Neohodnotené

ORGANICKÝ OLEJ Z VLAŠSKÝCH ORECHOV, 50 ML

Rastlinný, za studena lisovaný olej v bio kvalite. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 2001000100500010
€7,09 / ks
Kategória: Nejedlé

Orechový olej pochádza z plodov orecha kráľovského (Juglans regia L.). Vylisovaný olej má príjemnú zlatistú farbu a lahodnú orieškovú chuť. Lisovanie za studena zachováva všetky cenné látky, preto je výhodné používať ho na studenú kuchyňu, napr. pri príprave šalátov. Pri zahrievaní stráca všetky vitamíny. Pre mnohé priaznivé účinky na náš organizmus sa odporúča pravidelná konzumácia orechov a semienok. Do jogurtu sa môžu pridávať vylúpané jadrá vlašských orechov, ale jadrá sa môžu nahradiť aj už vylisovaným olejom.

Oriešky obsahujú veľa tuku, ale ide o zdravé tuky, najmä nenasýtené tuky - esenciálne mastné kyseliny, ktoré si telo nedokáže samo syntetizovať a musí ich prijímať potravou. Už samotný tvar orecha nám napovedá, že je spojený s naším telom. Jeho tvar pripomína ľudský mozog. Obsah mastných kyselín teda skutočne ovplyvňuje mozog. Laboratórne potvrdený obsah kyseliny linolovej (omega 6) je 59,5 %. Okrem toho obsahuje 12 % kyseliny alfa-linolénovej (omega 3). Obsah kyseliny olejovej je 17,5 % a kyseliny palmitovej 7,5 %.

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sa používa aj v kozmetickom priemysle. Často sa vtiera do kĺbov pred spaním pri bolestiach svalov a kĺbov. Rýchlo sa vstrebáva, zanecháva pokožku jemnú a vláčnu a často sa vyskytuje ako súčasť pleťových krémov alebo opaľovacích prípravkov.

Alergény: vlašské orechy

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Orech kráľovský Anglický názov: Orechový olej Latinský názov: Juglans Regia Krajina pôvodu: Moldavsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: