Neohodnotené

Harmančeková esenciálna voda

Zjemňujúca harmančeková esenciálna voda je vhodná pre každý typ pleti, najmä pre podráždenú, suchú a citlivú pleť.
Variant
Dodanie: 3-5 pracovných dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 177/1001762040 7000000210000019 7000000202000027 Zvoľte variant
€33,46 / ks €19,36 / ks €10,60 / ks od €10,60 / ks
Kategória: Esenciálne vody

Stačí, ak sa zahmlíte esenciálnou vodou z kvetov zázračného harmančeka...

...jej upokojujúca bylinná vôňa vás nostalgicky vráti do detských čias, keď túto kráľovnú bylín pripravovali naše babičky ako silný všeliek na takmer všetky druhy neduhov.

O tom, že sa o vás stará doslova s materinskou láskou, svedčí aj jej botanický názov Matricaria, ktorý je odvodený od latinského slova pre matku. Prospešný aj pre tú najjemnejšiu detskú pokožku, poskytuje jemnú starostlivosť v intímnej oblasti. Rumančeková esenciálna voda je tiež vhodným spoločníkom pri každodennej starostlivosti, najmä o citlivú a podráždenú pokožku so sklonom k akné, ekzémom alebo iným zápalovým stavom pokožky.

Tak ako prináša upokojenie a rovnováhu vašej pleti, pôsobí aj na mentálnej úrovni. Môžete ho používať ako tonikum alebo na čistenie pleti. Vaša pleť dosiahne zjednotenie, hydratáciu a zamatovú hebkosť.

 

Prínosy harmančekovej esenciálnej vody pre vašu pokožku, krk a telo

  • Hydratuje, vyrovnáva pH, upokojuje, osviežuje a rozjasňuje pokožku
  • V kombinácii s radom "BEWIT HOLISTIC COSMETICS":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] poskytne pleti hĺbkovú hydratáciu a rovnováhu
  • Je mierne adstringentný, odstraňuje opuch a začervenanie, minimalizuje alergické reakcie[1]
  • Vyrovnáva pokožku v intímnej oblasti a je vhodný na upokojenie pokožky po holení
  • Ideálne na ošetrenie citlivej, problematickej pleti so sklonom k akné a ekzémom
  • Je tiež skvelým spoločníkom počas dňa - na čistenie a tonizáciu
  • Pomáha uvoľňovať nervové napätie

 

História

Používanie harmančeka pretrváva od ďalekej histórie až po súčasnosť

V starovekom Egypte sa používal napríklad na zníženie horúčky. V starovekom Grécku ho odporúčali na bolesti hlavy, choroby obličiek a pečene. Bol obľúbený aj v indickej ajurvédskej medicíne. U Anglosasov bola považovaná za jednu z deviatich posvätných bylín, ktoré dal človeku Boh[2][3].

 

Pôvod: Bulharsko

Rumanček pravý (Chamomille recutita) je ročná liečivá rastlina s jemnými vejárovitými listami a kvetmi podobnými sedmokráske. Harmančeková esenciálna voda sa vyrába z čerstvých kvetov harmančeka vypestovaných a vydestilovaných v Bulharsku. Voda sa extrahuje počas vrcholu toku oleja, preto má neprehliadnuteľne silnú bylinnú arómu. Od svojho príbuzného rímskeho harmančeka sa líši vyšším obsahom chamazulénu, ktorému sa pripisuje protizápalový účinok.

 

Skladba

Chamomilla Recutita Kvetinová voda.

 

Návod na použitie

Naneste na pleť, krk a telo ako súčasť starostlivosti o pleť

Pravú harmančekovú esenciálnu vodu môžete používať voľne po celý deň na hydratáciu a osvieženie ako tonikum. Môžete ju tiež použiť v pleťových maskách alebo ju kombinovať s inými esenciálnymi vodami.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry ho skombinujte s našimi luxusnými "BEWIT kozmetickými výrobkami":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] z radu BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

 

Zdroje

[1] Wu Y-n, Xu Y, Yao L. Protizápalové a protialergické účinky nemeckého harmančeka (Matricaria chamomilla L.). J Ethnopharmacol 2012; 15(1):75-83.

[2] SINGH, Ompal; KHANAM, Zakia; MISRA, Neelam. Harmanček (Matricaria chamomilla L.): prehľad. Pharmacognosy Reviews. 2011, vol.5, 9, 82-95. PMID: 22096322 PMCID: PMC3210003.

[3] MOJAY, G. Aromaterapia na liečenie duše. 2000. Vydavateľstvo Alternativa. ISBN: 978-80-85993-64-6.