Neohodnotené

MORINGOVÝ OLEJ, 50 ML

Rastlinný olej lisovaný za studena. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 2000000100500015
€7,91 / ks
Kategória: Nejedlé

Moringový olej lisovaný za studena sa vyrába zo semien moringy olejodárnej (Moringa oleifera). Moringa je strom, pretože tento rod je jediným z čeľade moringovitých. Strom sa v priebehu storočí rozšíril aj do iných oblastí, kde sa pestuje napríklad ako zelenina. Celkovo je známych 13 druhov Moringy. Najznámejší druh, Moringa oleifera, inak nazývaný strom života, rastie v rovníkových a tropických oblastiach, je malý opadavý strom s malými, jasne zelenými oválnymi listami. Tieto listy sa môžu konzumovať aj surové, pridávať do šalátov, variť a jesť ako zelenina.

Moringa a moringový olej sa v indických spisoch objavujú už pred niekoľkými tisícročiami.Moringu najprv používali indickí panovníci najmä ako korenie. Keď sa semená Moringy dostali z Európy prostredníctvom britských kolonizátorov, zistilo sa, že obsahujú oveľa viac "zlata", než sa dovtedy vedelo.

Moringový olej sa používa v mnohých priemyselných odvetviach. V indickej kultúre sa používal na liečbu akné, rôznych pigmentových problémov a tiež na vrásky. Výnimočný je vysoký obsah kyseliny behenovej, preto sa moringový olej niekedy uvádza pod názvom behenový olej. Moringový olej sa nachádza v mnohých krémoch a sprchových géloch. V inom odvetví sa používa ako mazivo v hodinárstve.

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Moringa oleodarna Anglický názov: Moringový olej Latinský názov: Moringa oleifera Krajina pôvodu: India

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie