Neohodnotené

ORGANICKÝ MRKVOVÝ OLEJ, 50 ML

Rastlinný olej lisovaný za studena v bio kvalite. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Dodanie: 3-5 pracovných dní (1 ks)
Kód: 2001000100500013
€40,61 / ks
Kategória: Nejedlé

Tento mrkvový olej je olej lisovaný zo sušených koreňov mrkvy (Daucus carota). Rastlina pochádza z územia dnešného Afganistanu, Iránu a Pakistanu. Stále sa tam dajú nájsť divoké odrody. V 17. storočí bola v Holandsku vyšľachtená oranžová odroda z predchádzajúcej čiernej odrody. V súčasnosti sa pestuje po celom svete. Divoká mrkva sa vo voľnej prírode vyskytuje aj v Českej republike. Mrkva je veľmi bohatá na provitamín A alebo betakarotén. Často sa táto koreňová zelenina považuje za obyčajnú, ale je škoda nevyužiť jej účinky pre našu krásu. Mrkvový olej je jedným zo známych rastlinných olejov, ktoré používali už naše babičky na skrášľovanie. Vďaka vysokému obsahu betakaroténu sa olej najčastejšie používa pri opaľovaní, podporuje opálenie a pomáha ho aj udržať dlhšie. Môžete ho však pridať aj do svojho obľúbeného krému alebo používať samostatne ako regeneračný a vyhladzujúci prípravok na tvár.

Za zmienku stojí aj vysoký obsah kyseliny linolovej 45,5 % a kyseliny olejovej 42,5 %.

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Mrkva Český názov: Mrkvový olej Latinský názov: Daucus Carota Sativa Root Extract Oil Krajina pôvodu: Nemecko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: