Neohodnotené

Organické konopné semienka lúpané

Superpotravina plná kvalitných tukov a ľahko vstrebateľných bielkovín s vysokou výživovou hodnotou.
Variant
Dodanie: 3-5 pracovných dní (2 ks) Dodanie 3 až 5 pracovných dní (2 ks) Dodanie 3 až 5 pracovných dní (2 ks) Dodanie: 3-5 pracovných dní (2 ks) Zvoľte variant
Kód: 177/1001877044 4000000100000012 4000000050000011 177/1001877082 Zvoľte variant
€1,80 / ks €14,95 / ks €7,90 / ks €5,08 / ks od €1,80 / ks
Kategória: Semienka

Konopné semená lúpané/srdiečka

Superpotravina plná kvalitných tukov a ľahko vstrebateľných proteínov s vysokou výživovou hodnotou. Ich prekvapivo jemná, orechová chuť si získa každého, kto ich ochutná. Okrem toho majú príjemný chrumkavý zvuk. Sú vynikajúce do sladkých aj slaných jedál. Skrátka všade tam, kde je žiadaná ich jemná chuť.

 

História

Všetko sa začalo v ďalekej Číne

Objaviteľmi tejto sviežej zelenej rastliny sú nepochybne Číňania. Vtedajší cisár Čchen Nung zaznamenal informácie o neuveriteľných účinkoch konope v prvom čínskom liekopise, čo vyvolalo lavínu záujmu nielen medzi čínskymi lekármi. Ako to už býva, sťahovanie kočovných národov a osvedčené skúsenosti rozšírili poznatky o tejto posvätnej rastline do celého sveta. [1]

Chutné a zároveň výživné

Rastlina sa stala populárnou aj vďaka svojmu rýchlemu rastu a tomu, že sa nedá pokaziť. Chutné a vysoko výživné konopné semienka sa pridávajú do najrôznejších jedál pre vysoký obsah bielkovín a tukov. [1,2]

Zvyšujúci sa záujem

Záujem o konopné výrobky sa neustále zvyšuje, a to nielen medzi nadšenými spotrebiteľmi, ale aj medzi výrobcami dietnych doplnkov na čisto prírodnej báze. [2]

 

Pôvod a výroba

Conopi je rastlina s nízkym vplyvom na životné prostredie

Rastlina konope je známa najmä svojím veľmi rýchlym rastom a pomerne vysokou odolnosťou, pre ktorú nie sú potrebné pesticídy a herbicídy. Vďaka tomu je to plodina s nízkym vplyvom na životné prostredie. Rastliny konope možno zbierať už 120 dní po výsadbe.

Jemne olúpané

Na odstránenie plášťa semien sa používa šetrná mechanická metóda, ktorá nevyžaduje vysoké teploty. Týmto spôsobom sa zachováva prirodzený obsah enzýmov a iných prirodzene sa vyskytujúcich látok.

Prečo srdcia?

Prospešné látky, významné výživové hodnoty konopných semien sa nachádzajú v ich vnútri, v ich vnútorných častiach. Práve na základe tejto skutočnosti si lúpané konopné semená vyslúžili svoj názov "srdiečka".

 

Zloženie a vlastnosti

Packed with Protein

Konopné semená sú superpotravinou doslova nabitou ľahko vstrebateľnými proteínmi s vysokou výživovou hodnotou. Ich množstvo dokonca presahuje 30 % celkového zloženia. Ďalšou významnou výhodou konopného semena je prítomnosť všetkých esenciálnych a semiesenciálnych aminokyselín.

Naplnené kvalitnými tukmi

Kvalitné rastlinné tuky obsahujú aj konopné semená, a to takmer polovicu z nich. Okrem toho až 80 % z nich tvoria potrebné polynenasýtené mastné kyseliny.

Potrebné vitamíny a minerály

Ďalšou cennou výhodou konopných semien je ich prirodzene vysoký obsah dôležitých vitamínov a minerálov. Medzi vitamíny patria najmä vitamíny E, B3 a B6. Z minerálnych látok draslík, fosfor, horčík, železo, zinok, meď a mangán.

Žiadne starosti

Jedná sa o semená technického konope, ktoré neobsahujú psychoaktívne látky, ako je napríklad THC[3], naopak, vzhľadom na ich vysokú výživovú hodnotu by bola škoda sa im vyhýbať. Okrem toho sú predpisy týkajúce sa konopných produktov veľmi prísne, takže sa nemusíte obávať.

 

Použitie

V sladkých a slaných jedlách

Konopné semienka sú pre svoju prekvapivo hladkú, orieškovú chuť skvelé do sladkých aj slaných jedál. Dodajú správny šmrnc raňajkovým cereáliám, jogurtom a smoothies. Zeleninovým jedlám, šalátom a nátierkam dodajú nápaditú chrumkavosť. Možnosti sú nekonečné. Nebojte sa experimentovať.

 

Zdroje

[1] BONINIA, Sara Anna et al., 2018: Komplexný etnofarmakologický prehľad liečivej rastliny s dlhou históriou. Journal of Ethnopharmacology. 5(227), 300-315.

[2] WANG, Xian-Sheng, Chuan-He TANG, Xiao-Quan YANG a Wen-Rui GAO. Charakterizácia, aminokyselinové zloženie a in vitro stráviteľnosť proteínov konopy siatej (Cannabis sativa L.). Food Chemistry. 2008, (107), 11-18.

[3] LEONARD, William, Pangzhen ZHANG, Danyang YING a Zhongxiang FANG. Konopné semená v potravinárskom priemysle: výživová hodnota, zdravotné prínosy a priemyselné využitie. COMPREHENSIVE REVIEWS IN FOOD SCIENCE AND FOOD SAFETY. 2019, (19), 282-308.