Neohodnotené

OLEJ Z KIVI (ZO SEMIEN)

Kúsok novozélandskej krásy, najmä pre suchú, zrelú, preťaženú a problematickú pleť.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500019
€16,18 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Olej z kiwi je pre vašu pleť naozaj prospešný

Názov tohto exotického pokladu vychádza z jeho podobnosti s kivi, nelietavým vtákom pochádzajúcim z Nového Zélandu. Z toho istého miesta, odkiaľ pochádza náš olej zo zlatých semienok.

 

Semienko plné úžasnej kombinácie látok

Malé, ale silné semená sa skrývajú pod nadýchanou šupkou v smaragdovo zelenej dužine. Sú plné úžasnej kombinácie látok, ktoré dodajú vašej pleti požadovanú iskru. Vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín (kyselina linolénová a alfa-linolénová) zadržiava vlhkosť a dodáva pokožke pružnosť. Prináša tiež úľavu od podráždenej, svrbivej a šupinatej pokožky.1 Upokojuje, zjednocuje tón pleti a sťahuje póry. Znižuje tiež začervenanie, takže je skvelým prostriedkom na ošetrenie pokožky poškodenej slnkom.

Vďaka bohatému obsahu antioxidantov dokáže rozjasniť pokožku a chrániť kožné bunky pred voľnými radikálmi, ktoré sú príčinou predčasného starnutia buniek.

Pomáha tiež znížiť výskyt začervenania.

 

Olej je prospešný pre pokožku celého tela a pre vaše vlasy

Olej sa môže nanášať na pokožku celého tela. Účinky oleja sú prospešné aj pre vaše vlasy. Ak máte suché, polámané a drsné vlasy s lupinami a rozštiepenými končekmi, tento olej je predurčený na vyriešenie všetkých týchto problémov.

 

Prínosy oleja z kivi pre vašu pokožku a telo

  • Hĺbkovo hydratuje, zjemňuje a upokojuje suchú, podráždenú a svrbiacu pokožku
  • Dodáva pleti pružnosť a pomáha predchádzať jej predčasnému starnutiu
  • Chráni pred voľnými radikálmi, aby sa zabránilo starnutiu pokožky
  • Upokojuje, zjednocuje, rozjasňuje
  • Sťahuje póry a dobre sa vstrebáva
  • Zadržiava vlhkosť vo vlasoch a dodáva im zdravý vzhľad
  • Vhodné pre všetky typy pleti, najmä pre suchú, problematickú, preťaženú a zrelú pleť
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Ako sa z čínskeho egreša stalo kiwi

Kiwi je ovocie, ktoré rastie na stromoch rodu Actinidia. Jeho pôvod je prekvapivo v Číne, odkiaľ sa rozšíril do Japonska, na Sibír a Taiwan. Pôvodné druhy však chutili ako egreše, preto sa im hovorí čínsky egreš.

Kivi sa na Nový Zéland dostalo až začiatkom 20. storočia, keď sa začalo pestovať na komerčné účely. Nový Zéland bol dlhý čas najväčším vývozcom tohto ovocia (okrem iného práve tu dostalo kivi svoje meno). Dnes je Čína vedúcim vývozcom. Šľachtené odrody, ako ich poznáme dnes, však majú oficiálny pôvod na Novom Zélande. Kiwi sa hojne pestuje aj v Japonsku, Čile a USA.

 

Pôvod: Nový Zéland

Kivi si na úspešný rast vyžaduje podmienky mierneho až teplejšieho podnebia. Kiwi sa do Českej republiky dováža najmä z Talianska. Dôvodom je dostupnosť, trvanlivosť alebo nízka cena.

 

Skladba

Olej zo semien octomilky čínskej

 

Návod na použitie

Doprajte luxusnú starostlivosť svojej pokožke, krku a celému telu

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Olej z kiwi je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "esenciálnym olejom BEWIT":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a zábalov na vlasy.

 

Zdroje

[1] GEORGES, Piombo, Barouh NATHALIE, Barea BRUNO, Boulanger RENAUD, Brat PIERRE, Pina MICHEL a Villeneuve PIERRE. Charakterizácia olejov zo semien kivi (Actinidia chinensis), mučenky (Passiflora edulis) a guajavy (Psidium guajava). Oléagineux, Corps gras, Lipides. 2006, 13(2-3), 195-199.

[2] Junji Tanaka a kol. Tlmivý účinok odtučneného extraktu zo semien kivi na akútny zápal a pigmentáciu kože. Food Sci. Technol. Res., 2007. 13 (4), 310-314.

[3] DENG, Jianjun, Qingqing LIU, Chao ZHANG, Wei CAO, Daidi FAN a Haixia YANG. Optimalizácia extrakcie polyfenolov z odpadových semien kivi (Actinidia chinensis Planch.) a hodnotenie ich antioxidačných a protizápalových vlastností. Molecules . 2016, 21(7), 832-844.ISSN 14203049.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: