Neohodnotené

BIO CHLORELLA VULGARIS, TABLETY

Fytonutrientmi nabitá **zelená superpotravina** s mnohými priaznivými účinkami. Jeho bunkový obal je narušený procesom **disintegrácie**, čo zaručuje vysokú **absorpciu a využitie obsiahnutých látok**, ale zároveň je maximálne chránený cenný obsah. Chlorellu **tablety** môžete jednoducho zapiť pohárom vody alebo iným obľúbeným nápojom. Výhodou je **pohodlnejšie dávkovanie**.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Skladom, odosielame ihneď (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 3401250100000003 3401300100000003 3401000099000003 Zvoľte variant
€23,26 / ks €15,84 / ks €1 575,54 / ks od €15,84 / ks
Kategória: Doplnky stravy

 

História

Staré a nenápadné

O objav nenápadnej chlorelly sa zaslúžil holandský mikrobiológ M. W. Beijerinck, ktorý ju prvýkrát objavil a izoloval v roku 1890. Počas svojho výskumu však narazil na úzku súvislosť chlorelly s 1,5 miliardy rokov starými mikrofosíliami Acritarch. Dokázal tak, že táto sladkovodná riasa bola súčasťou ekosystému už veľmi dlho. [1]

Vyhrala nad svetom

Zúčastnené biologicky aktívne látky, ich pôsobenie a vysoká absorpcia boli predmetom mnohých vedeckých štúdií, ktoré stále prinášajú nové poznatky a zaujímavé závery. Vďaka svojim priaznivým účinkom si chlorella získala priaznivcov po celom svete. [2,3,4,5,6]

 

Pôvod a pestovanie

Chránené pred ťažkými kovmi

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá pre svoj ideálny rast potrebuje teplé podnebie, dostatok slnečného svetla, veľa živín a naozaj čistú vodu. [1] Tieto podmienky sú splnené, pretože chlorella sa pestuje v špeciálnych nádržiach, ktoré zabezpečujú ekologické podmienky pestovania. Okrem toho je chlorella chránená pred znečistením ťažkými kovmi.

Zaručená vysoká absorpcia

Chlorella zozbieraná v plne zrelom štádiu sa následne spracuje v procese nazývanom disintegrácia, pri ktorom sa narušia štruktúry bunkového obalu. Proces dezintegrácie vedie k vysokej absorpcii a využitiu cenných látok obsiahnutých v chlorelle.

Lyzované na tabletách

Po zbere sa bohatá zelená biomasa chlorelly šetrne vysuší a vylisuje do celých zelených tabliet. Tvar tabliet sa dosahuje len tlakom lisovacieho zariadenia. Vďaka prirodzene lepivým vlastnostiam chlorelly si lisované tablety zachovávajú svoj pevný tvar aj bez použitia spojív, farbív, plnidiel alebo iných prísad. Vďaka jedinečnej technológii spracovania a nízkym teplotám je chlorella stále "živá" a zachováva si enzýmy a iné cenné látky, ktoré sú citlivé na vysoké teploty.

 

Zloženie a vlastnosti

Nie je chlorella ako chlorella

Chlorella Pyrenoidosa alebo Chlorella Vulgaris, riasy na prvý pohľad takmer identické, a predsa odlišné. Ich rozdiel spočíva v zložení.

Chlorella Pyrenoidosa obsahuje mnoho viac vysoko rozvetvených polysacharidov v porovnaní s Vulgaris. Ich prítomnosť je opodstatnená, ale v každom prípade nemusia byť vhodnou voľbou pri zápche alebo tráviacich problémoch. V opačnom prípade to však určite oceníte. [7]

Malé rozdiely boli zaznamenané aj v obsahu bielkovín a ďalších živín. Pozrite sa teda na zloženie a vyberte si tú správnu chlorellu pre vás.

Superpotravina plná fytonutrientov

Z minerálnych látok je chlorella vyhľadávaná najmä pre vysoký obsah železa, jódu, mangánu a fosforu. Každá bunka v tele tiež uvíta prítomnosť čistého prírodného selénu.

Výhodou chlorelly je aj vysoký obsah vitamínu D rozpustného v tukoch a vitamínov B1 a B3 rozpustných vo vode.

Vláknina, rastlinné oleje alebo ľahko vstrebateľné proteíny, všetky tieto makroživiny sú tiež prítomné.

Okrem toho je charakteristická zelená farba chlorelly spôsobená prirodzene prítomnými karotenoidmi a farbivami chlorofylu. Najmä chlorofyl A a beta-karotén. Zdôrazňuje sa aj jeho rastový faktor.

Pre vegánov a vegetariánov

Vďaka vitamínu B12 a vysokému množstvu železa, ktoré obsahuje, je chlorella vhodným doplnkom stravy aj pre vegánov a vegetariánov, ktorí môžu mať nedostatočný príjem živočíšnych potravín z dôvodu obmedzenia ich príjmu.

 

Použitie

Jednoducho piť

Tabletová forma chlorelly je typická svojou zelenou farbou a lesklým vzhľadom. Chlorellové tablety môžete jednoducho zapiť pohárom vody alebo iným obľúbeným nápojom. Výhodou je ich pohodlnejšie dávkovanie.

Odporúčané dávkovanie

Začnite s dávkou 4 tablety 3-krát denne (12 tabliet), najmenej 15 minút pred jedlom. Zapite pohárom vody. Dávku postupne zvyšujte počas 14 dní na 7 tabliet 3-krát denne (21 tabliet). Denný príjem chlorelly: 3-5 gramov.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je určený na nahradenie pestrej a vyváženej stravy. Nie je určené pre deti mladšie ako 3 roky. Uchovávajte v suchu, chráňte pred teplom.

Môžete si vybrať z dvoch možností balenia:

  • v papierovom vrecku, 250 g, 1000 tabliet,
  • v pohári, 130 g, 520 tabliet.

 

Na záver

Zdravotné nároky zo zoznamu ON HOLD:

Chlorella:

  • životnosť - energia - tonus, prirodzená obranyschopnosť
  • imunita - energia

ON HOLD list - Toto je zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, ale úrad EFSA ešte nevydal odborné stanovisko alebo EK ešte nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú predbežné.

 

Zdroje

[1] MÜLLER, Julia et al., 2005. ROZLIŠOVANIE MEDZI VIACERÝMI IZOLÁTMI CHLORELLY OBYČAJNEJ (CHLOROPHYTA, TREBOUXIOPHYCEAE) A TESTOVANIE KONSPECIFITY POMOCOU POLYMORFIZMU DĹŽKY AMPLIFIKOVANÝCH FRAGMENTOV A JEJ RDNA SEKVENCIÍ. Journal of Phytology. 41(6), 1236-1247.

[2] WANA, Xu-zhi et al. 2019. Antidiabetická aktivita extraktov bohatých na PUFA z Chlorella pyrenoidosa a Spirulina platensis u potkanov. Potravinová a chemická toxikológia. (128), 233-239.

[3] BITO, Tomohiro et al. 2016. Charakterizácia a kvantifikácia zlúčenín vitamínu B12 v rôznych doplnkoch Chlorelly. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 64(45), 8516-8524.

[4] WAN, Xu-zhi et al. 2020. Fyzikálno-chemická charakterizácia polysacharidu zo zelenej mikroriasy Chlorella pyrenoidosa a jeho hypolipidemická aktivita prostredníctvom regulácie črevnej mikroflóry u potkanov. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 68(5), 1186-1197.

[5] REYES SUA´ REZ, Erick et al. 2006. imunostimulačné polysacharidy z Chlorella pyrenoidosa. Nový galaktofuran. Meranie molekulovej hmotnosti a rozptylu molekulovej hmotnosti pomocou DOSY NMR. Biomakromolekuly. 7(8), 2368-2376.

[6] HSU, HSIEN-YEH et al. 2010. imunostimulačná bioaktivita polysacharidov rias z Chlorella pyrenoidosa aktivuje makrofágy prostredníctvom Toll-Like receptora 4. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 58(2), 927-936.

[7] SHI, Ying, Jianchun SHENG, Fangmei YANG a Qiuhui HU. Purifikácia a identifikácia polysacharidu získaného z Chlorella pyrenoidosa. Food Chemistry. 2007, (103), 101-105.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: