Neohodnotené

BIO RAW sušené figy

Sušené figy, príjemne sladká exotická pochúťka plná vitamínov, prospešných látok a potrebnej vlákniny.
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 4000000030000002
€8,17 / ks
Kategória: Sušené plody
Varianta: BIO RAW sušené figy
Položka bola vypredaná…

BIO RAW DONUTS

Sušené figy, príjemne sladká exotická pochúťka plná vitamínov, prospešných látok a potrebnej vlákniny. Navyše sú prekvapivo mäkké a chrumkavé. Dodávajú raňajkovým cereáliám, sušienkam a RAW dezertom pravú iskru Orientu s nápaditým ovocným nádychom. Sú chutné aj samostatne.

 

Zázrak Orientu

Figs, toto veľmi výživné ovocie pochádza zo starovekého Orientu. Obľúbenými sa stali nielen pre svoju príjemnú sladkú chuť, ale aj pre dlhšie trvajúce zasýtenie v porovnaní s iným ovocím. Pre mnohých boli dôležitou súčasťou ich živobytia. [1, 2]

Stredomorské korenie

Stredomorie, aj tu si môžete pochutnať na božských figách. Či už čerstvé alebo sušené, nájdete ich takmer v každom tradičnom pokrme. Vzhľadom na ich vysokú výživovú hodnotu nie je divu, že sa stali každodenným chlebom miestnych obyvateľov. Podľa dochovaných záznamov sú figy symbolom mieru, hojnosti a prosperity. [3]

 

Pôvod a pestovanie

Úplne zrelé, sušené na slnku

Významnou nevýhodou fíg je, že dozrievajú veľmi rýchlo. Po zbere sa musia okamžite spracovať, v tomto prípade sušiť najšetrnejším spôsobom, na slnku.

Bez oxidu siričitého a pridaného cukru

Fíky sa pri spracovaní neošetrujú oxidom siričitým, takže majú tmavšiu farbu a jemnejšiu chuť. Nie sú sladené.

Aby sa zabránilo ich prilepeniu

Ak sú figy samy o sebe zdrojom prírodných cukrov, majú tendenciu lepiť sa. Prilepeniu zabráni tenká vrstva ryžovej múky, ktorou ich posypeme.

 

Zloženie

Vitamíny, prospešné látky a potrebná vláknina

Figy sú sušené ovocie plné vitamínov a mnohých prospešných látok, s ktorými sa spájajú mnohé priaznivé účinky. Vďaka vysokému obsahu prírodných sacharidov a potrebnej vlákniny vám dodajú energiu a zasýtia vás na dlhšiu dobu.

Zloženie: 100% organické RAW figy. Sušené na slnku, nakrájané na plátky. Pôvod: Turecko Balenie: 300 g

 

Použitie

Na raňajkové cereálie, sušienky a RAW dezerty

Príjemne sladká chuť sušených fíg je skvelá do raňajkových cereálií, sušienok a RAW dezertov. Sladkým jedlám dodajú pravú iskru Orientu s nápaditým ovocným nádychom. Len hŕstka. Sú chutné aj samostatne.

 

Zdroje

[1] BAROLO, Melisa I., Nathalie Ruiz MOSTACERO a Silvia N. LÓPEZ. Ficus carica L. (Moraceae): An ancient source of food and health. Chémia potravín. (164), 119-127.

[2] BOUYAHYA, Abdelhakim, Mariem BENSAID, Youssef BAKRI a Nadia DAKKA. Phytochemistry and Ethnopharmacology of Ficus carica. 2016, 14(1), 1-12.

[3] SHAMSI, Yasmeen, Saba ANSARI a Sadia NIKHAT. FICUS CARICA L.: VŠELIEK S VÝŽIVOVÝMI A LIEČIVÝMI ÚČINKAMI. Humanitas Medicine. 2020, 10(1), 1-5.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: