Neohodnotené

Eucalyptus Camaldulensis

Vôňa je silná, svieža, gáfrová, balzamová a mierne sladká. V napätých situáciách **ukľudňuje a vytvára priestor na hlboké dýchanie**.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 1000000100150595 1000000100050595 1000000100990595 Zvoľte variant
€20,64 / ks €10,14 / ks €2,06 / ks od €2,06 / ks

EUCALYPTUS CAMALDULENSIS

Svieža vôňa eukalyptu prečistí nielen vzduch, ale aj vašu myseľ. Pri občasnej melanchólii a nepríjemných stavoch vyplývajúcich z vnútorného zovretia a vyčerpania sa naozaj hodí. Zhlboka sa nadýchnite, uvoľnite sa a obnovte pozitívny prístup k svetu.

 

100% ČISTÝ ÉTERICKÝ OLEJ Z LISTOV EKALYPTU

Jurovec pobrežný (Eucalyptus camaldulensis) je ohromujúci strom dosahujúci výšku až 100 metrov. Veľmi cenený esenciálny olej sa získava z jeho kopijovitých listov šetrným procesom, destiláciou s vodnou parou.

Vedeli ste, že?

Existuje niekoľko odrôd eukalyptu. Hoci sa ich vône mierne líšia. Z hľadiska zloženia, výhod a použitia sú však takmer identické.

Zloženie

Eukalyptový esenciálny olej je prírodný koktail stoviek biologicky aktívnych látok. Za hlavné sa však považujú látky nazývané eukalyptol, D-limonén, α-pinén.

 

Prínosy esenciálneho oleja z EUCALYPTU

Na hlboký nádych

Vďaka silnej vôni eukalyptového oleja sa budete môcť zhlboka nadýchnuť. Jeho zmiešaním s borovicovým olejom sa tieto účinky znásobia. [2]

Ukončite emocionálne zovretie

Eukalyptový olej je veľmi energizujúci, pôsobí nielen na fyzickej, ale aj na mentálnej úrovni. Najmä pri úzkosti a stavoch emocionálneho napätia kľudní a navodzuje pocit úplného uvoľnenia.

Boj proti nepríjemnému hmyzu

Eukalyptový olej nielen veľmi príjemne vonia, ale je aj osvedčeným prostriedkom proti otravnému hmyzu. Kvapnite niekoľko kvapiek do difuzéra a vytvorte si sviežu oázu bez otravného bzučania. [2,3]

 

Prínosy eukalyptového esenciálneho oleja v kostiach

  • Čistí vzduch
  • Podporuje hlboké dýchanie
  • Obnovuje pozitívny prístup k životu
  • Upokojuje a navodzuje pocit úplného uvoľnenia
  • Dokonalý repelent
  • Dobre sa kombinuje s levanduľovým, citrónovým, rozmarínovým a mätovým olejom

 

HISTORICKÝ POHĽAD

Horúčkový strom

Objaviteľmi pôsobivého eukalyptu boli pôvodní obyvatelia Austrálie, divokí Aborigéni. Jeho veľmi aromatické listy boli pre nich nielen mimoriadnym darom, ale aj veľmi účinným vykurovacím prostriedkom v zlých časoch. Následne sa eukalyptus stal takzvaným "stromom horúčky". [4]

 

Zdravie

[1] Antibakteriálna aktivita éterických olejov z listov Eucalyptus globulus a Eucalyptus camaldulensis. African Journal of Pharmacy and Pharmacology 2008, 2 (10), 211-215.

[2] Watanabe, K.; et al. Nový repelent proti komárom z Eucalyptus camaldulensis. J. Agric. Food Chem. 1993, 41 (11), 2164-2166.

[3] Mondal, M.; Quispe, C.; Sarkar, Ch.; et al. Analgetický a protizápalový potenciál esenciálneho oleja z listov Eucalyptus camaldulensis: štúdie in vivo a in silico. Chemical Compositions and Biological Activities of Essential Oils-Original Article 2021, 16 (4), 1-16.

[4] Mojay, G. Aromaterapia na liečenie duše; alternatíva: Praha, 2000.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: