Neohodnotené

UHLÍKOVÝ OLEJ

Uhorkový olej detoxikuje a osviežuje všetky typy pleti.
Variant
Vypredané Dodanie do 10 dní (1 ks) Zvoľte variant
Kód: 7000000210000033 7000000200500015 Zvoľte variant
€56,29 / ks €5,84 / ks od €5,84 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Uhorkové náplasti na tvár - tradičný relaxačný rituál

Žiadny poctivý relaxačný rituál sa tradične nezaobíde bez plátkov uhorky na tvári. A to z dobrého dôvodu, pretože tieto multifunkčné štíhle plody vďaka svojim pôsobivým účinkom vyvolávajú dobrý pocit aj na tej najsmädnejšej pleti.

 

Dajte si zaslúženú odmenu

Výhodou oleja zo semienok uhorky je jeho ľahká textúra, ktorá dokonale splynie s pokožkou. Vysoký obsah fytosterolov, kyseliny linolénovej a kyseliny olejovej upokojuje pokožku, chráni ju pred voľnými radikálmi, pomáha posilňovať lipidovú bariéru a zlepšuje elasticitu pokožky. Vitamín C a B1 pomáhajú rozjasniť pleť, detoxikovať póry a predchádzať nedokonalostiam pleti.

Tieto vlastnosti z neho robia skvelú voľbu najmä pre suchú, problematickú, zrelú a slnkom spálenú pleť. Pocit sviežosti a čistoty bude zaslúženou odmenou.

 

Prínos uhorkového oleja pre vašu pokožku a telo

  • Má hydratačné vlastnosti, upokojuje a rozjasňuje pokožku
  • Rýchlo sa vstrebáva a nevytvára mastný vzhľad
  • Vhodné pre všetky typy pleti, najmä pre suchú, zrelú, problematickú alebo spálenú od slnka
  • Podporuje obnovu kožnej bariéry a čistí póry
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky
  • Je to vhodný prípravok na starostlivosť o poškodené vlasy a nechty
  • Má osviežujúci účinok

 

História

Prospešné účinky, ktoré sa používajú už stáročia

Uhorka sativa (Cucumis Sativus) pochádza z Indie, kde sa pestuje už 3 000 rokov. Plody a semená majú dôležitú terapeutickú hodnotu, najmä v ajurvéde. Široko sa používajú na rôzne kožné problémy vrátane opuchov pod očami a na spálenie od slnka. Predpokladá sa, že svojím chladivým a zjemňujúcim účinkom podporujú podráždenú pokožku. V čínskej ľudovej medicíne sa listy, stonky a korene všeobecne používajú na detoxikáciu. Uhorka sa do Európy pravdepodobne dostala počas rímskych výprav. Dnes sa však pestuje na väčšine kontinentov.

Najčastejšie sa vyskytuje v kuchyni. Je však aj neoddeliteľnou súčasťou mnohých kozmetických výrobkov, pretože jeho blahodarné účinky využívajú ženy už po stáročia.

 

Pôvod: India

Uhorka nakladačka je teplomilná zelenina z čeľade tekvicovitých. Uhorky rastú z kvetov a semená sa vytvárajú vo vnútri plodu. Ako už bolo spomenuté, jeho pôvod siaha až do Indie. Vzhľadom na jej obľúbenosť sa však pestuje vo všetkých teplejších oblastiach sveta na pôdach bohatých na živiny.

 

Skladba

Olej zo semien kukurice siatej

 

Návod na použitie

Doprajte luxusnú starostlivosť svojej pokožke, krku a celému telu

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Uhorkový olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "BEWIT esenciálnym olejom":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a zábalov na vlasy.

 

Zdroje

[1] KUMAR, D, S KUMAR, J SINGH, Bd VASHISTHA a N SINGH. Free Radical Scavenging and Analgesic Activities of Cucumis sativus L. Fruit Extract. Časopis mladých farmaceutov:JYP. 2010, 2. ISSN 09751505.

[2] MUKHERJEE, Pulok K., Neelesh K. NEMA, Niladri MAITY a Birendra K. SARKAR. Fytochemický a terapeutický potenciál uhorky. Fytoterapia. 2013, 84, 227-236. ISSN 0367326X.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: