Neohodnotené

Rozmarínová esenciálna voda

Posilňujúca rozmarínová esenciálna voda na zápalovú a mastnú pleť.
Variant
Dodanie: 3-5 pracovných dní (1 ks) Vypredané Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 177/1001766040 7000000210000031 7000000202000031 Zvoľte variant
€33,46 / ks €19,36 / ks €10,60 / ks od €10,60 / ks
Kategória: Esenciálne vody

Prebudite svoju pokožku k životu s rozmarínovou hydratáciou

Zatvorte oči a predstavte si, že sedíte na skalnatom svahu pri Stredozemnom mori. Vanie svieži vánok drevitej vône a vy zažívate príjemné upokojenie a zároveň rozprúdenie vnútornej energie. Naša rozmarínová esenciálna voda vám poskytne práve takýto zmyselný zážitok.

Tento 100 % prírodný hydrosol je tiež nositeľom mnohých prospešných vlastností, ktoré pomáhajú podporovať zdravú a čistú pleť - stimuluje mikrocirkuláciu, sťahuje póry, čistí pleť a navracia jej svieži vzhľad a vitalitu. Antimikrobiálne[1] účinky ocenia najmä mastnejšie a problematické typy pleti.

Rozmarínová esenciálna voda obsahuje aj výnimočnú antioxidačnú silu[2]. Využíva to na ochranu pred voľnými radikálmi a prevenciu zápalových procesov[3] v pokožke. Zároveň posilňuje, vypína a zabraňuje starnutiu pokožky. Je rovnako účinný v starostlivosti o vlasy, stimuluje vlasové korienky a zabraňuje tak ich vypadávaniu.

V rámci každodenného rituálu tiež prebudí vašu vnútornú energiu, zaženie pocity úzkosti, upokojí vašu myseľ a zlepší náladu.

 

Prínosy rozmarínovej esenciálnej vody pre pokožku, krk a telo

  • Hydratuje, vyrovnáva pH, osviežuje a čistí pokožku
  • Čistí pokožku, chráni pred voľnými radikálmi a má protizápalové účinky
  • Môže stimulovať mikrocirkuláciu krvi na podporu vnútorného čistenia pokožky
  • V kombinácii s radom "BEWIT HOLISTIC COSMETICS":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] sa stará o hĺbkovú hydratáciu a rovnováhu pleti
  • Vhodné pre mastnú a zápalovú pleť
  • Upokojuje, zaháňa depresiu a úzkosť, koncentruje myseľ a dodáva energiu do života

 

História

Hádajte, prečo Rimania nosili na hlave rozmarínové vence

Rozmarínu sa najlepšie darí v blízkosti mora, preto mu starí Rimania dali názov "morská rosa". Je známe, že rozmarín má pamäť posilňujúci účinok - preto starí Rimania nosili na hlave rozmarínové vence. Rozmarínové vetvičky boli aj v domoch ako ochrana pred čiernou pandémiou. Do ostatných častí Európy sa dostala prostredníctvom rímskej kampane. Na podnet Karola Veľkého sa začala pestovať v kláštorných záhradách. Starí Gréci zasvätili rozmarín bohyni lásky Afrodite.

 

Pôvod: Bulharsko

Rozmarín lekársky (Rosmarinus officinalis) je liečivá rastlina, ktorá rastie na suchých miestach v blízkosti morského pobrežia. V gastronómii je známy najmä ako korenie, kde pomáha zlepšovať trávenie alebo nízky krvný tlak.

 

Zloženie

Rosmarinus Officinalis kvetová voda, limonén*.

*prírodného pôvodu

 

Návod na použitie

Naneste na pleť, krk a telo ako súčasť starostlivosti o pleť

Rozmarínovú esenciálnu vodu môžete používať voľne po celý deň na hydratáciu a osvieženie ako tonikum. Môžete ju tiež použiť v pleťových maskách alebo ju kombinovať s inými esenciálnymi vodami.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry ho skombinujte s našimi luxusnými "BEWIT kozmetickými výrobkami":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] z radu BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

 

Zdroje

[1] JIANG, Yang, Nan WU, Yu-jie FU, Wei WANG, Meng LUO, Chun-jian ZHAO, Yuan-gang ZU a Xiao-lei LIU. Chemické zloženie a antimikrobiálna aktivita rozmarínovej silice. Environmental Toxicology and Pharmacology. 2011, 32(1), 63-68. ISSN 13826689.

[2] RAŠKOVIĆ, A., N. PAVLOVIĆ, S. VUKMIROVIĆ, M. MIKOV, I. MILANOVIĆ a T. ĆEBOVIĆ. Antioxidačná aktivita rozmarínovej silice (Rosmarinus officinalis L.) a jej hepatoprotektívny potenciál. BMC Complementary and Alternative Medicine. 2014, 14. ISSN 14726882.

[3] ARRANZ, E., J. MES, H.J. WICHERS, L. JAIME, J.A. MENDIOLA, G. REGLERO a S. SANTOYO. Protizápalová aktivita bazolaterálnej frakcie buniek Caco-2 vystavených superkritickému extraktu rozmarínu. Journal of Functional Foods. 2015, 13, 384-390. ISSN 17564646.