (Sulphur, Maitake)
 • Auricularia Auricula-Judae / Elderberry Boltwort (Judas Ear)
 • Vitamín D3 (cholekalciferol)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO GOLD ESSENCE)
 • BIO esenciálny olej Lavandula Angustifolia (BIO LIGHT ESSENCE)

 

Alergény:

 • Sójové bôby/sója

 

Zdroje

[1] KUWABARA, A., K. TANAKA, N. TSUGAWA, H. NAKASE, H. TSUJI, K. SHIDE a M. KAMAO. Vysoká prevalencia nedostatku vitamínu K a D a znížená BMD pri zápalových ochoreniach čriev. Osteoporosis International. 2009, (20), 935-942.

[2] GRANT, William B. a Michael F. HOLICK. Prínosy a požiadavky na vitamín D pre optimálne zdravie: Recenzia. Alternative Medicine Review. 2005, 10(2), 94-96.

[3] KATSUYAMA, Hironobu, Seiji IDEGUCHI, Masao FUKUNAGA, Kiyofumi SAIJOH a Shigeo SUNAMI. Obvyklý príjem fermentovaných sójových bôbov (Natto) súvisí s minerálnou hustotou kostí u žien pred menopauzou. Journal of Nutritional Science and Vitaminology. 2002, (48), 207-215.

[4] WEBER, Peter. Vitamín K a zdravie kostí. Nutrition. 2001, 17(10), 880-887.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: