Neohodnotené

MORINGOVÝ OLEJ, 50 ML

Rastlinný olej lisovaný za studena. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 2000000100500015
€8,56 / ks
Kategória: Nejedlé

Moringový olej lisovaný za studena sa vyrába zo semien moringy olejodárnej (Moringa oleifera). Moringa je strom, pretože tento rod je jediným z čeľade moringovitých. Strom sa v priebehu storočí rozšíril aj do iných oblastí, kde sa pestuje napríklad ako zelenina. Celkovo je známych 13 druhov Moringy. Najznámejší druh, Moringa oleifera, inak nazývaný strom života, rastie v rovníkových a tropických oblastiach, je malý opadavý strom s malými, jasne zelenými oválnymi listami. Tieto listy sa môžu konzumovať aj surové, pridávať do šalátov, variť a jesť ako zelenina.

Moringa a moringový olej sa v indických spisoch objavujú už pred niekoľkými tisícročiami.Moringu najprv používali indickí panovníci najmä ako korenie. Keď sa semená Moringy dostali z Európy prostredníctvom britských kolonizátorov, zistilo sa, že obsahujú oveľa viac "zlata", než sa dovtedy vedelo.

Moringový olej sa používa v mnohých priemyselných odvetviach. V indickej kultúre sa používal na liečbu akné, rôznych pigmentových problémov a tiež na vrásky. Výnimočný je vysoký obsah kyseliny behenovej, preto sa moringový olej niekedy uvádza pod názvom behenový olej. Moringový olej sa nachádza v mnohých krémoch a sprchových géloch. V inom odvetví sa používa ako mazivo v hodinárstve.

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Moringa oleodarna Anglický názov: Moringový olej Latinský názov: Moringa oleifera Krajina pôvodu: India

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: