Neohodnotené

ŠÍPKOVÝ OLEJ, 50 ML

Rastlinný olej lisovaný za studena. Rastlinné oleje sa nazývajú tekuté ľahké. Sú zásobárňou energie a mnohých jedinečných látok a živín. Použitie ako surovina.
Variant
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 2000000100500011
€5,54 / ks
Kategória: Nejedlé

Šípkový olej lisovaný za studena z rastliny šípky (Rosa canina). Šípková ruža je opadavá kríkovitá rastlina, ktorá pri raste vytvára krásny ostnatý krík dosahujúci výšku niekoľkých metrov. V máji a júni kvitne ružovými alebo bielymi kvetmi. Po opelení sa z nich koncom septembra vyvinú jedlé, lesklé, červené, 2-3 cm dlhé šípky. Je to divo rastúci druh ruže v strednej Európe. V Rusku je to jeden z najcennejších olejov vôbec, u nás patrí k menej tradičným, ale po vyskúšaní sa stáva veľmi obľúbeným. Vďaka vysokému obsahu karotenoidov má výraznú žltú až tmavožltú farbu a príjemnú šípkovú vôňu. Tradične sa mieša s inými olejmi, napr. šípkovým, mandľovým a avokádovým nosným olejom s niekoľkými kvapkami levanduľového esenciálneho oleja. Funguje dobre aj samostatne. Patrí do kategórie suchých olejov - nezanecháva mastné stopy, dobre sa vstrebáva.

Použitie ako surovina.

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Český botanický názov: Ruža šípová Český názov: Šípkový olej Latinský názov: Rosa Canina Seed Extract Oil Krajina pôvodu: Francúzsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: