Neohodnotené

Detský Jačmeň na cesty (90g)

Detský Jačmeň Green Ways je sušená šťava z listov mladého jačmeňa s prírodnou jahodovou príchuťou. Aktívne látky z jačmeňa podporujú obranyschopnosť a prispievajú k správnemu fungovaniu organizmu. Každý pohár nápoja totiž obsahuje vitamíny, minerály, enzýmy a antioxidanty.

 

Vďaka pridaným jahodám, brezovému cukru a stévii má výsledný nápoj príjemne ovocnú a sladkastú chuť. Vysušená šťava z jačmeňa neobsahuje lepok (glutén), nie je pasterizovaná a maximálne sa vstrebáva.

 

Detský Jačmeň na cesty obsahuje 30 ks vrecúšok Detského Jačmeňa Green Ways, pričom množstvo v jednom vrecku sú 3 g. Balenie je určené na jednoduché a pohodlné použitie na cestách.

Momentálne nedostupné
Kód: GW0011
Značka: Green Ways
€24 / ks
Kategória: Green Ways

Detský Jačmeň Green Ways je prvým ochuteným zeleným jačmeňom pre deti na našom trhu. Vyniká osviežujúcou jahodovou príchuťou. Každý pohár nápoja obsahuje vitamíny, minerály, enzýmy a antioxidanty.

 

Základom produktu je sušená šťava z listov mladého jačmeňa. Aktívne látky z jačmeňa podporujú obranyschopnosť a prispievajú k správnemu fungovaniu organizmu. Vďaka pridaným jahodám a stévii má výsledný nápoj príjemne ovocnú a sladkastú chuť.

 

A vďaka nášmu baleniu na cesty si Detský Jačmeň môžete brať so sebou na výlet, k vode alebo napríklad do školy či na brigádu.

 

Detský Jačmeň Green Ways pomôže naštartovať deň deťom i dospelým. Ak pre vás bola doposiaľ naturálna chuť jačmeňa prekážkou, vyskúšajte sladší jačmeň so sviežou príchuťou jahôd a prírodnými sladidlami. Pre deň plný zdravia, energie a vitality!

 

Vlastnosti a úžitok

Základom Detského Jačmeňa Green Ways je klasický a užívateľmi preverený Jačmeň Green Ways. Ten pestujeme na jednom z najčistejších miest našej planéty a zberáme v čase, keď obsahuje najvyššie množstvo živín. Jačmeň sa suší špeciálnou metódou, aby v ňom zostalo maximálne množstvo telu prospešných látok.

 

Detský Jačmeň preto obsahuje veľa dôležitých vitamínov (napríklad A, B2, B6, K2 a ďalšie), minerálov (draslík, horčík či železo), enzýmov aj antioxidantov, ktoré podporujú prirodzený potenciál a vývoj ľudského tela. Mladý jačmeň je tiež bohatý na enzýmy. Tie sa v tele podieľajú na mnohých chemických procesoch a asistujú napríklad pri štiepení potravy, metabolickom spracovaní tukov alebo chránia pred voľnými radikálmi.

 

Návod na použitie

Odporúčané denné dávkovanie pre deti je 1–2× denne 1 vrecúško (= 3 g), pre dospelých 1–2× denne 2 vrecúška (= 6 g). Dávku rozmiešajte podľa aktuálnych možností a potrieb v 200 – 500 ml chladnej či vlažnej neperlivej vody a ihneď vypite. Konzumáciu odporúčame začať s nižšou koncentráciou a tú postupne zvyšovať. Po namiešaní je nápoj určený na okamžitú spotrebu. Pri dlhšom premiešaní sa chute dokonalejšie prepoja a oddiali sa proces oddeľovania jednotlivých zložiek Detského Jačmeňa.

 

Jačmeň Green Ways je čistý, neupravovaný produkt bez konzervačných látok, ktorého chuťové vlastnosti sa odvíjajú od aktuálnych prírodných podmienok jeho pestovania (ročné obdobie, teplota, vlhkosť, slnečný svit či zloženie pôdy). Drobné výkyvy v chuti alebo vôňi sú prirodzeným dôsledkom jeho šetrného spôsobu pestovania a spracovania.

 

Dbajte na pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

 

Obsah a zloženie

Detský Jačmeň tvorí z 80 % sušená šťava z listov mladého (zeleného) jačmeňa. Ide o ten istý jačmeň, ktorý nájdete aj v klasickom Jačmeni Green Ways. Okrem toho obsahuje produkt jahodovú arómu, extrakt z citrusov, brezový cukor (xylitol) a prírodné sladidlo stéviu (presnejšie stéviu cukrovú).

 

Všetky prísady sú prírodné, šetrne spracované a neobsahujú žiadne konzervačné látky. Produkt je prirodzene bezlepkový a výlučne rastlinného pôvodu.

 

Pôvod a spracovanie Detského Jačmeňa

Zelený Jačmeň Green Ways pestujeme na ploche bývalého sladkovodného jazera vo výške 1500 m n. m. Zberáme ho v čase, keď rastlina sotva dosahuje výšku 30 cm. Vtedy totiž obsahuje najviac živín, ktoré čerpá z kvalitnej pôdy, zo slnka aj tamojšieho ovzdušia.  

 

Jahody, ktoré sú súčasťou Detského Jačmeňa Green Ways, pestujeme v americkom štáte Maryland, stévie pochádza z Južnej Ameriky a brezový cukor z Fínska. Všetky prísady veľmi starostlivo vyberáme, kontrolujeme a testujeme tak, aby sme ich mohli spracovať v čo možno najvyššej kvalite.

 

Jačmeň sušíme pri maximálnej teplote 31 °C, aby v ňom zostalo čo možno najvyššie množstvo biologicky aktívnych látok. Jačmeň ani jahodová aróma nie sú pasterizované preto, aby boli pre ľudský organizmus maximálne vstrebateľné. Šetrným spracovaním prechádzajú aj ostatné prísady produktu.

 

Výživové údaje na 100 g:

 

Energetická hodnota

1376 kJ / 326 kcal

Tuky

4,4 g

z toho:

 

- nasýtené mastné kyseliny

1,5 g

- mononenasýtené mastné kyseliny

0,2 g

- polynenasýtené mastné kyseliny

2,6 g

Sacharidy

44 g

z toho:

 

- cukry

34 g

Vláknina

3,7 g

Bielkoviny

25 g

Soľ

4,3 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: