Neohodnotené

Ľubovníkový olej v BIO kvalite

Ľubovníkový olej je darčekom pre telo i dušu uprostred leta.
Variant
Vypredané Vypredané Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Kód: 2000000101000026 177/1001781052 177/1001781103 177/1001781010 Zvoľte variant
€16,49 / ks €5,18 / ks €14,76 / ks €5,18 / ks od €5,18 / ks
Kategória: Nejedlé

Kráľovná letnej noci vám poskytne to, čo nám v každodennom zhonu najviac chýba

Prechádzate sa po orosenej lúke, kde vás obklopuje upokojujúca vôňa rôznych rastlín. Cítiš jemný vánok a neúnavný spev vtákov. Zrazu sa v slnečných lúčoch začnú spomedzi lúčnych kvetov vynárať žiarivé zlatožlté kvety ľubovníka bodkovaného. Je to, akoby sa vášho tela a duše dotkla sila prírody a nekonečná harmónia. Presne takto na vás bude pôsobiť náš olej z ľubovníka bodkovaného, kráľovnej svätojánskej noci.

Táto bylinka plná slnka a dobrej nálady sa stará nielen o vašu pleť, ale vo veľkej miere aj o vašu psychickú pohodu. Možno preto ho na našich lúkach vidíme v takom hojnom počte. Poskytuje nám to, čo nám v každodennom zhonu najviac chýba.

Cení sa pri ošetrovaní modrín, preležanín a prasklín kože.4 Uľahčuje hojenie povrchových rán a hojenie drobných jaziev. Poskytne príjemnú relaxačnú starostlivosť pri masáži napätých svalov, kŕčov. Je vhodný na somatické prejavy psychickej nestability, ako sú rôzne ekzémy a opary.Je vhodný na zmiernenie nežiaducich príznakov suchej, podráždenej a problematickej pokožky.

Rozmarínový olej regeneruje, zjemňuje a zanecháva pokožku zamatovo hebkú. Jeho upokojujúce účinky možno aplikovať na pokožku spálenú slnkom. *Pri aplikácii na slnku je však potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť, pretože vtedy môže pokožka reagovať začervenaním a podráždením.

 

Prínosy ľubovníkového oleja pre vašu pokožku, krk a telo

 • Regeneruje, zjemňuje a tonizuje pokožku
 • Upokojuje pokožku pri popáleninách, uštipnutí hmyzom alebo spálení slnkom
 • Vynikajúce na masáže
 • Má hojivé účinky na povrchové poranenia a urýchľuje hojenie malých jaziev
 • Je vhodný pre všetky typy pleti, najmä pre suchú, podráždenú, citlivú a problematickú pleť
 • Hrebíčkový olej je ideálny na liečbu ekzémov, psoriázy a oparov
 • Máčanie na spánkoch môže zmierniť migrény
 • Látky hypericín a hyperforín sú zodpovedné za psychickú pohodu
 • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/smesi-prirodnich-esencialnich-oleju/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
 • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky
 • V spojení so slnečným žiarením môže pokožka reagovať podráždením (fotosenzitivita)

 

História

"Do tejto byliny vložil Boh veľké tajomstvo, ktoré..."

Liečivá sláva ľubovníka bodkovaného siaha až do starovekého Grécka. otec medicíny Hippokrates vo svojich spisoch zaznamenal jej použitie a známy prírodovedec Paracelsus o nej písal: //"Do tejto byliny vložil Boh veľké tajomstvo, ktoré pomáha od duchov a bludov, ktoré privádzajú ľudí do zúfalstva"//. V tom čase sa používal najmä na liečbu popálenín a ischias (zápal sedacieho nervu). Jeho použitie sa rozšírilo aj na liečbu modrín, hlbokých rán a opuchov.

 

Alchymistov fascinovala premena žltokvetej rastliny na červený olej

Názov ľubovníka je odvodený od mučeníka Jána Krstiteľa, keď jeho krv kvapkala na žlté kvety ľubovníka. Táto "krv" má svoje opodstatnenie, pretože rozomletím kvetov ľubovníka sa uvoľňuje červená šťava, ktorá je spôsobená vysokým podielom látky hypericín. Premena rastliny s magickými žltými kvetmi na červený olej fascinovala alchymistov a súvisí s mnohými poverami. Používal sa aj pri rituálnych obradoch ako ochranca pred démonmi, ktorí stoja za pochmúrnymi myšlienkami a nízkou náladou. V Lorschovom liekopise sa odporúčajú výhody ľubovníka bodkovaného pri riešení melanchólie. Jej priaznivé účinky na psychické stavy potvrdzujú aj mnohé klinické štúdie, a preto sa odporúča najmä pre nepokojné mysle aj dnes.

 

Pôvod

Trezalkový olej sa vyrába v Českej republike. Je macerovaný

Trezalka bodkovaná (Hypericum perforatum) je trváca bylina s rozvetvenými stonkami a vajcovitými listami, ktoré sú priesvitne škvrnité - odtiaľ pochádza názov perforatum.

Trezalka má žlté kvietky, ktoré sa následne zmenia na tobolky. Najlepším časom na jej zber je tradične svätojánska noc - v tomto čase obsahuje ľubovník najviac účinných látok v púčikoch a éterických olejov v listoch. Z hlavných obsahových látok môžeme vyzdvihnúť hypericín (červené farbivo vytekajúce z kvetov) a hyperforín, ktoré sú zodpovedné za antidepresívne, antivírusové a protizápalové účinky.

[6][7] Ľubovník bodkovaný sa bežne vyskytuje na lúkach počas letných mesiacov.

 

Skladba

 • BIO Hypericum Perforatum Flower Extract Oil
 • BIO Simmondsia Chinensis Seed Oil / Jojobový olej
 • BIO Olea Europaea Fruit Oil / Olivový olej
 • BIO olej zo semien Helianthus Annuus / slnečnicový olej

 

Návod na použitie

Použiť ako surovinu.

 

Používajte ako kozmetický prípravok na pleť, krk a telo

Trezalkový olej je vynikajúci ako základný olej pre kozmetické prípravky - v kombinácii s "BEWIT esenciálnymi olejmi":[https://bewit.love/smesi-prirodnich-esencialnich-oleju/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania esenciálneho oleja. Olej môžete podľa potreby pridávať aj do masiek na pot, vlasových zábalov.

Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry skombinujte ľubovníkový olej s našou luxusnou "BEWIT esenciálnou vodou":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

 

Zdroje

[1] APAYDIN, E.A., A.R. MAHER, R. SHANMAN, M.S. BOOTH, J.N.V. MILES, M.E. SORBERO a S. HEMPEL. Systematický prehľad ľubovníka bodkovaného pri veľkej depresívnej poruche. Systematic Reviews. 2016, 5(1).ISSN 20464053.

[2] NG, Q.X., N. VENKATANARAYANAN a C.Y.X. HO. Klinické použitie Hypericum perforatum (ľubovníka bodkovaného) pri depresii: Metaanalýza. Journal of Affective Disorders 2017, 210, 211 - 221. ISSN 15732517.

[3] Zvrat meningeálnej nocicepcie ľubovníkom bodkovaným: Prírodná terapeutická perspektíva migrenóznej bolesti. Phytomedicine. 2013, 20(10), 930-938. ISSN 09447113.

[4] YÜCEL, A., Y. KAN, E. YESILADA a O. AKIN. Účinok olejového extraktu ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) na ošetrovanie a liečbu preležanín; kazuistika. Journal of Ethnopharmacology. 2017, 196, 236-241.ISSN 18727573.

[5] REUTER, J., C. HUYKE, H. SCHEUVENS, C.M. JAKOB, M. PLOCH a K. NEUMANN. Kožná znášanlivosť nového kúpeľového oleja s obsahom výťažku z ľubovníka bodkovaného. Skin Pharmacology and Physiology. 2008, 21(6), 306 - 311. ISSN 16605527.

[6] KOEBERLE, A., J. BAUER, F. DEHM, O. WERZ, A. ROSSI, L. SAUTEBIN, L. VEROTTA a H. NORTHOFF. Hyperforín, protizápalová zložka ľubovníka bodkovaného, inhibuje mikrozomálnu prostaglandín E2 syntázu-1 a potláča tvorbu prostaglandínu E2 in vivo. Frontiers in Pharmacology. 2011, FEB. ISSN 16639812.

[7]HRITZ, Jozef, Jozef ULICNÝ a Pavol MISKOVSKÝ. Interakcia nového antivírusového a protinádorového fotosenzibilizátora hypericínu s ľudským sérovým albumínom: štúdia molekulového modelovania. International Journal of Photoenergy. 2002. ISSN 1110662X.