Neohodnotené

ALMANDĽOVÝ OLEJ

Rastlinný olej lisovaný za studena. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín.
Variant
Vypredané Dodanie: 3-5 pracovných dní (1 ks) Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Kód: 4000000101000005 2000000150000022 4001000100000012 4001000150000012 Zvoľte variant
€6,31 / ks €69,18 / ks €25,21 / ks €71,04 / ks od €6,31 / ks
Kategória: Konvenčné

Mandľový olej lisovaný za studena je jedným z najcennejších rastlinných olejov. Olej sa získava zo sladkých mandlí, ktoré sú jadrami v šupke mandľového plodu (Prunus Dulcis). Pred dozretím majú mandle zelenú farbu, kým zrelé plody sú hnedé. Toto hnedé ovocie sa musí rozpučiť, aby sa jadrá mohli olúpať a spracovať. Mandľovník pochádza z Číny, odkiaľ sa rozšíril ďalej, napríklad do Egypta. V súčasnosti sa pestuje v teplých oblastiach Stredomoria a darí sa mu najmä vo vinohradníckych oblastiach. Zaujme bielymi až ružovými okrasnými kvetmi a dorastá až do výšky 6 metrov.

Mandľový olej sa z výživového hľadiska považuje za cennú surovinu pre svoj laboratórne potvrdený obsah vitamínu E a K. V strave je tiež potrebné doplniť esenciálne (nenasýtené) mastné kyseliny - viac ako 70 % nenasýtenej kyseliny olejovej a 25 % nenasýtenej kyseliny linolovej.

Má jedinečné postavenie medzi ostatnými rastlinnými olejmi vďaka svojej najjemnejšej a najšetrnejšej štruktúre. Jeho štruktúra je údajne veľmi podobná ľudskej koži. Používa sa na posilnenie elasticity pokožky, najmä v tehotenstve pri masáži bruška alebo oblastí, ktoré majú tendenciu zväčšovať sa.

Najzanedbávanejší je mandľový olej v starostlivosti o vlasy, jeho účinky na vlasy boli známe už v staroveku. Mandľový zábal na vlasy je možné si vytvoriť aspoň dvakrát do mesiaca. Kávovú usadeninu, kakaové šupky a mleté ovsené vločky môžete zmiešať s mierne zohriatym mandľovým olejom a pripraviť si tak zábal na suché a krepaté vlasy so sklonom ku krepovateniu. Na telo sa mandľový olej často používa pri aromaterapeutických masážach. V kombinácii s éterickým olejom BEWIT ho môžete používať aj namiesto pleťového krému.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Refinovaný.

Český botanický názov: Mandľovník Anglický názov: Mandľový olej Latinský názov: Prunus Amygdalus Dulcis Oil Krajina pôvodu: Maroko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: