Neohodnotené

OLEJ Z MELÓNOVÝCH SEMIENOK, 50 ML

Rastlinný olej lisovaný za studena. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Môžeme doručiť do:
3.10.2023
Skladom, odosielame ihneď (1 ks)
Kód: 7000000200500030
€17,11 / ks
Kategória: Nejedlé

Olej lisovaný za studena zo semien melóna (Citrullus lanatus). Má ľahkú konzistenciu a po nanesení na pokožku sa dobre vstrebáva. Bohatstvo minerálov a ďalších prospešných látok zabezpečuje najlepší spôsob získavania oleja - lisovanie za studena, ktoré je však náročné kvôli malým kôstkam. Z kozmetického hľadiska ho možno použiť na tvár pri zmiešanej alebo mastnej pleti. Môže sa použiť aj na končeky vlasov alebo ako vlasový zábal. V potravinárskom priemysle je pri pravidelnom používaní jeho hlavnou funkciou starostlivosť o obličky a močový systém a v tomto prípade je obľúbený najmä u mužov. Ako je známe, je výhodnejšie zjesť samotný melón aj s kôstkami, ako kôstky vyhodiť. Ak si však chcete dopriať melón bez kôstok, tento olej môže poslúžiť ako náhrada.

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Melón Anglický názov: Watermelon Latinský názov: Citrullus Lanatus Seed Oil Krajina pôvodu: India

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: