Neohodnotené

Kakaové bôby BIO RAW

Starostlivo vybrané a vytriedené nepražené kakaové bôby s certifikátom BEWIT BIO sú sušené na slnku (RAW) a fermentované na úroveň približne 90 %.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Skladom, odosielame ihneď (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 4000000025000001 9000000100010299 Zvoľte variant
€4,80 / ks €384,82 / ks od €4,80 / ks
Kategória: Kakaové výrobky

Kakaové bôby sú semená z približne 30 cm veľkých plodov juhoamerického kakaovníka stredne vysokého. Kakaovníky rastú v tieni väčších stromov. Na svoj rast potrebujú neustále teplo a vlhkosť, preto sa dajú pestovať len v trópoch. Kakaovník môže kvitnúť a plodiť súčasne, takže zber je možný viac ako 9 mesiacov v roku. Kakaové bôby sa sušia prirodzene na slnku.

Po stáročia a tisícročia patrili tieto fazule k tomu najlepšiemu, čo príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorí odborníci ich dokonca označujú za najlepšiu superpotravinu. Ich latinský názov Theobroma cacao znamená jedlo bohov. Nepražené kakaové bôby obsahujú širokú škálu minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologicky ľahko stráviteľného horčíka, ktorý je jedným z najdôležitejších a najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný. Nepražené kakaové bôby sú zároveň najbohatším zdrojom organickej síry v prírode. Niekedy sa zaraďujú medzi afrodiziaká. Na druhej strane sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové bôby obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Nachádzajú sa napríklad aj v acai a čučoriedkach.

Kvalitné kakaové bôby BEWIT navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrú fyzickú kondíciu a duševnú istotu a bdelosť.

Kakaové bôby obsahujú aj purínové zlúčeniny - teobromín a v malom množstve aj kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej afinite podobné účinky. Pôsobenie teobromínu je však asi desaťkrát jemnejšie ako pôsobenie kofeínu. Preto sa nemusíte obávať podobných účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri pití kávy, ako je napríklad určitá "návykovosť" a "nadmerná stimulácia".

Môžete ich jesť ako orechy alebo ich pridať do iných potravín.

Zloženie: 100% organické RAW kakaové bôby

Pôvod: Peru

Balenie: 250 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: