Neohodnotené

JAHODOVÝ OLEJ (ZO SEMIEN)

Jahodový olej je antioxidačný posilňovač vhodný pre všetky typy pleti. Najmä pre zrelú, poškodenú a citlivú pleť.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500018
€6,06 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Klenot, ktorý obsahuje viac než len vôňu letných dní

Ovocie v tvare srdca má viac než len skvelú chuť a vôňu letných dní. Hviezdnou zložkou oleja zo semienok jahôd je vitamín C, ktorého je dokonca viac ako v toľko vychvaľovaných citrusových plodoch. Vďaka tejto bohatej vitamínovej infúzii vám olej zo semienok jahôd sľubuje doslova rozjasnenú a zjednotenú pleť.

 

Redukcia vrások, pigmentových škvŕn a akné. To je jahodový olej

Kyselina elagová, ktorá zabraňuje ničeniu kolagénu - jednej z hlavných príčin vzniku vrások, môže vašu pleť naštartovať antioxidantmi. [1][2] Obsiahnuté AHA kyseliny odstraňujú odumreté bunky, čím účinne podporujú hladší vzhľad s redukciou pigmentových škvŕn a akné. Dávka esenciálnych mastných kyselín, ako je kyselina alfa-linolénová, je kľúčom k udržaniu optimálnej vlhkosti pokožky, ktorá prispieva k lepšej pružnosti a jemnosti pokožky.

Ak je tento jahodový skvost klasifikovaný ako suchý olej, pružná a hydratovaná pleť sa zaobíde bez nepríjemne mastnej pachuti a ťažkého pocitu. Jeho fantastické účinky si zamilujú najmä majiteľky poškodenej, zrelej a citlivej pleti.

 

Prínosy jahodového oleja pre vašu pokožku a telo

  • Má rozjasňujúce a mierne zosvetľujúce účinky, pomáha udržiavať jednotný tón pleti
  • Rýchlo sa vstrebáva a nevytvára mastný vzhľad
  • Vhodné pre všetky typy pleti, najmä pre zrelú, citlivú a poškodenú pleť
  • odstraňuje odumreté kožné bunky a zabraňuje tvorbe vrások
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Vedeli ste, že účinky jahôd využívala aj svetoznáma ikona 50. rokov minulého storočia?

Prvé zmienky o jahodách sa objavujú v literatúre starovekého Ríma. V neskorom stredoveku ich pestovali na konzumáciu najmä mnísi. V záhrade francúzskeho kráľa Karola V. bolo až 1 200 jahodovníkov. Prvé jahodové záhrady sa objavili vo Veľkej Británii a vo Francúzsku koncom 18. storočia.

Pôvod moderných jahôd je výsledkom kríženia druhov záhradníkom kráľa Ľudovíta XV., ktorý skombinoval virgínske a čílske jahody a vytvoril tak ananásovú odrodu jahôd, ktorá sa pestuje dodnes. Dodnes sa traduje, že aj samotná ikona 50. rokov Marilyn Monroe využívala úžasné účinky jahôd na svoju pleť.

 

Pôvod: India

Jahody ananásové sú vegetatívne rozmnožovaný hybrid, obvykle označovaný ako záhradné jahody. Rovnako sa označujú aj jeho šťavnaté "plody". Sú to kvety s veľkým počtom semeníkov, ktoré po opelení dozrievajú na nažky (plody). Pri dozrievaní sa kvetné lôžko súčasne stáva dužinatým a červeným.

 

Skladba

Olej zo semien fragaria ananassa

 

Návod na použitie

Doprajte luxusnú starostlivosť svojej pokožke, krku a celému telu

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Jahodový olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "esenciálnym olejom BEWIT":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa svojich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a vlasových zábalov.

 

Zdroje

[1] BAE, Ji-young, Jung-suk CHOI, Sang-wook KANG, Yong-jin LEE, Jinseu PARK a Young-hee KANG. Kyselina elagová v potrave zmierňuje kožné vrásky a zápaly vyvolané ožiarením UV-B. Experimental Dermatology.2010, 19(8), e182. ISSN 09066705.

[2] JIMENEZ, Felipe, Thomas F. MITTS, Kela LIU, Yanting WANG a Aleksander HINEK. ellagic and Tannic Acids Protect Newly Synthesized Elastic Fibers from Premature Enzymatic Degradation in Dermal Fibroblast Cultures. Journal of Investigative Dermatology. 2006, 126(6), 1272-1280. ISSN 0022202X.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: