Neohodnotené

OLEJ Z KOLCHICÍNU

Olej Colloquinta - zlato púšte pre všetky typy pleti.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500012
€8,16 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Colloquinta. Tekvicovitá rastlina ako jeden z pokladov púšte

Meno coleus sa údajne spomína už v Biblii a jeho plody sa od nepamäti používajú v tradičnej medicíne. Dalo by sa povedať, že tieto plody sú akýmsi menším bratrancom melóna. Vnútri plodov sa nachádzajú cenné semená, ktoré sa našli v starovekom Egypte, kde ich beduíni používali na výrobu chleba.

 

Sklad s najvyššou pevnosťou a harmonickými vlastnosťami

Z týchto semien sa spracováva zlatistý olej s jedinečným zložením, ktoré dáva tomuto oleju najvyššiu silu s harmonickými vlastnosťami. Je bohatým zdrojom antioxidantov, ako sú flavonoidy alebo vitamín E, ktoré pomáhajú telu proti voľným radikálom a iným potenciálne škodlivým prvkom. Má tiež protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu je skvelou zložkou na liečbu zápalových stavov pokožky.Obsah niektorých esenciálnych mastných kyselín obnovuje integritu kožnej bariéry a udržiava vlhkosť. V ajurvédskej medicíne sa účinne používa na rast a revitalizáciu vlasov[3]

 

Prínosy oleja colloquinta pre vašu pokožku a telo

  • Hydratuje a chráni pred voľnými radikálmi
  • Má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti vhodné na liečbu protizápalových stavov kože 2
  • Rýchlo sa vstrebáva, nevytvára mastný vzhľad a reguluje správnu tvorbu kožného mazu
  • Vitalizuje vlasové folikuly
  • Možno použiť ako masážny olej
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Semeno kolochinty sa používa už od roku 4000 pred naším letopočtom

Coloquint (Citrullus colocynthis) je tekvicovitá rastlina odolná voči suchu, ktorá sa vyskytuje najmä v piesočnatých a polopúštnych oblastiach. Pochádza z tropickej Ázie a Afriky, odkiaľ sa rozšíril na východ cez Saharu a Egypt do Indie, ale aj do Stredozemného mora.

Táto púštna rastlina má bohatú históriu liečebného využitia. Malé semená tohto ovocia sa našli už 4000 rokov pred Kristom v Egypte, Líbyi a na Blízkom východe. V biblických časoch sa kolokvinta zbierala ako smrtiaci jed. Ovocie sa hojne používalo ako liek, najmä na bolesti žalúdka. Vďaka obsahu glykozidov, ako je napríklad kolocyntin, má aj laxatívne vlastnosti.

 

Pôvod: Egypt

Coloquintha je rastlina, ktorá vytvára žlté guľovité plody s priemerom až 10 cm. Vzhľadovo sa podobá na melón, ale vnútri plodu je húževnatá dužina s množstvom semien. Tie sú pre človeka zvyčajne nejedlé, pretože majú výrazne horkú chuť.

 

Skladba

Olej zo semien citrullus colocynthis

 

Návod na použitie

Doprajte luxusnú starostlivosť svojej pokožke, krku a celému telu

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Koloquintový olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s éterickým olejom "BEWIT":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného éterického oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a vlasových zábalov.

 

Zdroje

[1] DANE, Fenny, Jiarong LIU a Cankui ZHANG. Fylogeografia horkého jablka, Citrullus Colocynthis. Genetic resources and crop evolution. 2007, 54(2), 327-336.ISSN 09259864.

[2] PASHMFOROSH, M., M. PASHMFOROSH a M. J. KHODAYAR. Lokálna protizápalová a analgetická aktivita krému s extraktom z citrullus colocynthis u potkanov. Medicina (Kaunas, Litva). 2018, 54(4). ISSN 16489144.

[3] Roy, R. K., Thakur, M., Dixit,V.Effectof Citrullus colocynthis on hairgrowth in albino rats.Pharmaceutical Biology. 2007. 45,739-744.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: