Neohodnotené

BORÁKOVÝ OLEJ (ZO SEMIEN)

Pestrec mariánsky - hviezdna bylina na suchú a zapálenú pokožku.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500027
€6,49 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Brutnac officinalis. Krásne a liečivé zároveň

Hviezdicovité, nebesky modré kvety sú každoročne základom záhrad mojej babičky pre ich liečivé účinky. Možno pre svoju výnimočnú krásu by sa borievku oplatilo pestovať, aj keby nemala žiadne liečivé vlastnosti. To, čo z nej však robí skutočne hviezdnu rastlinu, sú jej blahodarné účinky, ktoré sa využívajú už od staroveku. Až staroveký arabský lekár Avicenna tvrdil, že prináša radosť a úľavu srdcu.

 

Olej vás prekvapí svojimi mimoriadnymi blahodarnými účinkami na pokožku

Jedným z dôvodov je vysoký obsah esenciálnej mastnej kyseliny gama-linolénovej (GLA), ktorá je silne protizápalová. Okrem toho sú tieto esenciálne lipidy potrebné na udržanie dostatočnej vlhkosti v pokožke, ktorá je potom pružná, jemná a bez vysušovania a dehydratácie. Rovnako borákový olej zmierni všetky príznaky, ktoré sprevádzajú tieto potenciálne kožné problémy - nepríjemné svrbenie, pnutie, praskanie a začervenanie. Je vhodný aj na ošetrenie drobných poranení a popálenín.

Olej z tejto hviezdnej byliny je okrem iného nabitý dávkou vitamínov a minerálov, ktoré umocnia priaznivé účinky a jednoducho pomôžu vašej pleti dostať sa do normálu. Olej možno použiť pri revitalizačnej masáži alebo kúpeli.

 

Prínosy borákového oleja pre vašu pokožku a telo

  • Hlboko hydratuje a udržiava vlhkosť v pokožke. Upokojuje reaktívnu, nadmerne vysušenú pokožku so sklonom k zápalom
  • Zmierňuje svrbenie, pnutie, praskanie a začervenanie pokožky
  • Takisto sa stará o vlasy, počnúc vlasovými folikulmi, kde napomáha ich správnemu fungovaniu, čím zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov
  • Chráni bunky pred oxidačným stresom a dodáva pokožke pružnosť
  • Vynikajúci ako masážny olej
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Bylinka užitočná pri liečbe rôznych chorôb a v kulinárstve

Borage (Borago officinalis) je jednoročná bylina pochádzajúca z oblasti Stredozemného mora. V tradičnej medicíne sa táto úspešná rastlina používa na liečbu rôznych ochorení od ochorení dýchacích ciest, zápalov obličiek, reumatizmu a čistenia krvi. Má tiež dlhú históriu v kulinárskej medicíne.

 

Pôvod: Tunisko

Brutnáky môžu dorásť až do výšky 80 cm. Je to estetická liečivá bylina s modrými kvetmi. Majú tvar hviezdy a chutia ako uhorky. Vďaka tomuto tvaru a chuti si bylina vyslúžila mnoho prezývok.

 

Zloženie

Olej zo semien boráka lekárskeho

 

Návod na použitie

Doprajte svojej pokožke, krku a celému telu luxusnú starostlivosť

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Brunnacový olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "BEWIT esenciálnym olejom":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a zábalov na vlasy.

 

Zdroje

[1] Kanehara, S.; Ohtani, T.; Uede, K.; Furukawa, F. Klinické účinky spodných košieľ potiahnutých borákovým olejom na deti s atopickou dermatitídou: Dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná klinická štúdia.J. Dermatol.2007,34,811-815.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: