Neohodnotené

GRAPEFRUIT RUŽOVÝ

Svieža, jasná vôňa grapefruitového esenciálneho oleja pripomína ľahkosť a radosť. Je to "jasné južné slnko, ktoré čistí, rozptyľuje a príjemne chladí".
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 1000000100150604 1000000100050604 1000000100990604 Zvoľte variant
€24,28 / ks €11,89 / ks €2,06 / ks od €2,06 / ks

100% ČISTÝ GRAPEFRUITOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ

Grapefruit bol vyšľachtený šľachtením. Pôvod stromu, rovnako ako jeho názov, nie je známy. Predpokladá sa, že ide o kríženca pomarančovníka a pomela. Často sa používa ako vonná zložka v parfumoch, kozmetike, mydlách a potravinách. Grapefruit sa vyrába v ružových, červených a bielych odrodách a všetky produkujú esenciálne oleje s podobnými vlastnosťami.

Malé rozdiely sa nachádzajú v jadre šupky.

Biely grapefruit je v porovnaní s grapefruitom alebo ružovým grapefruitom jasnejší, belší a suchší. Biela odroda má mierne horký podtón. Ružový grapefruit má sladšie tóny. Je preto vhodnejší pre deti, ktoré uprednostňujú sladšie vône.

Všeobecne sa grapefruitový esenciálny olej používa predovšetkým pre svoje fyzikálne účinky. Biely grapefruit má na rozdiel od grapefruitu jasnejšiu farbu, a tak prináša svetlo a lásku. Vďaka svojej vibrácii sa používa skôr na energetickej a mentálnej úrovni a je skvelým nástrojom na vyrovnávanie ženských a mužských energií. Poskytuje sebadôveru a vytvára rovnocenné vzťahy.

Čistenie

Eterický olej z grapefruitu je známy svojou schopnosťou prirodzene pomáha odstraňovať z tela nepotrebné, škodlivé látky a vodu.

Mastenie uvoľňujúce

V kozmetike sa grapefruit často pridáva do sér, krémov, ktoré sú určené na mastnú, upchatú a aknóznu pleť. Zanecháva pokožku a póry čisté. V starostlivosti o vlasy je vhodný pre mastné vlasy.

S grapefruitom na plavky

Uvádza sa, že inhalácia grapefruitového esenciálneho oleja môže pomôcť potlačiť chuť na jedlo, znížiť chuť na sladké. Často je súčasťou prípravkov na pokožku tela, ktoré pomáhajú podporovať pokožku a zbaviť ju pomarančovej kože.

Relaxácia

Vdychovanie grapefruitového esenciálneho oleja "spúšťa v tele relaxačný režim" a človek sa môže pokojne uvoľniť. Olej má tendenciu uvoľňovať nervové napätie a úzkosť.
Pomocou vône grapefruitového esenciálneho oleja môžete bojovať proti únave a stresu.

Eliminuje zápach

Môže odstrániť nepríjemný zápach v domácnosti a na tele, často sa používa v antiperspirantoch.

 

Výhody GRAPEFRUITOVÉHO ÉTERICKÉHO OLEJA

 

Pohľad do histórie hroznového ovocia

Grapefruit ako tajomstvo

História a pôvod grapefruitu sú zahalené tajomstvom. Niektoré zdroje uvádzajú, že toto ovocie bolo prvýkrát vyšľachtené na Jamajke. Neskôr dostal názov "grapefruit", pretože plody vyzerali ako strapce hrozna visiace na stromoch.

Grapefruit priniesli do Španielska arabskí obchodníci z tropickej Ázie v 12. storočí rovnakou cestou ako pomarančovníky. Odtiaľ ich v 18. storočí previezol kapitán Shaddock do Karibiku. To spolu s hybridizáciou viedlo k pestovaniu grapefruitu v Novom svete.

 

Český botanický názov: Citrónovník rajský
Anglický názov: Grapefruit Latinský názov: Citrus paradisi Krajina pôvodu: India Metóda výroby:Lisovanie za studena Použitá časť rastliny:Kôra

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: