Neohodnotené

Levanduľová esenciálna voda

Upokojujúca esenciálna voda s omamnou levanduľovou vôňou a blahodarnými účinkami na podráždenú a problematickú pokožku.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie: 3-5 pracovných dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 7000000150000013 7000000210000013 7000000150000014 7000000202000013 Zvoľte variant
€33,46 / ks €19,36 / ks €34,99 / ks €10,60 / ks od €10,60 / ks
Kategória: Esenciálne vody

Levandula Mist vás prenesie priamo do francúzskej Provence

100 % prírodná starostlivosť a jemná vôňa, ktorá vás prenesie priamo na čarovné levanduľové polia v slávnom regióne Provence. Je to levanduľová esenciálna voda. Keď ide o zasnenú vôňu, spája sa s ňou aj vysoká terapeutická hodnota, ktorá je známa už od staroveku.

Lavanduľový hydrosol je ideálny na ošetrenie zmiešanej až mastnej pleti so sklonom k akné. Má priaznivý účinok na zmiernenie a ochladenie podráždenej a zapálenej pokožky. Antiseptické a dezinfekčné vlastnosti levandule z nej robia skvelý prostriedok prvej pomoci, či už ste doma alebo na cestách[1].

Okrem vyššie uvedených vlastností je táto esenciálna voda ideálna na udržanie duševnej a emocionálnej rovnováhy. Oddajte sa levanduľovej hmle, ktorá navodzuje kúpeľné opojenie, a oddajte sa pocitom čistoty a harmónie.

 

Prínosy levanduľovej esenciálnej vody pre vašu pokožku, krk a telo

  • Tonizuje - vyrovnáva pH pokožky, upokojuje a čistí pokožku
  • Vhodné pre podráždenú a problematickú pleť so sklonom k akné a ekzémom
  • V kombinácii s radom "BEWIT HOLISTIC COSMETICS":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] sa stará o hĺbkovú hydratáciu a rovnováhu pleti
  • Má antiseptické a chladivé účinky - ideálny na čistenie a osvieženie pleti alebo na kompresiu opuchnutých tvárí a očí
  • Vynikajúce na nanášanie make-upu alebo ako alternatíva parfumu
  • Užitočné aj na cesty, pri uštipnutí hmyzom, po holení ako prvá pomoc
  • Na duševnej úrovni upokojuje, uvoľňuje a vyrovnáva

 

História

Levandula je najznámejšia liečivá rastlina vôbec

Levandula je už od staroveku cenenou rastlinou pre svoje ukľudňujúce a relaxačné účinky. Jej blahodarné účinky vysledoval napríklad prírodovedec Dioskorides a svätá Hildegarda z Bingenu. Odporúčala ho na "zachovanie čistého charakteru". V orientálnej medicíne sa jeho chladivé a upokojujúce účinky priaznivo prejavovali pri zápaloch, kŕčoch a nervovom napätí[2].

 

Pôvod a pestovanie: India

Levandula (Lavandula angustifolia) je ker pokrytý voňavými kvetmi, z ktorých sa získava bylinná, horkosladká esencia. Je široko používaný v domácnostiach na celom svete. Najlepšie sa jej darí na chudobných hlinitopiesčitých pôdach.

Najdôležitejšou pestovateľskou oblasťou je legendárny región Provence na juhu Francúzska, kde sa zber uskutočňuje v čase, keď sú kvetenstvo najvoňavejšie.

 

Zloženie a vlastnosti

Lavandula Angustifolia Flower Water, Linalool, Limonene.

*prírodného pôvodu

 

Návod na použitie

Naneste na pleť, krk a telo ako súčasť starostlivosti o pleť

Lavanduľovú esenciálnu vodu môžete používať voľne po celý deň na hydratáciu a osvieženie ako tonikum. Môžete ju tiež použiť v pleťových maskách alebo ju kombinovať s inými esenciálnymi vodami.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry ho skombinujte s našimi luxusnými "BEWIT kozmetickými výrobkami":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] z radu BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

 

Zdroje

[1] SASANNEJAD, P., M. SAEEDI, A. SHOEIBI, M. ABBASI, M. FOROUGHIPOUR a A. GORJI. Levanduľový éterický olej pri liečbe migrény: Placebom kontrolované klinické skúšanie. European Neurology [online]. 2012, 67(5), 288 - 291.00143022.

[2] MOJAY, G. Aromaterapia na liečenie duše. 2000. Vydavateľstvo Alternativa. ISBN: 978-80-85993-64-6.