Neohodnotené

Oregánová esenciálna voda

Antiseptická oregánová esenciálna voda na zapálenú a podráždenú pokožku.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 7000000210000032 7000000202000032 Zvoľte variant
€31,96 / ks €13,30 / ks od €13,30 / ks
Kategória: Esenciálne vody

Zabalte sa do ochranného závoja s oreganovou esenciálnou vodou

Oregano je nielen nezameniteľným kulinárskym korením, ale aj výborným bojovníkom proti invázii nežiaducich patogénov. Esenciálna voda z oregana vás preto zahalí do ochranného závoja, s ktorým sa vrátite do rovnováhy a upokojíte akýkoľvek nepokoj na pokožke.

Silné antibiotické[1][2] a analgetické vlastnosti robia z oregana dobrú voľbu na liečbu povrchových rán a kožných infekcií. Okrem toho je oregano protizápalové[3], takže túto esenciálnu vodu môžete účinne používať na zníženie opuchov a začervenania, pri alergických kožných reakciách a pri uštipnutí hmyzom. Nebojte sa ho použiť aj na podráždenú pokožku. Je užitočný aj pri starostlivosti o pokožku hlavy, kde zabraňuje tvorbe lupín. Okrem toho, že pomáha čistiť pokožku a okolité prostredie od nežiaducej antimikrobiálnej aktivity, je fantastickým prostriedkom na dýchacie problémy.

Na emocionálnej a energetickej úrovni vás zahreje a upokojí. Uvoľňuje a podporuje dobrú náladu. Nasýtite svoju pokožku voňavým hydrosolom, ktorý sa stane vaším spoľahlivým ochrancom.

 

Prínosy oreganovej esenciálnej vody pre vašu pokožku, krk a telo

  • Olej tonizuje, čistí, vyrovnáva pH a osviežuje

  • Má antibakteriálne, protizápalové a mierne analgetické vlastnosti

  • Je vhodný na ošetrenie malých rán, kožných infekcií, alergických kožných reakcií a opuchov

  • V kombinácii s radom "BEWIT HOLISTIC COSMETICS":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] sa postará o hĺbkovú hydratáciu a rovnováhu pleti

  • Účinný ako repelent

  • Vynikajúci na čistenie vzduchu a pomoc pri dýchacích problémoch

  • Zabraňuje tvorbe lupín

  • Uvoľňuje napätie a podporuje dobrú náladu

 

História

Oregano alebo oregano je dôležité už od staroveku. V starovekom Grécku ho zasvätili bohyni Afrodite ako symbol šťastia. Obľúbili si ho aj Rimania, ktorí pomohli rozšíriť oregano po celej Európe a Severnej Amerike. V starovekom Egypte liečil kŕče a v stredoveku bol súčasťou "kvetu kobylky", zmesi rastlín, ktorá mala chrániť všetko živé pred chorobami a všetkým zlým. Dnes je nepostrádateľnou zložkou talianskej pizze a provensálskeho korenia.

 

Pôvod: Bulharsko

Orange (Origanum vulgare) je liečivá trvalka, ktorá je mimoriadne dôležitá v stredomorskej kuchyni. Je to v podstate druh mäty, ale jej podobnosť je bližšia majoránke. Chuť oregana je špecifická, s výraznou bylinnou až gáfrovou arómou.

 

Skladba

Origanum Vulgare kvetová voda, linalool*.

*prírodného pôvodu

 

Návod na použitie

Naneste na pleť, krk a telo ako súčasť starostlivosti o pleť

Oreganovú esenciálnu vodu môžete používať voľne počas celého dňa na hydratáciu a osvieženie ako tonikum. Môžete ju tiež použiť v pleťových maskách alebo ju kombinovať s inými esenciálnymi vodami.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry ho skombinujte s našimi luxusnými "BEWIT kozmetickými výrobkami":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] z radu BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

 

Zdroje

[1] LEYVA-LÓPEZ, Nayely, Erick P. GUTIÉRREZ-GRIJALVA, Gabriela VAZQUEZ-OLIVO a J. Basilio HEREDIA. Esenciálne oleje z oregana: Biologická aktivita nad rámec ich antimikrobiálnych vlastností. Molecules. 2017, 22(6), 989-1012. ISSN 14203049.

[2] PASTER, N., M. MENASHEROV, U. RAVID a B. JUVEN. Antifungálna aktivita éterických olejov z oregana a tymiánu aplikovaných ako fumiganty proti hubám napádajúcim skladované obilie. Journal of food protection (USA). 1995, 58(1), 81-85. ISSN 0362028X.

[3]YOSHINO, K., N. HIGASHI a K. KOGA. Antioxidačná a protizápalová aktivita extraktu z oregana. Journal of Health Science. 2006, 52(2), 169-173. ISSN 13449702.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: