Neohodnotené

BIO PERILOVÝ OLEJ, 50 ML

Rastlinný, za studena lisovaný olej v bio kvalite. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Vypredané
Kód: 2001000100500008
€8,32 / ks
Kategória: Nejedlé

Perilový olej pochádza z perily ocymoides (Perilla ocymoides alebo Perilla frutescens). Táto atraktívna rastlina pochádzajúca z Číny a Indie dorastá do výšky až 1200 metrov. Je to jednoročná rastlina, ktorá je pomerne nenáročná, možno ju pestovať na slnečnom mieste v záhrade, a preto sa často vysádza ako okrasná rastlina. Listy perily sa môžu zbierať po celý rok, majú príjemne štipľavú a citrónovú chuť a používajú sa pri varení (napr. namiesto bazalky a koriandra). Z listov sa dá pripraviť aj čaj, ktorý sa pije pri prechladnutí. V Číne a Japonsku je perila považovaná za zázrak a oficiálne uznaná ako liek na alergie. Lekársky výskum preukázal antioxidačné, antiseptické a antibakteriálne účinky.

Je výnimočný aj obsahom esenciálnych mastných kyselín. Kyselina alfa linolénová 60 %. 17,5 % kyseliny linolovej a olejovej.

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Perilla bush Anglický názov: Perillový olej Latinský názov: Perilla ocymoides Krajina pôvodu: Čína

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: