Neohodnotené

Šalviová esenciálna voda

Uvoľňujúca šalviová esenciálna voda na problematickú a podráždenú pokožku so sklonom k svrbeniu.
Variant
Dodanie: 3-5 pracovných dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 177/1001765040 7000000210000030 7000000202000030 Zvoľte variant
€33,46 / ks €19,36 / ks €10,60 / ks od €10,60 / ks
Kategória: Esenciálne vody

Poddajte sa zamatovému pohladeniu šalvie a zažite rozprávkovú starostlivosť

Šalvia je silná bylina, ktorá sa už od dávnych čias spája s večnou mladosťou. A to zďaleka nie je jediný dôvod, prečo by ste mali túto esenciálnu šalviovú vodu zaradiť do svojej kozmetickej rutiny.

K ďalším cenným vlastnostiam šalvie patria jej silné dezinfekčné[1] a sťahujúce vlastnosti, ktoré dobre poslúžia pri starostlivosti o problematickú a aknóznu pleť. Jeho protizápalové[2] účinky môžu pomôcť zmierniť svrbenie a sú užitočné pri liečbe zápalov ústnej dutiny. Je užitočný aj pri starostlivosti o pleseň na pokožke. Šalviovú silicu oceníte pri starostlivosti o vlasy, kde bude nenahraditeľným pomocníkom pri rozčesávaní a vyčesávaní lupín. Môže sa tiež stať súčasťou prvej pomoci na zmiernenie menštruačných problémov.

Táto esenciálna šalviová voda má priaznivý účinok na nervový systém a bojuje proti duševnému podráždeniu. Má silný upokojujúci účinok, ktorý dosahuje skvelé výsledky pri nervozite a duševnom napätí.

 

Prínosy šalviovej esenciálnej vody pre vašu pokožku, krk a telo

  • Hydratuje, vyrovnáva pH, osviežuje a zmierňuje podráždenie
  • Má antibakteriálne a adstringentné vlastnosti vhodné na ošetrenie aknóznej a problematickej pleti
  • Zmierňuje svrbenie a používa sa pri starostlivosti o pokožku postihnutú plesňami
  • Možno použiť pri starostlivosti o ústnu dutinu a pokožku hlavy
  • V kombinácii s radom "BEWIT HOLISTIC COSMETICS":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] sa postará o hĺbkovú hydratáciu a rovnováhu pleti
  • .
  • Ženy ho ocenia pri menštruačných problémoch
  • Upokojuje dušu, pôsobí proti nervozite a celkovému psychickému vypätiu

 

História

"Prečo zomiera človek, ktorému v záhrade rastie šalvia?"

Toto stredoveké lekárske príslovie svedčí o najvyššej liečivej hodnote šalvie, ktorá sa už od dávnych čias používala na rôzne choroby. O liečivých schopnostiach rastliny napovedá jej názov, ktorý je odvodený od gréckeho slova "salvare" alebo "zachrániť".

Pôvod šalvie je v Stredomorí. Do strednej Európy sa pravdepodobne dostala v rámci ciest talianskych mníchov v 9. storočí. Odtiaľ sa neskôr dostala z kláštorných záhrad na vidiek k širokej verejnosti. Šalviu používali aj pôvodní obyvatelia Ameriky na vyháňanie zlých síl.

 

Pôvod: Bulharsko

Salvia officinalis je trváca bylina s korenistou vôňou, ktorá nachádza svoje využitie v ľudovom liečiteľstve, ako aj v našej kuchyni pri príprave mnohých jedál.

 

Zloženie

Salvia Officinalis voda, limonén*.

*prírodného pôvodu

 

Návod na použitie

Naneste na pleť, krk a telo ako súčasť starostlivosti o pleť

Šalviovú esenciálnu vodu môžete používať voľne počas celého dňa na hydratáciu a osvieženie ako tonikum. Môžete ju tiež použiť v pleťových maskách alebo ju kombinovať s inými esenciálnymi vodami.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry ho skombinujte s našimi luxusnými "BEWIT kozmetickými výrobkami":[https://bewit.love/certifikovana-holisticka-kosmetika/] z radu BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

 

Zdroje

[1] MENDES, Filipe Santos Ferreira, Letícia Matanovich GARCIA, Thais da Silva MORAES, et al. Antibakteriálna aktivita salvia officinalis L. proti parodontopatogénom: štúdia in vitro. Anaerobe. 2020, 63. ISSN 10759964.

[2] RODRIGUES, Melissa Raboni Alves, Luiz Kae Sales KANAZAWA, Thiago Louback Machado das NEVES, et al. Antinociceptívny a protizápalový potenciál extraktu a izolovaných zlúčenín z listov Salvia officinalis u myší. Journal of Ethnopharmacology. 2012, 139(2), 519-526. ISSN 03788741.