Neohodnotené

Lavandin

Výrazná až štipľavá vôňa levanduľových kvetov s mierne gáfrovými tónmi.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 1000000100150634 1000000100050634 1000000100990634 Zvoľte variant
€33,20 / ks €16,27 / ks €2,06 / ks od €2,06 / ks

100% čistý esenciálny olej z levandule

Podporné pre telo a dušu

Lavandina alebo Lavandula hybrida je hybrid, ktorý bol vyšľachtený z levandule úzkolistej a levandule širokolistej. V porovnaní s klasickým prírodným levanduľovým esenciálnym olejom má oveľa výraznejšiu sviežu levanduľovú vôňu vďaka až trojnásobnému množstvu esenciálnych olejov. Jeho vôňa prechádza až do pikantnosti. Kvety levandule voňajú intenzívnejšie až štipľavo (nie tak sladko ako levanduľa) s ľahkým podtónom gáfru, ktorý jej dodáva posilňujúci účinok na celé telo.

Regenerácia tela a duše

Lavandín má vďaka vysokému obsahu linaloolu podobné vlastnosti ako levanduľa. Celkovo pomáha regenerovať vyčerpané telo, myseľ a psychiku. Má výrazne pozitívny účinok počas psychickej a fyzickej záťaže. Niekoľko kvapiek oleja dokáže v krátkom čase vytvoriť harmonickú atmosféru. Nič vám nebráni v tom, aby ste sa mohli "zastaviť a vypnúť". Používanie esencie pomáha zlepšiť a prehĺbiť spánok, je to zaručený pomocník pri nadmernom strese.

Používa sa ako repelent

Lavandin je vďaka svojej výraznej vôni jedným z najúčinnejších odpudzovačov nepríjemného hmyzu aj odevných molí. V neposlednom rade je výborným pomocníkom proti napadnutiu domových rastlín parazitmi.

 

Prínosy levanduľového éterického oleja

 

POHĽAD DO HISTÓRIE LAVANDINU

Názov levanduľa pochádza z latinského lavare = umývať

Rastlina pochádza zo Stredomoria, kde sa jej darí v suchej, kamenistej pôde. Rozsiahle levanduľové polia sa nachádzajú pod slnkom vo Francúzsku, Chorvátsku a Bulharsku. Posledná menovaná krajina je dnes najväčším európskym vývozcom levanduľového oleja.

Rímania používali levanduľu vo svojich slávnych kúpeľoch

Lavanduľu a jej zázračné vlastnosti využíva ľudstvo už tisícky rokov. Napríklad Rimania používali levanduľu vo svojich slávnych kúpeľoch na dezinfekciu vody. V stredoveku sa používala na parfumovanie domov a kostolov. Počas morových epidémií ľudia vždy nosili so sebou vetvičku levandule, aby sa ochránili pred uštipnutím blchy, ktorá chorobu prenášala.

Hybrid s vyšším obsahom éterických olejov

Lavandin je hybrid vyšľachtený krížením levandule úzkolistej a levandule širokolistej pre vyššiu úrodu a vyšší obsah éterického oleja. Niekedy sa označuje aj ako Lavandula intermedia. Má väčší počet kvetov, a preto sa z rastliny získava oveľa väčšie množstvo éterického oleja. Preto je cenovo dostupnejší. Lavandin sa od pravej levandule najviac líši vyšším obsahom gáfru. bol vytvorený špeciálne pre francúzskych parfumérov.

Český botanický názov: Levanduľa prostredná Anglický názov: Lavandin Latinský názov: Lavandula hybrida Metóda výroby: Destilácia parou Použitá časť rastliny: Kvety, listy, stonka Krajina pôvodu: Bulharsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: