Neohodnotené

Kakaové zrnká BIO RAW

Kakaové bôby BIO RAW sú rozdrvené nepražené kakaové bôby bez šupky. Sú vhodné prakticky pre každého, kto chce svojmu telu dopriať jednu z najkvalitnejších superpotravín.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 4000000015000001
€5,41 / ks
Kategória: Kakaové výrobky
Varianta: Kakaové zrnká BIO RAW

Starostlivo vybrané a vytriedené nepražené kakaové bôby najvyššej kvality s certifikátom BIO sú sušené na slnku (RAW) a fermentované na úroveň približne 90 %. Po stáročia a tisícročia patrí táto fazuľa k tomu najlepšiemu, čo príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorí odborníci ich dokonca označujú za najlepšiu superpotravinu. Ich latinský názov Theobroma cacao znamená jedlo bohov. Nepražené kakaové bôby obsahujú širokú škálu minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologicky ľahko stráviteľného horčíka, ktorý je jedným z najdôležitejších a najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný.

Nepražené kakaové bôby sú zároveň najbohatším zdrojom organickej síry v prírode.

Nepražené kakaové bôby sa niekedy zaraďujú medzi afrodiziaká. Na druhej strane sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové bôby obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Nachádzajú sa napríklad aj v acai a čučoriedkach.

Kvalitné kakaové zrnká BEWIT navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrej fyzickej kondície a duševnej sviežosti a bdelosti.

Kakaové zrnká obsahujú aj purínové zlúčeniny - teobromín a v malom množstve aj kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej afinite podobné účinky. Pôsobenie teobromínu je však asi desaťkrát jemnejšie ako pôsobenie kofeínu. Preto sa nemusíte obávať podobných účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri pití kávy, ako je napríklad určitá "návykovosť" a "nadmerná stimulácia".

Môžete ich jesť ako orechy alebo ich pridať do iných jedál. Obľúbili si ich aj vegáni a vyznávači RAW a paleo stravy.

V spoločnosti BEWIT vyrábame vlastné kakaové bôby z kakaových bôbov. Máme teda 100 % kontrolu nad tým, aké zrná používame a že spracovanie prebieha za studena a do konečného produktu neboli pridané žiadne prísady.

Zloženie: 100% BIO surové kakaové bôby, drvené

Pôvod: Peru

Balenie: 150 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: