Neohodnotené

Palisander

Lákavá vôňa oleja z ružového dreva sa používa najmä v parfumérskom priemysle, je svieža, kvetinová, s nádhernými drevitými a ľahkými korenistými tónmi. Dodáva pocit šťastia a sily, pomáha uvoľniť sa a zbaviť sa stresu a duševného chaosu.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 1000000100150052 1000000100050052 1000000100990052 Zvoľte variant
€33 / ks €16,18 / ks €2,06 / ks od €2,06 / ks

100% čistý ružový olej

Rozchodnicový olej sa získava zo stále zeleného stromu Aniba rosaeodora, ktorý pochádza z Peru a Brazílie. Ružové drevo, nazývané aj "bois de rose", patrí spolu s gáfrom, škoricou a kasiou medzi vavrínovité rastliny. Tento strom môže vyrásť až do výšky 40 metrov. Má červenkastú kôru so žltými kvetmi.

Eterický olej z ružového dreva sa získava z kôstok, ktoré sa destilujú. Má teplú, drevitú, korenistú, kvetinovú, ovocnú a povzbudzujúcu vôňu. Mal by sa používať šetrne a s rešpektom, pretože ho nie je veľa. Nachádza početné uplatnenie v kozmetickom a parfumérskom priemysle.

Mierny smútok

Má sladkú, jemnú kvetinovú vôňu, ktorá môže pomôcť zmierniť smútok a sklamanie alebo zvýšiť pozitivitu k životu. Éterický olej z ružového dreva dokáže uvoľniť a ukľudniť myseľ a zmysly.

Meditácia

Svojimi vlastnosťami napomáha duchovným a meditačným aktivitám. Jeho svieža vôňa pomáha zmierniť pocity letargie, únavy a stresu.

Deodorant

Tento olej má veľmi príjemnú vôňu, ktorá je osviežujúca.

Afrodiziakum

Môže byť účinný pre tých, ktorí zabudli na sex kvôli pracovnému stresu, veľkému pracovnému zaťaženiu a starostiam.

Ochrana pokožky

Uvádza sa, že má antivírusové, antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. Olej dokáže zabrániť kožným problémom, ako sú akné, pigmentové škvrny, jazvy, pupienky a čierne bodky. Môže byť účinný v niektorých z nasledujúcich uvedených výhod: Regeneruje pokožku, spomaľuje príznaky starnutia a dodáva pokožke mladistvý vzhľad. Pravidelné používanie je dobrou voľbou pre hladšiu pokožku. Pomáha pri problematickej pleti - napríklad pri **akné .

Prírodný repelent

Prítomnosť insekticídnych vlastností môže pomôcť proti všiam, blchám, štetkám, komárom a mravcom.

 

Výhody ružového oleja

 • Môže mať ukľudňujúci a relaxačný účinok.

 • Dáva pocity šťastia a sily.

 • Môže byť prostriedkom prvej pomoci pri odreninách a uštipnutí hmyzom.

 • Môže pomôcť pri impotencii, vzbudiť sexuálnu túžbu.

 • Má kozmetické regeneračné vlastnosti, ktoré pomáhajú predchádzať vráskam a predčasnému starnutiu.

 • Je to účinný repelent proti hmyzu, odpudzuje komáre, mravce.

 • Môže sa používať na zníženie výskytu pupienkov a čiernych bodiek na pokožke.

 • Dobre sa mieša s ďalšími olejmi z dreva, citrusov, korenín, bylín a kvetov.

 • Doplňte "BEWIT EROS" esenciálnym olejom:[https://bewit.love/produkt/eros/], ktorý podporí vašu spontánnosť, predstavivosť a inšpiráciu, uvoľní a zároveň povzbudí.

 • Ak potrebujete podporiť svoju ženskosť, pridajte do svojho každodenného rituálu "BEWIT PRAWTEIN MOON":[https://bewit.love/produkt/prawtein-moon/] alebo "BEWIT PRAWTEIN WOFERT":[https://bewit.love/produkt/prawtein-wofert/].

 • Na aplikáciu na pokožku zrieďte éterický olej z ružového dreva s "BEWIT rastlinnými olejmi lisovanými za studena":[https://bewit.love/prirodni-za-studena-lisovane-oleje/].

 • Stante sa autorom a namiešajte si ideálny prípravok prispôsobený potrebám vašej pokožky s "BEWIT Essential Base Oil":[https://bewit.love/produkt/essential-base-oil-200ml/].

 • Doplnenie ošetrenia pokožky esenciálnym olejom z ružového dreva o "BEWIT esenciálny olej":[https://bewit.love/esencialni-vody/] nosný olej zanechá vašu pokožku hydratovanejšiu, zjemnenú a spoločná práca môže pomôcť vašej pokožke rýchlejšie sa zahojiť a upokojiť. Táto synergia je obzvlášť vhodná pre precitlivenú, aknóznu a ekzematickú pleť. Esenciálna voda je vhodná na čistenie pleti.

 • Pridaním esenciálneho oleja z ružového dreva do základového esenciálneho oleja BEWIT s "mätou":[https://bewit.love/produkt/mata-peprna/], alebo "citronelou":[https://bewit.love/produkt/citronela/], alebo "citrónovou trávou":[https://bewit.love/produkt/citronova-trava/] vykúzlite jedinečnú osviežujúcu zmes.

 • Pridajte esenciálny olej do vody vo vani alebo ho použite v sprche. Po aspoň trojminútovom namáčaní v sprche zastavte vodu, nakvapkajte niekoľko kvapiek oleja do nosného oleja v dlani a rozotrite si ho po celom mokrom tele. Olej prenikne do pokožky veľmi rýchlo, ak chcete, môžete ho na záver opláchnuť.

 • Pridajte jednu alebo dve kvapky do svojho obľúbeného krému, jednu alebo dve kvapky do obľúbeného osviežovača a užívajte si jeho protivráskové účinky, pre pokožku, ktorá stratila pružnosť alebo ochabla po chorobe či strate hmotnosti.

 

POHĽAD DO HISTÓRIE ROSE TREE

BOIS DE ROSE = palisander

Francúzsky názov bois de rose, doslovne preložený ako "ružové drevo", bol daný éterickému oleju, aby sa predišlo zámene so skutočným ružovým drevom. V Brazílii je známy ako oleo de Pau-Rosa. Domorodci v Amazónii používali kôru pre jej liečivé účinky. Vo všeobecnosti je éterický olej známy svojimi účinkami na pokožku, proti vráskam, striám a jazvám. Tento strom bol objavený v roku 1925 v amazonskom pralese. Odvtedy sa nadmerne využíval, až sa ho v 60. rokoch 20. storočia vyrúbalo ročne päťdesiattisíc ton.

Ohrozené druhy

Na Madagaskare toto bezuzdné využívanie spôsobilo škandál a jeho vývoz bol zakázaný. Ako ohrozený druh je teraz palisander chránený Medzinárodnou úniou na ochranu prírody (IUCN).

 

UŠENIE

[1] www. healthbenefitstimes .com/rosewood-essential-oil [2]GAUTAM, Nandini, Anil K. MANTHA a Sunil MITTAL. Esenciálne oleje a ich zložky ako protinádorové látky: Mechanistický pohľad. BioMed Research International [online]. 2014, 2014, 1-23 [cit. 2021-7-12]. ISSN 2314-6133. Dostupné z: doi:10.1155/2014/154106 [3]SŒUR, Jérémie, Laurent MARROT, Philippe PEREZ, et al. Selektívna cytotoxicita silice Aniba rosaeodora voči bunkám epidermoidného karcinómu prostredníctvom indukcie apoptózy. [4]Mutation Research/Genetic Toxicology and Environmental Mutagenesis [online]. 2011, 718(1-2), 24-32 [cit. 2021-7-12]. ISSN 13835718. Dostupné z: doi:10.1016/j.mrgentox.2010.10.009 [5]https ://ncit.nci.nih.gov/ncitbrowser/pages/concept_details.jsf?dictionary=NCI%20Thesaurus&code=C72203

 

Český botanický názov: Palisander anglický názov: Rosewood Latinský názov: Aniba rosaeodora Metóda výroby: Destilácia parou Použitá časť rastliny: Drevná štiepka Krajina pôvodu: Brazília

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: