Neohodnotené

OLEJ Z GUAVY (ZO SEMIEN)

Olej z guavy vás zaplaví tropickou vlnou antioxidantov. Je vhodný pre všetky typy pleti.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500025
€6,28 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Nechajte svoju pokožku skutočne dýchať

Tropické ladenie spolu s infúziou bioaktívnych látok. Presne tieto vlastnosti má olej zo semien plodov guajavy, ktoré vyzerajú ako hruška. Toto chutné ovocie sa prvýkrát objavilo v Mexiku, ale jeho pestovanie sa rozšírilo aj do iných krajín, ktoré sa pýšia modrou oblohou bez jediného mráčika.

Olej má pozoruhodné množstvo antioxidantov, ktoré z neho robia vynikajúci prostriedok na odstraňovanie voľných radikálov.[1][2] Je tiež plný minerálov, ako je selén, zinok, meď, a je tiež bohatý na mastnú kyselinu linolénovú.3][4] Je tiež schopným záchrancom pre vašu pokožku a vyhovuje aj tej najodolnejšej pleti. Pomáha udržiavať pružnosť pokožky a predchádzať príznakom predčasného starnutia a vráskam.

 

Bojovník proti akné aj správca vašich vlasov

Hodvábna textúra oleja pohladí svojou ľahkosťou a rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Navyše je adstringentný (sťahujúci) a nekomedogénny (neucpáva póry) - vlastnosti, ktoré idú ruka v ruke v boji proti nevzhľadným pórom a akné. Guava olej má vynikajúce výsledky aj v starostlivosti o vlasy, kde býva zložkou komerčných šampónov určených na obnovu vitality a lesku namáhaných vlasov.

 

Prínosy guajakového oleja pre vašu pokožku a telo

  • Olej hydratuje a dodáva pokožke pružnosť
  • Adstringentný a nekomedogénny, takže je vhodný pre pleť so sklonom k akné
  • Chráni pred voľnými radikálmi a pôsobí tak preventívne proti starnutiu pokožky
  • Rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pokožku zjednotenú
  • Dodáva silu vlasom a nechtom
  • Vhodné pre všetky typy pleti, najmä pre zapálenú, starnúcu a dehydrovanú pleť
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Nejasný pôvod Guavy len podporuje dohady

Guava (Psidium guajava) je v tropických oblastiach pomerne rozšírené ovocie. Pôvod tohto veľmi obľúbeného ovocia nie je veľmi jasný. Odhaduje sa však, že pochádza z oblasti Mexika, odkiaľ sa postupne rozšírila prostredníctvom ľudí a vtákov do ďalších oblastí subtropického pásma, ako je Južná Amerika, Čína a India. Ten je v súčasnosti aj jej najväčším výrobcom. Európania sa prvýkrát stretli s guavou na území dnešného Haiti.

 

Pôvod: India

Guava vyzerá ako hruška a chutí podobne ako figy. Obsahuje mnohonásobne viac vitamínu C ako citrusové plody. Pestuje sa v subtropickom podnebí na celom svete, a to až do nadmorskej výšky 1500 metrov.

 

Skladba

Olej zo semien pidium guajava

 

Návod na použitie

Doprajte svojej pokožke, krku a celému telu luxusnú starostlivosť

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Guava olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "BEWIT esenciálnym olejom":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a vlasových zábalov.

 

Zdroje

[1] Corrêa, L., Santos, C., Vianello, F., & Lima, G. (2011). Obsah antioxidantov v klíčkoch guajavy (Psidium guajava) a araçá (Psidium spp.) z rôznych brazílskych regiónov. Genetické zdroje rastlín, 9(3), 384-391

.

[2] Baby Joseph et al. REVIEW ON NUTRITIONAL, MEDICAL AND PHARMACOLOGICAL PROPERTIES OF GUAVA (PSIDIUM GUAJAVA LINN.) International Journal of Pharma and Bio Sciences. 2011. vol 2(1). ISSN 0975-6299.

[3] "Caracterização dos óleos de algumas sementes de frutas como aproveitamento de resíduos industriais" [Charakterizácia niektorých olejov zo semien ovocia na využitie priemyselných zvyškov]. Ciênc Agrotec (v portugalčine). 29 (5): 108-14.

[4] Adchara Prommaban et al. Linoleic acid-rich guava seed oil: Safety and bioactivity. Phytotherapy Research. 2019;1-16.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: