Neohodnotené

Ruža biela v kokosovom oleji

Rosa alba alebo esenciálny olej z bielej ruže je jednou z najvzácnejších a najdrahších vôní v luxusnej parfumérii. Jeho jemná a zmyselná, sladko zamatová vôňa je skutočne najlepšou voľbou pre posvätné rituály, pre starostlivosť o jemnú a citlivú pokožku. Bielu ružu obľubujú ľudia, ktorí hľadajú jemnejšie, nevtieravé vône. **Dostupnejšia verzia "100% čistého esenciálneho oleja z bielych ruží":[https://bewit.love/produkt/rose-alba/] zriedený v MCT oleji - pomer 21/79.**
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 1020000100050631 1020000100990631 Zvoľte variant
€116,76 / ks €7,82 / ks od €7,82 / ks

Esenciálny olej z bielej ruže v kokosovom oleji

Kráľovná ruží, kráľovná všetkých esenciálnych olejov

Bulharský esenciálny olej Rosa alba sa získava destiláciou vodnou parou z čerstvých okvetných lístkov. Na získanie 1 kilogramu esenciálneho oleja Rosa alba je potrebných približne 6-7 ton čerstvých kvetov a výťažok je dvakrát nižší ako výťažok esenciálneho oleja Rosa damascena. Éterický olej z bielej ruže je jednou z kráľovien éterických olejov.

 

Zmierňuje známky starnutia

Účinky tohto oleja sú neoceniteľné. Už dlho sa používa na širokú škálu kozmetických a telových ošetrení. Vďaka svojim pozitívnym účinkom na pokožku dokáže olej z bielych ruží veľmi účinne regenerovať tkanivo a slúži ako prírodné tonikum na zachovanie hladkosti a pružnosti pokožky. Pomáha neutralizovať voľné radikály a výrazne spomaľuje príznaky starnutia.

 

Olej lásky, darček pre ženy

Olej z bielej ruže, známy ako olej lásky, má hlboké účinky a podporuje ženskosť. Účinne pomáha pri problémoch s menštruačným cyklom. Je dobrým pomocníkom pri problémoch s počatím, najmä ak sú psychického pôvodu. Podporuje materstvo, prebúdza inštinkt starostlivosti. Je to dôležitý olej pre ženy v menopauze.

 

Prináša uvoľnenie a príťažlivosť

Smyselná kvetinová vôňa bielej ruže pomáha uvoľniť emocionálnu traumu. Mal by sa používať v čase rozbúrených emócií, keď si potrebujete zvýšiť sebadôveru, lepšie sa vyrovnať s duševnou bolesťou, úzkosťou, stratou alebo beznádejou. Vôňa ruže môže prehĺbiť empatiu, dodať dôveru a blízkosť v partnerskom vzťahu. Má afrodiziakálny účinok a zvyšuje vzájomnú fyzickú príťažlivosť.

 

ÚČINKY esenciálneho oleja ROSA ALBA

  • Vhodný pre zrelú, citlivú a suchú pleť - rozjasňuje, zjemňuje, tonizuje, čistí a posilňuje obranyschopnosť pleti.
  • Vyživuje, regeneruje a stimuluje obnovu buniek.
  • Reguluje a vyrovnáva produkciu kožného mazu, dodáva a udržiava vlhkosť.
  • Pomáha vyrovnávať a obnovovať pH pokožky a pomáha sťahovať póry.
  • Upokojuje pokožku po holení alebo po opaľovaní - znižuje začervenanie.
  • Upokojuje psychiku, vyrovnáva emócie, pôsobí proti depresii a úzkosti.
  • Podporuje meditatívne účinky, podporuje duchovný rast.
  • Zvodná vôňa pôsobí ako silné afrodiziakum.
  • Podporuje a dodáva silu po pôrode.

 

Pohľad do histórie ALBA ROSA

Kráľovná kvetov naprieč civilizáciami

Krása a vôňa ruží sprevádza ľudstvo od nepamäti. Už na hlinených tabuľkách starých 4000 rokov sa spomína pestovanie okrasných kríkov. Ruže sa pestovali v Egypte, v Habeši, na Altaji, v Perzii, v Indii a na mnohých ďalších miestach. V Ríme alebo Číne sa ruže stali obľubou šľachty. V Pompejach sa v 1. storočí n. l. našla bronzová socha sediacej ženy s ružami. V starovekom Egypte boli ruže vzácnym druhom stromu. Najviac si ho ctili v Perzii, kde rástol vo veľkých záhradách a mnoho ľudí sa chodilo kochať jeho nekonečnou krásou. Z Perzie pochádza ruža stoklasá (Rosa Centifolia), ktorá je zdrojom ružového oleja. Pred dvetisíc rokmi grécka poetka Sapfó nazvala ružu kráľovnou kvetov. [1]

 

Číňania dobývajú Európu

Prelom v histórii pestovania ruží nastal vďaka hybridizácii koncom 18. a začiatkom 19. storočia, keď sa do Európy začali dovážať najmä čínske ruže (Rosa chinensis a R. odorata). Čína úspešne reagovala na požiadavky bohatých Európanov a ponúkla nové odrody s výrazne predĺženou dobou kvitnutia.

 

Damascénska vzkriesila od čias križiackych výprav

Hlavnými zdrojmi na výrobu kvalitných éterických olejov sú dnes Rosa damascena, ako aj R. centifolia, R. gallica a ich kultivary. Najvýznamnejším pestovateľom R. damascena je Bulharsko a názov "damascénska ruža" pochádza z čias križiackych výprav.

 

Český botanický názov: Biela ruža

Anglický názov: White Rose

Latinský názov: Rosa alba

Krajina pôvodu: Bulharsko

Metóda výroby: Destilácia parou

Použitá časť rastliny: Okvetné lístky

 

PREHLIADKY

[1] ČASOPISY EPOCHY Ruža, vznešená kráľovná kvetov, prináša pocit zamatu a jemnú vôňu. Zdenka Danková, publikované 21. mája 2014

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: