Neohodnotené

PERLOVÝ OLEJ

Žerucha - bežná bylina s mimoriadnymi vlastnosťami pre zjednotenú pleť.
Dodanie do 10 dní (1 ks)
Kód: 7000000200500013
€8,34 / ks
Kategória: Kozmetické oleje
Varianta: 50 ml

Žerucha. Úplne nenáročná bylina s dokonalou starostlivosťou

Žerucha je úplne nenáročná bylina, ktorá si pri pestovaní nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Naopak, dokáže poskytnúť dokonalú starostlivosť aj tej najnáročnejšej pleti. Niet divu, že túto blahodarnú rastlinu používal už samotný otec medicíny Hippokrates. Jeho cenné semená sa v tradičnej medicíne hojne používali ako analgetikum pri horúčke, bronchitíde, reumatizme a iných druhoch bolesti.

 

Poznajte ďalšie možnosti využitia tejto skromnej superhrdinky

Dôvodom, prečo je menšou superhrdinkou, je jej schopnosť zjednotiť odtieň pleti. Môže byť skvelým pomocníkom pri ošetrovaní pleti s pigmentovými a stareckými škvrnami. Spolu s obsiahnutými minerálmi a antioxidantmi, ako sú vitamíny A a E, dokáže pleti prinavrátiť žiarivý a zdravý vzhľad. Chráni bunky pred oxidačným poškodením a obnovuje proces čistenia pleti. Esenciálna kyselina alfa-linolénová s flavonoidmi má protizápalový účinok[2][3], preto je vhodná aj na starostlivosť o podráždenú, slnkom spálenú pokožku a pri zápalových ochoreniach kože.

Takú istú dávku týchto bioaktívnych látok poskytnú aj vašim vlasovým folikulom, čo sa prejaví silnými a zdravými kučerami. Tento zlatý olej je nielen myšlienkovým afrodiziakom, ale umožní vám aj maximálne uvoľnenie počas masážnych rituálov.

 

Prospešné účinky žeruchového oleja na vašu pokožku a telo

  • Hydratuje, upokojuje a pomáha pri pigmentových a stareckých škvrnách
  • Vhodné na ošetrenie podráždenej, zápalovej alebo spálenej pokožky
  • Chráni bunky pred voľnými radikálmi, a tým zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky
  • Vynikajúci ako masážny olej
  • Poskytuje vlasovým folikulom presne to, čo potrebujete pre celkový zdravý vzhľad vlasov
  • Používa sa ako nosný olej pre "BEWIT esenciálne oleje":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] - miešanie predlžuje čas postupného vstrebávania esenciálneho oleja
  • Kombinácia s "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/] na zabezpečenie hĺbkovej hydratácie a rovnováhy pokožky

 

História

Perzania jedli túto rastlinu skôr, ako bol známy chlieb

Legume sativa (Lepidium sativum) je jednoročná bylina pochádzajúca z Blízkeho východu, najmä z oblasti dnešného Iraku a Egypta. Odtiaľ sa rozšírila do Európy a Ázie. Vďaka svojej výraznej korenistej chuti podobnej reďkovkám sa hojne používala v starovekom Ríme.

Peržania jedli túto rastlinu skôr, ako bol známy chlieb. Už od védskych čias sa považuje za dôležitú liečivú rastlinu. V ajurvéde sa využívajú jej afrodiziakálne vlastnosti a odporúča sa pri zápaloch, bronchitíde, reumatizme alebo bolestiach svalov.

 

Pôvod: Egypt

Žerucha je veľmi nenáročná, pretože na jej pestovanie stačí vlhká vata. Semená začnú klíčiť už po troch dňoch. Žerucha môže dorásť až do výšky 60 cm. Jeho plodom je kavyľ.

 

Skladba

Olej zo semien leppidium sativum

 

Návod na použitie

Doprajte svojej pokožke, krku a celému telu luxusnú starostlivosť

Používajte na čistú pleť, krk a telo ako súčasť svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Pre kompletnú starostlivosť a obnovenie ochrannej hydrolipidovej bariéry kombinujte s našimi luxusnými "BEWIT esenciálnymi vodami":[https://bewit.love/esencialni-vody/].

Žeruchový olej je vhodný aj ako základný olej do kozmetických prípravkov - kombináciou s "BEWIT esenciálnym olejom":[https://bewit.love/jednodruhove-prirodni-esencialni-oleje/] môžete koncentráciu zriediť presne podľa vašich potrieb a predĺžiť čas vstrebávania samotného esenciálneho oleja. Olej môžete pridať aj do masiek na tvár a vlasových zábalov.

 

Zdroje

[1] Sheel Sharma. Výživné a liečivé účinky žeruchy záhradnej (Lepidium sativum Linn.) - prehľad. Indian Journal of Natural Products and Resources. 2011. Roč. 2(3), 292-297.

[2] TÜRKOĞLU, Murat, Songül KILIÇ, Erkin PEKMEZCI a Murat KARTAL. Hodnotenie protizápalových a antiandrogénnych účinkov žeruchy záhradnej (Lepidium sativum L.) v bunkách HaCaT. Records of Natural Products. 2018, 12(6), 595-601. ISSN 13076167.

[3] ALQAHTANI, Fulwah Yahya, Fadilah Sfouq ALEANIZY, Amany Z. MAHMOUD, Nida Nayyar FARSHORI, Rihaf ALFARAJ, Ebtesam Saad AL-SHEDDI a Ibrahim A. ALSARRA. Chemické zloženie a antimikrobiálna, antioxidačná a protizápalová aktivita oleja zo semien Lepidium sativum. Saudi Journal of Biological Sciences. 2019, 26(5), 1089-1092. ISSN 1319562X.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: