Neohodnotené

BIO ALOE VERA

Aloe vera má mäsité listy plné šťavnatej dužiny (gélu), ktorá sa suší na výsledný prášok. Sušený gél obsahuje mnoho dôležitých látok. Vhodný do vody, džúsov, mlieka, kaší, smoothies, cereálií alebo iných jedál.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 3401100100000001 3401350100000001 Zvoľte variant
€15,20 / ks €37,30 / ks od €15,20 / ks
Kategória: Doplnky stravy

História

Aloe vera je známa a používaná pre svoje účinky už tisíce rokov. Názov aloe pochádza z arabského slova alloeh, ktoré sa prekladá ako "horká a lesklá látka". Pojem vera pochádza z latinského slova "pravda". Už z názvu je jasné, že aloe nie je len tak obyčajná rastlina. V minulosti zohrával pomerne dôležitú úlohu v starovekej Indii a Číne, odkiaľ pochádza. Obľubovali ju aj starí Gréci, Rimania a Babylončania, ktorí si listy tejto blahodarnej rastliny prikladali na popálenú alebo inak podráždenú pokožku. Na základe pozorovaných účinkov sa aloe stala súčasťou tradičnej a ľudovej medicíny, a to nielen pre svoje imunomodulačné vlastnosti. V posledných rokoch si výrobky z aloe vera získali významné postavenie na trhu s výživovými doplnkami. Biologicky účinné látky obsiahnuté v samotnej dužine aloe boli predmetom mnohých vedeckých štúdií.

Pôvod a pestovanie

Aloe je vytrvalá sukulentná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína kaktus. Darí sa jej najmä v suchých oblastiach, kde ju vďaka jej mäsitým listom a veľkému vzrastu ľahko prehliadnete. Vnútorná časť listu, teda dužina, sa považuje za najcennejšiu, pretože obsahuje biologicky aktívne látky a zložky, ktoré zadržiavajú vodu a sú pre telo prospešné. Viazaná voda spolu s ďalšími látkami, ktoré obsahuje, dáva dužine charakteristickú gélovitú konzistenciu. Vonkajšia časť listu, kutikula, zabraňuje strate viazanej vody, vďaka čomu je aloe suchá a odolná rastlina. Východiskovou surovinou na výrobu výsledného prášku je gélovitá dužina, ktorá sa získava výlučne zo zdravých, zrelých a čerstvo zozbieraných listov. Extrahovaná vláknina sa potom šetrne vysuší na konečný produkt.

Zloženie a vlastnosti

Prášok z aloe vera je vďaka bohatému zastúpeniu širokej škály enzýmov, vitamínov, minerálov a ďalších biologicky aktívnych látok spojený s mnohými priaznivými účinkami. Prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty pomáhajú "hasiť" voľné radikály. Fotochemikálie prítomné v tejto rastline sa považujú za ďalší prínos.

Odporúčané dávkovanie

Denne rozmiešajte 2-3 gramy vo vode, džúse, mlieku, ovsených vločkách, smoothies, cereáliách alebo iných potravinách. Denný príjem aloe vera: 2-3 gramy.

Upozornenie

  • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
  • Tento výrobok nie je určený na nahradenie pestrej a vyváženej stravy.
  • Uchovávajte mimo dosahu detí.
  • Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.
  • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Balenie

Môžete si vybrať z dvoch možností balenia:

  • v papierovom vrecku, obsah 350 g
  • v sklenenej fľaši, obsah 100 g

Pôvod: Peru

Zdroje

[1] DEBNATH, Trishna et al, 2017. Identifikácia fenolových zložiek a antioxidačnej aktivity extraktov z kvetov Aloe barbadensis. Food and Agricultural Immunology. 28-37.

[2] HĘŚ, Marzanna et al., 2019. Aloe vera (L.) Webb.: Natural Sources of Antioxidants - A Review. Rastlinné potraviny pre výživu ľudí. 74, 255-265.

[3] WALIDA, Rahoui et al. 2018. Priaznivé účinky gélu z aloe vera na lipidový profil, aktivity lipáz a stav oxidantov/antioxidantov u obéznych potkanov. Journal of Functional Foods. 48, 525-532.

[4] MAJUMDER, Ranabir, Chandan KANTA DAS a Mahitosh MANDAL, 2019. Olovnaté bioaktívne zlúčeniny Aloe vera ako potenciálne protirakovinové činidlo. Farmakologický výskum. 148. ISSN 1043-6618.

[5] MONIRUZZAMAN, Mohammed et al. 2012. In Vitro antioxidačné účinky extraktov z Aloe barbadensis Miller a potenciálna úloha týchto extraktov ako antidiabetických a antilipidemických látok na modelových potkanoch s diabetom 2. typu indukovaným streptozotocínom. Molecules. 17, 12851-12867.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: