Neohodnotené

BIO RAW biela moruša

Sušené biele plody moruše, medovo sladké, prírodné pochúťky plné vitamínov a mnohých prospešných látok.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 4000000030000003
€8,63 / ks
Kategória: Sušené plody
Varianta: BIO RAW biela moruša

BIO RAW biela moruša

Sušené biele plody moruše, medovo sladké, prírodné pochúťky plné vitamínov a mnohých prospešných látok. Okrem toho sú pružné a príjemne mäkké. Vylepšite si domáce müsli, ovocné šaláty, pečené, nepečené a RAW dezerty. Pretože koláč s morušami, úplná rozprávka. Sú chutné aj samostatne.

 

História

Až v starovekej Číne

Po stáročia boli moruše nielen obľúbenou pochúťkou, ale aj dôležitým pomocným prostriedkom s mnohými priaznivými účinkami. Už starí Číňania ich mali radi. Používali ich najmä pri chronickej únave a stavoch vyčerpania. Pevne verili, že zlepšujú spánok a upokojujú myseľ. [1,2]

Zamilovaný cisár Karol Veľký

Medovo sladká chuť čerstvých a sušených moruší si získala takmer každého, kto ich ochutnal. Samotný rímsky cisár Karol Veľký však moruše miloval natoľko, že ich nariadil vysadiť na svojich cisárskych farmách. [2]

Sladké spomienky na naše babičky

Plodiny moruše sú známou pochúťkou našich starých mám. Nie je to tak dávno, čo sa nachádzali v každej záhrade. Čerstvé alebo sušené sa pridávali do domácich palaciniek, buchiet a iných pochúťok. Pretože koláč s morušami je rozprávka.

 

Pôvod a pestovanie

Úplne zrelé, sušené na slnku

Zvláštnosťou moruše je, že nedozrieva naraz. Zberajú sa postupne a sú tiež veľmi náchylné na prepravu. Aby sa zachovala ich maximálna kvalita, musia sa spracovať ihneď po zbere. V našom prípade sa sušia najhospodárnejším spôsobom, na slnku.

Bez oxidu siričitého a pridaného cukru

Pri spracovaní sa plody moruše bielej neošetrujú oxidom siričitým, takže majú karamelovú farbu a jemnejšiu chuť. Nesladené.

 

Zloženie a vlastnosti

Vitamíny a mnohé prospešné látky

Čučoriedky sú sušené ovocie plné vitamínov a mnohých prospešných látok, s ktorými sa spájajú mnohé priaznivé účinky. Vďaka šetrnému spôsobu spracovania je ich obsah maximálne zachovaný.

Regulátor moranolínu

Prirodzene sa vyskytujúca účinná látka moranolín spomaľuje vstrebávanie sacharidov, čím pomáha udržiavať ideálnu hladinu glukózy v krvi. [2]

Zloženie: 100% organická RAW moruša biela. Sušené na slnku, kúsky. Pôvod: Turecko Balenie: 300 g Upozornenie: Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

Použitie

Na domáce müsli, dezerty a ovocné šaláty

Príjemná, medovo sladká chuť sušených morušiek je skvelá do domácich müsli, ovocných šalátov, pečených, nepečených a RAW dezertov. Sú tiež skvelým doplnkom na posýpanie koláčov. Pretože koláč posypaný morušami je rozprávka.

 

Zdroje

[1] OMIDIRAN, M.O., R.A. BAIYEWU, I.T. ADEMOLA a O.C. FAKOREDE. Fytochemická analýza, nutričné zloženie a antimikrobiálne aktivity moruše bielej (Morus alba). Pakistan Journal of Nutrition. 2012, 11(5), 456-460.

[2] BAJPAI, Saurabh, A.Vijaya BHASKARA a M. MUTHUKUMARAN. História a účinné farmakokinetické princípy moruše: prehľad. Journal of Pharmacy. 2012, 2(4), 13-16.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: