Neohodnotené

ORGANICKÝ MARIÁNSKY OLEJ, 100 ml

Rastlinný olej lisovaný za studena v bio kvalite. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín.
Variant
Vypredané
Kód: 4000000010000003
€9,79 / ks
Kategória: Nejedlé

Studený lisovaný olej z rastliny Pestrec mariánsky (Silybum marianum). Olej sa lisuje priamo zo semien plodov. Pestrec mariánsky je jednoročná až dvojročná rastlina, ktorú si ľudia môžu zamieňať s pestrecom mariánskym. Koncom júna kvitne bodliak krásnym fialovým kvetom. Jeho kvety sa koncom leta premenia na plody, ktoré sa zbierajú a následne spracúvajú. Zvyčajne sa nachádza na slnečnom mieste. Pre svoj nápadný vzhľad dostal v staroveku prezývku Kristova koruna. Už v staroveku sa považovala za liek napríklad na hadie uštipnutie a neskôr sa stala všeobecne uznávaným liekom na problémy s pečeňou, krvným tlakom a brušnými poruchami. Semená bodliaka sú vynikajúce na prípravu čaju. Najcennejší je však komplex účinných látok nazývaný silymarín, ktorý je pomocníkom pri mnohých problémoch.

Olej má orechovú až mierne horkú chuť. Používame ho najmä v studenej kuchyni pri príprave akéhokoľvek šalátu a najmä pokrmov, ktoré neboli tepelne upravené. Obsahuje 54,5 % esenciálnej kyseliny omega-6 linolovej a 26,5 % kyseliny olejovej.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Pestrec mariánsky Anglický názov: Milk Thistle Oil Latinský názov: Sylibum Marianum Seed Oil Krajina pôvodu: Rumunsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: