Neohodnotené

Gáfor (Ravintsara)

Ostrá, výrazná, svieža, silne balzamová vôňa gáfru vás dokáže povzbudiť, keď sa cítite unavení. Má povzbudzujúce a harmonizujúce účinky na telo a dušu.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 1000000100150049 1000000100050049 1000000100990049 Zvoľte variant
€17,53 / ks €8,59 / ks €2,06 / ks od €2,06 / ks

100% ČISTÝ KAFRA ESSENTIAL OIL

Zelený, štetinatý, rozvetvený strom so šupinatou kôrou a obvodom kmeňa až 5 m - to je gáfor. Z drveného dreva sa destiláciou parou získava esenciálny olej s "liečivou" vôňou. V krajinách svojho pôvodu, Ázii a východnej Afrike, bola žiadúcim afrodiziakom.

Keďže sa gáfrový esenciálny olej získava destiláciou z konárov, koreňových pahýľov a rozštiepeného dreva stromu gáfru, spracúva sa, prechádza cez filter a získava štyri frakcie gáfrového oleja - biely, žltý, hnedý a modrý. Zo všetkých frakcií sa na aromatické účely používa iba biely gáfrový olej. Iné frakcie obsahujú vysoké množstvo látky nazývanej safrol, ktorá sa považuje za karcinogénnu a toxickú. Biely gáfor tiež obsahuje safrol, ale len vo veľmi malom množstve.

Čistenie

Používa sa v kozmetických prípravkoch na vypadávanie vlasov na podporu rastu a zároveň na čistenie pokožky hlavy. Vlasy sú hladšie a jemnejšie. Môže sa použiť aj ako súčasť šampónu proti zavšivaveniu.

Stimulácia túžby

Môže vám pomôcť zvýšiť libido a stimulovať zmyselnú túžbu.

Ako duševný balzam

V aromaterapii pôsobí na intenzitu nervozity, úzkosti.

Poskytnutie úľavy

V komerčných prípravkoch sa často nachádza v masážnych olejoch na odľahčenie stuhnutosti a kŕčov svalov a pri bolestiach kĺbov.

Pomáha vám voľne dýchať

Vôňa gáfrového oleja je v aromaterapii známa tým, že poskytuje úľavu dýchaciemu systému - dokáže vyčistiť pľúca a riešiť príznaky prechladnutia a ťažkosti s dýchaním.

Chladivý pocit

Pri lokálnej aplikácii môžete pociťovať chladivý pocit, ktorý môže blokovať zmyslové vnemy na koži a spôsobiť miestne znecitlivenie. Používa sa aj v kozmetickom priemysle na vyrážky, svrbenie, akné, vredy a uštipnutie hmyzom.

Prírodný repelent

Tento esenciálny olej slúži aj ako repelent proti hmyzu.

 

Výhody kávového éterického oleja

 

Náhľad do histórie kafrov

Používané v starovekej Číne

Číňania a Indovia používali gáfrový esenciálny olej na náboženské a liečebné účely, pretože sa verilo, že jeho vôňa má liečivé účinky na myseľ a telo. V Číne sa pevné a voňavé drevo gáfrovníka používalo aj pri stavbe lodí a chrámov.

Známa je aj v ajurvéde

V ajurvédskej liečbe sa tento éterický olej pripájal do liekov na riešenie príznakov prechladnutia, ako je kašeľ, vracanie a hnačka. Považovali ju za prospešnú pri riešení všetkých problémov od kožných ochorení, ako je ekzém, cez problémy spojené s plynatosťou až po problémy súvisiace so stresom. V minulosti sa gáfor používal aj v medicíne, verilo sa, že lieči poruchy reči a psychické poruchy.

V Európe proti moru

V 14. storočí sa v Európe a Perzii gáfor používal ako dezinfekčný prostriedok pri fumigácii v čase moru a pri balzamovaní.

 

Český botanický názov: gáfor Anglický názov: Camphor, Ravintsara Latinský názov: Cinnamomum camphora Krajina pôvodu: India

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: