Neohodnotené

BIO RAW kakaové šupky

Nepražené organické kakaové šupky sa oddeľujú počas spracovania nepražených kakaových bôbov. Ide o zmes šupiek a jadierok. Možno ich použiť na prípravu lahodného kakaového čaju. Tento nápoj poznali už starí Aztékovia. Jej jedinečnosť spočíva nielen v lahodnej chuti, ale aj v jej relaxačných a povznášajúcich účinkoch.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 4000000060000001
€11,84 / ks
Kategória: Kakaové výrobky
Varianta: BIO RAW kakaové šupky

Kakaové bôby patria už stáročia a tisícročia k tomu najlepšiemu, čo príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorí odborníci ich dokonca označujú za najlepšiu superpotravinu. Jeho latinský názov Theobroma cacao znamená pokrm bohov. Nepražené kakaové šupky obsahujú širokú škálu minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologicky ľahko stráviteľného horčíka, ktorý je jedným z najdôležitejších a najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný.

Nepražené kakaové šupky sú zároveň najbohatším zdrojom organickej síry v prírode.

Nekedy sa zaraďujú medzi afrodiziaká. Na druhej strane sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové šupky obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Nachádzajú sa napríklad aj v acai a čučoriedkach.

Kvalitné kakaové šupky BEWIT BIO RAW navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrú fyzickú kondíciu a duševnú istotu a bdelosť.

Kakaové šupky obsahujú aj purínové zlúčeniny - teobromín a v malom množstve kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej afinite podobné účinky. Pôsobenie teobromínu je však asi desaťkrát jemnejšie ako pôsobenie kofeínu. Preto sa nemusíte obávať podobných účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri pití kávy, ako je napríklad určitá "návykovosť" a "nadmerná stimulácia".

Zloženie: 100% BIO RAW kakaové šupky

Pôvod: Peru

Balenie: 600 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: