Neohodnotené

FAZUĽOVÝ OLEJ

**Vysokohodnotný rastlinný olej, ktorý sa naozaj hodí.** Skvelý do zeleninových šalátov, strukovinových jedál a zeleninových nátierok.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 4001000025000001
€21,56 / ks
Kategória: Konvenčné
Varianta: 250 ml

Spaľovanie oleja

Vysokohodnotný rastlinný olej, ktorý sa naozaj hodí. Skvelý do zeleninových šalátov, strukovinových jedál a zeleninových nátierok. Vzhľadom na jeho výživové vlastnosti ho môžete konzumovať aj priamo, tzv. "na lyžičku".

 

História

Jedlé a veľmi prospešné

Večernica je už po stáročia veľmi prospešnou a pozitívne vnímanou bylinou. Korene, listy, semená, púčiky a kvety. Takmer všetky jeho časti sú jedlé a široko použiteľné. [1]

Hviezda noci

Jednou zo zvláštností večernice je, že otvára svoje krásne žlté kvety až za súmraku, s príchodom noci. Na opeľovaní sa podieľajú len nočné motýle, najmä lišaj kuklový. [2]

Triumf pôvodných obyvateľov Ameriky

Najskôr nálev z pupalky dvojročnej a neskôr olej z pupalky dvojročnej sa stali obľúbenými v mnohých kultúrach na celom svete pre svoje upokojujúce a silné regeneračné účinky. Obľúbili si ich aj pôvodní obyvatelia Ameriky, pre ktorých mohli byť prvou pomocou pri zápaloch kože a nepríjemných vyrážkach. [2,3]

 

Pôvod a pestovanie

Šetrne získaný, lisovaný za studena

Číry olej so svetložltým nádychom sa získava zo semien dvojročnej pupalky šetrným spôsobom, lisovaním za studena. Vďaka tomu si zachováva maximálne množstvo vitamínov, minerálov a jedinečných biologicky aktívnych látok.

 

Zloženie a vlastnosti

Vysokohodnotný rastlinný olej

Vďaka obsahu esenciálnych mastných kyselín a jedinečných biologicky aktívnych látok je pupalkový olej vysokohodnotný rastlinný olej s mnohými priaznivými účinkami.

 

Použitie

V zeleninových šalátoch, jedlách zo strukovín a zeleninových nátierkach.

Mätový olej má neutrálnu až mierne horkú chuť a používa sa výlučne v studenej kuchyni. V čistej alebo zriedenej forme je vynikajúci do zeleninových šalátov, strukovinových jedál a zeleninových nátierok. Je vhodný aj na priamu konzumáciu, tzv. "na lyžičku".

 

Na záver

  • 100% prírodný
  • Bez farbív a konzervačných látok
  • Vhodné pre vegánov a vegetariánov

 

Zdroje

[1] Rodrigues, R. F.; Costaa, I. C.; Almeidaa, F. B.; et al. Development and characterization of evening primrose (Oenothera biennis) oil nanoemulsions. Revista Brasileira de Farmacognosia 2015, (25), 422-425.

[2] Timoszuk, M. Evening Primrose (Oenothera biennis) Biological Activity Dependent on Chemical Composition. Antioxidants 2018, 7 (108), 1-11.

[3] Večerný pupalkový olej. Komplementárna a alternatívna medicína 2009, 80 (12), 1405-1406.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: