Neohodnotené

Sandalové drevo (Sandalwood)

Drevitá, balzamovo sladká a mierne pižmová vôňa.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks) Vypredané Zvoľte variant
Kód: 1000000100050053 1000000100990053 Zvoľte variant
€118,09 / ks €4,49 / ks od €4,49 / ks

Santal je už po stáročia uctievaný ako najposvätnejší z posvätných stromov. Z jeho jadra sa získava veľmi cenná esencia, ktorá je vyhľadávaná nielen v aromaterapii, ale aj v kozmetike a parfumérii.

Vôňa santalového dreva je jemne mäkká, ale zároveň mužná. Štruktúrou sa podobá mužskému feromónu a dokáže vyslať jedinečnú, aj keď sotva badateľnú pachovú správu opačnému pohlaviu. Preto je účinným afrodiziakom.

Na duševnej úrovni santalový esenciálny olej očisťuje a upokojuje myseľ. Pomáha pri depresii, vyvoláva dobrú náladu. Tradične sa používa pri meditácii, modlitbe a všeobecných duchovných praktikách. Jeho "božsky sladký", mierne balzamický tón vyvoláva veľmi zmyselný, hlboký pokoj. Vôňa hĺbkuje spánok.

Santalový olej má silné ochranné účinky, vyháňa negatívne emócie a je vhodný, ak sa potrebujete uzemniť a sústrediť.

Vedci z Brigham Young University preukázali jeho vynikajúce účinky na ľudský organizmus.

Český botanický názov: Santalovník biely Anglický názov: Sandalwood Latinský názov: Santalum album Krajina pôvodu: Indonézia

Pred použitím sa oboznámte s účinkami esenciálneho oleja na telo. Podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 zo 16. mája 2012 sa tieto informácie nemôžu poskytovať pre jednotlivé výrobky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: