Neohodnotené

FAZUĽOVÝ OLEJ

**Vysokohodnotný rastlinný olej, ktorý sa naozaj hodí.** Skvelý do zeleninových šalátov, strukovinových jedál a zeleninových nátierok.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 4001000025000001
€19,91 / ks
Kategória: Konvenčné
Varianta: 250 ml

Spaľovanie oleja

Vysokohodnotný rastlinný olej, ktorý sa naozaj hodí. Skvelý do zeleninových šalátov, strukovinových jedál a zeleninových nátierok. Vzhľadom na jeho výživové vlastnosti ho môžete konzumovať aj priamo, tzv. "na lyžičku".

 

História

Jedlé a veľmi prospešné

Večernica je už po stáročia veľmi prospešnou a pozitívne vnímanou bylinou. Korene, listy, semená, púčiky a kvety. Takmer všetky jeho časti sú jedlé a široko použiteľné. [1]

Hviezda noci

Jednou zo zvláštností večernice je, že otvára svoje krásne žlté kvety až za súmraku, s príchodom noci. Na opeľovaní sa podieľajú len nočné motýle, najmä lišaj kuklový. [2]

Triumf pôvodných obyvateľov Ameriky

Najskôr nálev z pupalky dvojročnej a neskôr olej z pupalky dvojročnej sa stali obľúbenými v mnohých kultúrach na celom svete pre svoje upokojujúce a silné regeneračné účinky. Obľúbili si ich aj pôvodní obyvatelia Ameriky, pre ktorých mohli byť prvou pomocou pri zápaloch kože a nepríjemných vyrážkach. [2,3]

 

Pôvod a pestovanie

Šetrne získaný, lisovaný za studena

Číry olej so svetložltým nádychom sa získava zo semien dvojročnej pupalky šetrným spôsobom, lisovaním za studena. Vďaka tomu si zachováva maximálne množstvo vitamínov, minerálov a jedinečných biologicky aktívnych látok.

 

Zloženie a vlastnosti

Vysokohodnotný rastlinný olej

Vďaka obsahu esenciálnych mastných kyselín a jedinečných biologicky aktívnych látok je pupalkový olej vysokohodnotný rastlinný olej s mnohými priaznivými účinkami.

 

Použitie

V zeleninových šalátoch, jedlách zo strukovín a zeleninových nátierkach.

Mätový olej má neutrálnu až mierne horkú chuť a používa sa výlučne v studenej kuchyni. V čistej alebo zriedenej forme je vynikajúci do zeleninových šalátov, strukovinových jedál a zeleninových nátierok. Je vhodný aj na priamu konzumáciu, tzv. "na lyžičku".

 

Na záver

  • 100% prírodný
  • Bez farbív a konzervačných látok
  • Vhodné pre vegánov a vegetariánov

 

Zdroje

[1] Rodrigues, R. F.; Costaa, I. C.; Almeidaa, F. B.; et al. Development and characterization of evening primrose (Oenothera biennis) oil nanoemulsions. Revista Brasileira de Farmacognosia 2015, (25), 422-425.

[2] Timoszuk, M. Evening Primrose (Oenothera biennis) Biological Activity Dependent on Chemical Composition. Antioxidants 2018, 7 (108), 1-11.

[3] Večerný pupalkový olej. Komplementárna a alternatívna medicína 2009, 80 (12), 1405-1406.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie