Neohodnotené

TAMANU OIL

Tamanu olej - zelené zlato na lokálne ošetrenie obzvlášť podráždenej pokožky.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500026
€6,49 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Exotická starostlivosť, ktorá sa stala tajomstvom krásy žien nielen v Polynézii

Pre emergentnú zelenú farbu oleja tamanu, ktorý sa lisuje zo slnkom sušených jadier plodov odolného stromu kalabaš, a rovnako pre jeho pozoruhodné vlastnosti dali domorodé kultúry južného Pacifiku oleju tomanu názov "zelené zlato". A niet divu, pretože dávka cenných mastných kyselín, vitamínov a jedinečného neoflavonoidu urobí svoje.

Tento ošetrujúci olej s vôňou vlašských orechov má výnimočnú schopnosť celkovo upokojovať a hydratovať pokožku. Vďaka svojim hojivým, antibakteriálnym a protizápalovým vlastnostiam sa tradične používa na lokálne ošetrenie rôznych poranení kože, ako sú popáleniny, uštipnutie hmyzom, spálenie slnkom a na zápalové stavy (napr. akné).

 

Pomocou tohto pokladu môžete oklamať aj zákony času

Tamanu olej dokáže obnoviť pružnosť a pevnosť pokožky. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný film. Odporúča sa aj ako masážny olej. Jeho luxusné hydratačné vlastnosti sa s obľubou používajú v prípravkoch na vlasy, aby dodali vlasom lesk a vitalitu.

 

Prínosy tamanu oleja pre vašu pokožku a telo

  • Hĺbkovo hydratuje a upokojuje pokožku
  • Pretože má protizápalové vlastnosti, môžete ho použiť na suchú a zapálenú pokožku
  • Je vhodný na ošetrenie zapálenej pokožky (napr. akné)
  • Zlepšuje kvalitu vlasov a upokojuje pokožku hlavy
  • Možno použiť ako masážny olej
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Predtým ako palivo. Tamanu olej má dnes významné miesto v kozmetike

Tamanu olej, označovaný aj ako olej Foraha alebo "zelené zlato", sa lisuje z plodov stromu Callophyllum inophyllum. Názov je odvodený od latinského výrazu pre "krásny list". Pred konverziou Polynézanov na kresťanstvo sa tieto stromy Tamanu považovali za posvätné.

Pôvod stromov je v juhovýchodnej Ázii. Vyskytujú sa však aj v Thajsku, Vietname, Mjanmarsku, Malajzii, južnej Indii, na Srí Lanke a na mnohých ostrovoch Melanézie a Polynézie. V minulosti slúžil ako palivo. Dnes má tamanu olej dôležité miesto v kozmetickom svete. Domorodí obyvatelia ho už tisíce rokov tradične používajú na upokojenie problematických stavov pokožky alebo dokonca na prevenciu telesného zápachu a zápachu nôh.

 

Pôvod: Vietnam

Tamanu olej podobne ako kokosový olej tuhne pri teplotách do 20 °C. Získava sa z jadier plodov sušených na slnku lisovaním za studena. Vyznačuje sa zemitou vôňou s orieškovými tónmi.

 

Skladba

Olej zo semien Calophyllum Inophyllum

 

Návod na použitie

Doprajte svojej pokožke, krku a celému telu luxusnú starostlivosť

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Tamanuový olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "BEWIT esenciálnym olejom":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a vlasových zábalov.

 

Zdroje

[1] LÉGUILLIER, Teddy, Marylin LECSÖ-BORNET, Christelle LÉMUS, et al. Hojenie rán a antibakteriálna aktivita piatich etnomedicínskych olejov Calophyllum inophyllum: alternatívna terapeutická stratégia liečby infikovaných rán. PLoS ONE. 2015, 10(9), 1-20. ISSN 19326203.

[2] Porovnávacie štúdie vybraných rastlín Calophyllum z hľadiska ich protizápalových vlastností. Pharmacognosy Magazine . 2019, 15(60), 135-139. ISSN 09731296.

[3] PHILA, Raharivelomanana, Ansel JEAN-LUC, Lupo ELISE, et al. Tamanu olej a aktívne vlastnosti pokožky: od tradičného po moderné kozmetické použitie. Oilseeds and fats, crops and lipids. 2018, 25(5), D504. ISSN 22726977.

[4] DWECK, A. C. a T. MEADOWS. Tamanu (Calophyllum inophyllum) - africký, ázijský, polynézsky a tichomorský Panacea. International Journal of Cosmetic Science. 2002, 24(6), 341-341. ISSN 01425463.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: