Neohodnotené

BIO Mätová esenciálna voda

Chladivá **BIO** mätová esenciálna voda na podráždenú a citlivú pokožku.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 7000000210000025 7000000202000025 Zvoľte variant
€36,20 / ks €15,10 / ks od €15,10 / ks
Kategória: Esenciálne vody

Obklopte sa osviežujúcou mätovou hmlou a zažite viditeľné znovuzrodenie

Osviežujúca a chladivá rosa s mätovou vôňou, ktorá svojím dotykom rozjasní vašu pokožku a oživí vášho ducha. Ak sa aj vy radi naladíte na pozitívne vibrácie a užívate si slnečnú stránku života, naša BIO esenciálna voda z mäty piepornej určite zaujme svoje právoplatné miesto vo vašej každodennej rutine.

Čistá, svieža a chladivá. Takto by sa dala opísať mäta. Jediným nastriekaním sa ochladí a tónuje. Je vhodný na ošetrenie podráždenej pokožky alebo ako úľava po spálení. Chladivý účinok je užitočný aj pri redukcii nevzhľadných opuchov. Svoje protizápalové účinky[1] využíva aj pri ošetrovaní mastnej a aknóznej pleti, kde podporuje hojenie rán a zabraňuje ich šíreniu. Dokáže tiež zabrániť slabším nepriaznivým podnetom, ako je napríklad svrbenie [2]. Vďaka svojej vôni si nájde svoje miesto aj pri osviežovaní dychu alebo priestoru.

Nastriekaný na pokožku alebo na posteľnú bielizeň vám pomôže povzbudiť sa, keď ste unavení, a zlepšiť duševnú bdelosť, ak vaša pozornosť začne blúdiť.

 

Prospech vašej pokožky, krku a tela z organickej mätovej esenciálnej vody

  • Hydratuje, vyrovnáva pH, osviežuje a rozjasňuje matnú pleť
  • Má chladivý účinok, ktorý možno použiť na zníženie opuchov a upokojenie spálenej, svrbivej alebo inak podráždenej pokožky
  • V kombinácii s radom "BEWIT HOLISTIC COSMETICS":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] poskytne pleti hĺbkovú hydratáciu a rovnováhu
  • Môžete ho použiť na osvieženie dychu
  • Osviežuje vzduch v miestnosti a znižuje bolesti hlavy
  • Zmierňuje únavu, fyzickú slabosť a zlepšuje duševnú čistotu

 

História

Liečivé účinky mäty sú známe už od staroveku

U Arabov mala mäta kultový význam, pretože verili, že ich ochráni pred hmyzom a zvýši ich mužnosť. Slávny Plínius vyhlásil, že "silná vôňa mäty lieči a pomáha sústrediť sa". Starí Rimania pridávali mätu do vín a jedál.

 

Pôvod: Bulharsko

Mäta roľná (Mentha arvensis) je vytrvalá bylina, ktorá sa ľahko rozmnožuje z koreňov, ktoré vyrastajú z odnože. Široko sa používa a pestuje na celom svete.

Najdôležitejšou zložkou éterického oleja je mentol, ktorý vyniká antiseptickými vlastnosťami, chladí a mierne znecitlivuje. Môže sa používať pri inhaláciách, bylinných kúpeľoch, reumatizme alebo dokonca psychickej nestabilite.

 

Zloženie

Mentha Arvensis voda, limonén*.

*prírodného pôvodu

 

Návod na použitie

Naneste na pleť, krk a telo ako súčasť starostlivosti o pleť

Esenciálnu vodu z organickej mäty piepornej môžete používať voľne po celý deň na hydratáciu a osvieženie ako tonikum. Môžete ju tiež použiť v pleťových maskách alebo ju kombinovať s inými esenciálnymi vodami.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry ho skombinujte s našimi luxusnými "BEWIT kozmetickými výrobkami":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] z radu BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

 

Zdroje

[1] KEHILI, Sarah, Mohamed Nadjib BOUKHATEM, Asma BELKADI, Mohamed Amine FERHAT a William N. SETZER. Esenciálny olej z mäty piepornej (Mentha piperita L.) ako účinný protizápalový, hojivý a antinociceptívny liek. European Journal of Biological Research. 2020, 10(2), 132-149. ISSN 24498955.

[2] AMJADI, Marjan Akhavan, Faraz MOJAB a Seyedeh Bahareh KAMRANPOUR. Účinok mätového oleja na symptomatickú liečbu pruritu u tehotných žien. Iranian Journal of Pharmaceutical Research. 2012, 11(4), 1073-1077. ISSN 17350328.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: